Skocz do zawartości

Ultimate challenger L 3D


sak122

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Sławku nie porównuj tych modeli do mojego projektu, to jest moj pierwszy model przeze mnie zaprojektowany, natomiast mam taką cichą nadzieję że nie będzie wiecej ważyć jak 1400g :D ale jak będzie to się okaże , a czy mógłbyś przypomniec wymiary swojego Ulcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Wiem że to wersja beta , piszę tak zwaną pozytywną krytykę zwracając Twoją uwagę na problemy jakie mogą wystąpić.

Co do rozpiętości mojego modelu to dałem ciała :oops: Ma 1065mm a nie jak podałem 1100

 

Wydaje mi się że masz za wysoki "garb" za kabiną oraz brak rozpórki w stateczniku pionowym w miejscu połączenia z garbem. Uniemożliwi Ci to prawidłowe oklejenie statecznika pionowego. Zrobiłem screena mojego ulta, może Ci sie do czegoś przyda.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się przyda, ja jednak jako że to ( znaczy się moja wersja) chellenger , to powi.ększyłem o 15% SK ( tak jak w oryginale) oraz zmniejszyłem o 11% SW, a za ta pozytywna krytyke serdecznie dziękuję, na pewno mnie zmobilizuje, podejrzewam że następny model będzie lepszy ;) ( chociaż ja i na ten złego słowa powiedzieć nie moge :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, :mrgreen: mam do zapodania kolejną porcyjkę świeżych fotencji:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

W związku z tym że kilka osób z forum dopytywało mnie w jaki sposób robię naklejki, opiszę krok po kroku ( chodź to proste jak *** znaczy się drut )

A więc najpierw drukuję odbicie lustrzena odpowiedniego napisu, następnie dziubię po kawałku skalpelem, a na koncu naklejam na taśmę dwustronną, zrywam warstwę zabezpieczającą naklejki i naklejam .

Dołączona grafika

Elementy typu owiewki, kabinka, oraz maska silnika będę wykonywać na formie z tkaniny szklanej o gramaturze 80g/m - czyli cieniutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc najpierw drukuję odbicie lustrzane odpowiedniego napisu, następnie dziubię po kawałku skalpelem, a na końcu naklejam na taśmę dwustronną, zrywam warstwę zabezpieczającą naklejki i naklejam .

Drukujesz na ... ??? papier czy folia przylepna ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sak122, dopczytaj DOKŁADNIE co napisałem o folii - odkleja się PO PEWNYM CZASIE. Na początku trzyma fest, to fakt. Firmy robią z niej naklejki ozdobne, to fakt, ja sam też tak robię. Zobaczysz jednak, że się odklei albo popęka. Skoro ktoś wspominał o pozytywnej krytyce, ja też pozwolę sobie w ten sposób skrytykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtass_nt,nie chodzi mi o to, to śmieszne co napisałeś w poście...

kesto, - ja piernicze :D walnąłem literówkę na modelu :D - challenger :D a tak wogóle nie mów że nie wiesz co to Challenger - jakby ktoś nie wiedział to KLIK

Paweł_W z ta folią to się zobaczy, a co do krytyki, to wszelka krytyka mile widziana ;) i ta dobra i ta zła :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, w końcu zaczęło coś się dziać w modelu, a mianowicie, dokończyłem już w 90% oklejanie kadłuba, pozostał tylko garb, skrzydła juz skończone i gotowe do oklejania - rezygnuje z kesonów - jedynie centropłaty przeleciałem balsa ( + niewielka ażurka)

Marek:D zrobiłem jak radziłeś - czyli pod rzekomy keson n a 1/3 i 2/3 listewki 3x3 - tak wzocniło to konstrukcje skrzydeł, że nie ma sensu pakowac niepotrzebnej wagi jaka sa kesony, tyle z mojej strony:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Kabinka chwilowo na tasme przymocowana, ostatecznie będzie na 3 magnesach.

Co do mocowania dolnego płata, to będzie się ono trzymać przykręcone do półki weglowej, którą wkleiłem od spodu

Dołączona grafika

EDIT:

Wstępnie myślę o wyposażeniu, wstępnie miał być AXI , ze względów finansowych wersja silwer, jednak AXI S nie ma tak dużych silników, wiec będzie albo pulso albo E-max, co myślicie nad tym? http://www.perfecthobby.pl/detale.html?id=1006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek:D zrobiłem jak radziłeś - czyli pod rzekomy keson n a 1/3 i 2/3 listewki 3x3 - tak wzocniło to konstrukcje skrzydeł, że nie ma sensu pakowac niepotrzebnej wagi jaka sa kesony, tyle z mojej strony:

W takiej wielkości modelu może i zda to egzamin bez kesonów. Ale na przyszłość pamiętaj, że lepiej dać półżebra niż takie listewki - sprawdzone w praktyce(szczególnie na wręgach garbów).

Wstępnie myślę o wyposażeniu, wstępnie miał być AXI , ze względów finansowych wersja silwer, jednak AXI S nie ma tak dużych silników, wiec będzie albo pulso albo E-max, co myślicie nad tym? http://www.perfecthobby.pl/detale.html?id=1006

A może coś z Chińszczyzny?

http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_index.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej wielkości modelu może i zda to egzamin bez kesonów. Ale na przyszłość pamiętaj, że lepiej dać półżebra niż takie listewki - sprawdzone w praktyce(szczególnie na wręgach garbów).

Na pewno zda ;) połowa naszej modelarni tak robi, i modele latają ;)

A co do modelu, to z dnia na dzień nabiera kształtów, co do wyposażenia, to rekami i nogami się zapieram przez Chińszczyzną :D

Silnik na pewno Pulso albo E-max z serii BL, natomiast regiel albo Jeti albo Dualsky - może, myślałem żeby Castl-a zakupić, ale... zobaczymy.

Serwa na pewno Hiteca albo 81, albo cos podobnego:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.