Skocz do zawartości

Ultimate challenger L 3D


sak122

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

23-02-2011 napisales do mnie takie slowa i zdjecia''Witam, oto zdjęcia skończonego modelu ( prototypu ) niestety jedyne, bo prototy z powodu słabych umiejętności pilota wylądował na drzewie ;) do zestawu dołączamy naklejki takie jak na załączonych fotografiach, oraz instrukcje montażu ''a teraz zobaczylem ze dopiero model monujesz zdjecia jedna wielka fikcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamek, zgadza się , już 2 ultimaty poleciały, z czego 1 został rozbity, przyznam się ze sprzedałem juz 7 Ultimatów z czego 2 dla forumowiczów, ( proszę o nie ujawnianie się osób co ode mnie kupiły) tak więc, nie oszukałem, a ten model co buduję będzie prototypem, ja nie widziałęm jak latały 2 poprzednie, nie było mnie przy oblocie, moge tylko dodać ze osoby które ode mnie je kupiły, były zadowolone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o nie ujawnianie się osób co ode mnie kupiły

Dlaczego? Sam konstruuję modele w CADzie i chętnie poznam opinię budowniczych na temat Twojego modelu.

 

Obserwuję ten temat i niestety muszę się wyrazić mocno krytycznie - może model jest faktycznie na podstawie planów, ale widać że są błędy, widać też że nie do końca masz pojęcie o konstrukcji, wytrzymałości materiałów i mechanice - są w niej błędy widoczne nawet bez macania zestawu... Mam wrażenie, że cudów tu nie będzie, popieram to, że uczysz się CAD bo to wspaniałe narzędzie... Pozostaje jednak pewien niesmak.

 

Czekam na oblot, możliwe że spotkamy się na którymś pikniku (Radawiec? Kraśnik? Lubartów?) i będę mógł obejrzeć Twój model.

 

Dla mnie osobiście samo to, że jakieś zestawy poszły, a teraz zmodyfikowałeś np. konstrukcję skrzydła (listwy w kesonie) jest mocno niefajne - jak ktoś określił, to trochę sprzedaż kota w worku. Jeśli jakieś modele poleciały, niech piloci zdadzą relację! CHCEMY FAKTÓW! ...bo jako konstruktor kilkunastu modeli i modelarz przez połowę mojego życia, widzę tu - nie bierz tego do siebie - kiszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel_W, na pewno sie spotkamy w Lubartowie i koniecznie w Radawcu, a co do sprzedaży, to nie mam sobie tego za złe, ba, nawet ci co kupili nic mi nie mają do zarzucenia, po moim ostatnim poście kontaktowałem się z jednym z kupców jak się skłąda modeli, oto co dostałem w odpowiedzi:

Hej, no fajnie się składa, jeszcze tylko przykręcić silnik i podwozie i serwa i model oblatuje, serdecznie zapraszam na oblot, model aktualnie waży 820 g bez wyposażenia, nie gniewaj się że zmieniłem konstrukcje, ale nie daję kesonów na rzecz wagi, jutro podeślę fotki gotowego modelu

To juz będzie 3 UKONCZONY MÓJ ZESTAW, nie mówie że model nie ma błędów, ale to jest , tak jak Słąwek napisał WERSJA BETA!!! to jest mój PIERWSZY PROJEKT!!!

Pawel_W czy ty jako pierwszy model zaprojektowałeś coś w stylu PA, ja się dopiero ucze projektowania, wiem że w modelu sa błędy, które NA PEWNO NIE OSŁABIAJA TECHNIKI LOTU, 2 modele poleciały, teraz trzeci się szykuje, 4 inne sie jeszcze budują, tak więc jesli chodzi o ten projekt to moge być z niego zadowolony, mam nadzieję że kolejny następny będzie lepszy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel_W czy ty jako pierwszy model zaprojektowałeś coś w stylu PA,

Nie przypominam sobie, żeby te pierwsze projekty próbował komuś sprzedać :!:

 

Serio nie rozumiesz o co my się tu wszyscy "czepiamy" ?

 

Ja całkowicie się zgadzam z Pawłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest , tak jak Słąwek napisał WERSJA BETA!!! to jest mój PIERWSZY PROJEKT!!!

I tu jest pies pogrzebany. Mam propozycję - niech nim poleci Alchemique, testował moje modele - jak ten się nie złoży, zwracam honor.

 

wiem że w modelu sa błędy, które NA PEWNO NIE OSŁABIAJA TECHNIKI LOTU

Masz na myśli mechanikę lotu, wytrzymałość konstrukcji czy własności lotne? Skąd to wiesz, skoro NIE LATAŁEŚ TYM MODELEM? Wiem że jeden poleciał (czy dwa, nieważne). Skoro jak sam przyznajesz są błędy, czemu ich nie usunąłeś, zanim zacząłeś sprzedawać zestaw? Skąd wiesz że te błędy nie wpłyną na lot? To nie jest czepianie. To jest konkretne, konstruktywne pytanie.

 

To własnie to, co napisałeś powyżej mnie boli - wersja BETA!!! (jak sam zaznaczyłeś). Mi się konstrukcja nie podoba (mam na myśli rozwiązania, nie wygląd), czekam na rozwój sytuacji. Chętnie zobaczę film z lotu 3D - ściany, blendery i snap rolle.

 

REASUMUJĄC: sprzedajesz coś, co NIE WIESZ!!! czy poleci dobrze, czy wytrzyma i jak będzie latać! I tylko do tego (poza rzeczami w konstrukcji i rozwiązaniami o których wspomniałem wcześniej w poprzednich moich postach) mam w tej chwili zastrzeżenia. Wiem że model jest z jakichś planów, czy oparty na jakichś planach... Tylko pomiędzy modelem z planów, a na podstawie planów, jest ogromna różnica. Dwa modele poleciały, ale kupujący je ludzie musieli wyłożyć po te dwie stówy, żeby je sobie sprawić. A jakby się tak poskładały w pętli? Co wtedy? Odpowiedziałbyś,cytuję:

 

modelu sa błędy, które NA PEWNO NIE OSŁABIAJA TECHNIKI LOTU

Nie chcę Ci robić na złość czy się czepiać, ale mam wrażenie, że nie tak to powinno wyglądać. Przykład? Konstrukcje Sławka (sławekmod). Zrobił Funtanę, K. Halicki oblatał jedną, ja drugą (Mirka Galbarczyka). Zgłosiliśmy zastrzeżenia, poprawił je, zaczął sprzedawać zestaw. Ultimate? Sławek złożył jednego, ja aktualnie kończę składać drugiego. Widział ktoś komercyjny zestaw? Sam osobiście aktualnie skończyłem projektować Muchę (temat na RcClub do wglądu), składam prototyp, lada chwila Jakuban dostanie drugi na testy. Ja też wiem że są błędy, poprawiam je na bieżąco. Ale nie sprzedaję jej.

 

Teraz wiesz o co mi chodzi? Zostawiam Ci to do przemyślenia, chociaż jak sam piszesz nie masz sobie tego za złe. A tymczasem udaję się robić coś konstruktywnego. Konkretnie lepić mojego (Sławka) Ultimate. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam może doświadczenie w modelarstwie małe mam. Ale ten co kupi model chyba wie co kupuje i sak122, przedstawia mu jak wygląda sytuacja: czyli, że modelem jeszcze osobiście nie latał, że jest kilka błędów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam może doświadczenie w modelarstwie małe mam. Ale ten co kupi model chyba wie co kupuje i sak122, przedstawia mu jak wygląda sytuacja: czyli, że modelem jeszcze osobiście nie latał, że jest kilka błędów itp.

Młode pokolenie chyba nie rozumie co to jest sumienie i czysta uczciwość. Owszem, sak122 napisał to co pokazałeś, ale co ma pomyśleć nowy modelarz lub początkujący kupujący taki zestaw po prostu z niewiedzy? Sam gdybym miał kupić mój drugi model(czysto teoretycznie, zaczynając latanie) to może i bym pokusił się o kupno takiego zestawu. Zrobiłbym wszystko, miało być perfekto a w locie wychodzi kiszka. Jak dla mnie sprzedający zestawy powinien sam model oblatać, testować i dopiero sprzedawać. Zwłaszcza, że dopiero zaczyna zabawę z CADem. Podam tu przykład chociażby Sławka, jak i Gernota Bruckmanna - chyba jednego z najlepszych pilotów 3D, który zanim wypuścił na rynek swój projekt modelu sam wilokrotnie go testował!! Sam zbudowałem w swojej przygodzie modelarskiej 11 modeli i wiem gdzie nie popełniać błędów i czym kierować się przy budowie nowych. I mimo tego, że zaprojektowałem moim zdaniem bardzo dobry model w Cadzie (Fasst arrow) i nikomu nie oferowałem sprzedaży zestawów, a miałem propozycje od kilku osób, żebym je im sprzedał to musiałem odmówić. Dlaczego? Bo sam nie wiem jak model będzie latać i czy w ogóle będzie, czy wytrzyma obciążenia itp. Paweł jak i inni, którzy się wypowiadali chyba chcą powiedzieć to co teraz napiszę, a mianowicie, że trzeba się kierować UCZCIWOŚCIĄ i wartościami wyższymi a nie mieć w oczach jedynie $$$$. Co sobie pomyśli osoba, która zbierała na ten model pieniądze długi czas i rozwali go przy pierwszych próbach? Że trafiła na oszusta. Druga strona widzi tylko zysk paru groszy. Sorki za słowa, ale tak to właśnie ja widzę. Ja widzę dużo błędów w projekcie, wiele bym zmienił i inaczej zaprojektował. Z resztą sam przed projektami(np. z samej sklejki balsowo-lipowej nigdy nie robiłem kadłuba) przejrzałem mnóstwo innych sprawdzonych konstrukcji, żeby się w jakimś stopniu na nich wzorować przed projektem modelu. Myślę, że jak ktoś ma coś do zarzucenia mojej wypowiedzi to niech ją przeczyta kilka razy, zastanowi się i dopiero pisze odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to (tak jak innym) że sprzedałeś niepewne modele, a teraz nawet swój nieoblatany model...

 

Edit:

Twoją aukcję powinno się wstawić do nieciekawych ofert, ten bajerancki opis zachwalający model który rzekomo ma dobrze latać 3d woła o pomstę :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, podczas małej przerwy w budowie modelu, wziąłem się za wykonanie kapci na koła, w tym celu zrobiłem najpierw z klocka bukowego wzór,następnie zrobiłem forme laminatowa, a reszta to juz:

Dołączona grafika

Teraz tylko podszpachlować, przeszlifować, i można malować na szaro kapcie.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następnie zrobiłem forme laminatowa

Ja tu żadnej formy nie widzę. Miałeś na myśli formę negatywową? Moim zdaniem szpachlowanie takich kapci w modelu tej wielkości to błąd. Powinny one być wykonane bezpośrednio z negatywu, żeby właśnie uniknąć szpachlowania i zbędnej wagi. W tak małym modelu ma to duże znacznie. Ja nawet do modelu 2,2m specjalnie zrobiłem formy, choć to kosztowna sprawa i były praktycznie na raz, ale zawsze urwałem parę gram. To chyba mój ostatni post w tym temacie, bo szkoda mi nerwów i pisania na próżno, skoro ktoś olewa moje posty(mam tu na myśli wystawienie modelu na allegro i dalszą - niestety niezmienną postawę użytkownika sak122). Powodzenia w budowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumię? Przecież ten model został już dawno zaprojektowany, a na jego temat pisano na tym forum prawie trylogię. To nie jest całkiem nowy model zaprojektowany w CAD, on jest tylko przerysowywany i przystosowywany pod laser i dawno został oblatany. Oblatuje się całkiem nowe konstrukcje, a tymi poprawionymi ,tylko przelatuje, bo myśl i założenia są te same-nic się nie zmiena.

Czy ma prawo wstawić model nie oblatany na allegro? Pewnie ,że tak, a ile jest tam takich i to wstawionych przez modelarzy z forum. Przecież jest wolny rynek. Wpadki się zdażają nawet takim koncernom jak Peugot, Toyota, Honda, czy niemieckie samochody w których wykrywa się usterki w zależności od rocznika. Bo po roku czy dwóch w tym samym modelu robi się poprawki, ale już nikt modelu nie objeżdża bo prototyp został objeżdzony.

Młodzi początkujący, akurat tego modelu nie kupują. Prędzej Extrę 2m, a nawet jak kupi to myślisz ile przeleci? 10s? Więc to są marne tłumaczenia i przypominają mi raczej nasz sejm w stylu""ograniczyć internet"" :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziobak, w końcu jeden napisał normalnie i po ludzku w temacie, chwała Ci człowieku za to, masz ABSOLUTNĄ rację, wiele jest wynalazków wystawianych na allegro i to przez forumowiczów, teraz się trochę pobawię i poszukam jakie to badziewia sa wystawiane przez w.w. Każdy ma prawo sprzedaż to co chcę, WOLNY RYNEK jak słusznie zauważył DZIOBAK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, tak się składam że mi się udało nabyć okazyjnie ten model, jako że pomogłem sprzedać klika zestawów, to model ten wpadł mi w ręce za pół darmo, ogólnie jak na początek fajna konstrukcja, ma może kilka błędów, ale ogólnie może być, kompletuje powoli wyposażenie i za jakiś miesiąc już poleci - może :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Hej, tak się składam że mi się udało nabyć okazyjnie ten model, jako że pomogłem sprzedać klika zestawów, to model ten wpadł mi w ręce za pół darmo, ogólnie jak na początek fajna konstrukcja, ma może kilka błędów, ale ogólnie może być, kompletuje powoli wyposażenie i za jakiś miesiąc już poleci - może :mrgreen:

Wrzuć jakąś fotkę, może być zrobiona telefonem. Ciekawy jestem jak wygląda Twój model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.