Skocz do zawartości

START- Modelarstwo RC- ToTo- 0


fifi0125

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podczas tegorocznych ferii, zarażony modelarstwem RC od kolegi Liskka, postanowiłem przeznaczyć swoje oszczędności na budowę pierwszego w życiu modelu RC. Był to właśnie ToTek- 0. Model w pewnym sensie przerósł moje oczekiwania. Szczerze mówiąc, spodziewałem się większej potrzeby, mojego wkładu fizycznego w ten model. Myślę, że o wiele łatwiej zacząć taką przygodę u boku kogoś kto się na tym zna.

Model został wykonany przez mniej niż 2 tygodnie. Przebywa teraz u kolegi, gdyż nie miałem możliwości zabrać go ze sobą. U mnie w domku będzie za ponad tydzień.

W zasadzie kadłub jest już skończony zawiera zamocowane serwa (( Tower Pro SG-90 )), oraz jeszcze nie przyłączony silnik Tower Pro 2408-21. Skrzydła wystarczy tylko przeciąć. Są bez lotek, jednakże w nadmiarze wolnego czasu zamierzam zrobić także z lotkami. Mam zamiar zamówić Pakiecik- LiPol 1300mAh 3s 20-30C. Można powiedzieć, że brakuje mi tylko Ładowarki do tego, odbiornika, regulatora... i to chyba wszystko.

Proszę abyście doradzili co mogę dokupić do posiadanego już zestawu. Drugie pytanie, bądź co bądź związane z pierwszym jest takie, że jestem początkujący... zastanawiam się, czy kupić zaawansowaną Aparaturę (300-400zł) czy taką za 150 zł. Co będzie najrozsądniejsze ?? Proszę o pomoc

Pozdrawiam i z góry dziękuję :)

 

A oto parę fotek... :))))

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

http://img225.imageshack.us/i/foto019pk.jpg/

 

 

 

 

http://img339.imageshack.us/i/foto017i.jpg

http://img7.imageshack.us/i/foto023d.jpg

http://img225.imageshack.us/i/foto019pk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 190
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Na twoim miejscu zdecydowalbym sie na aparature 4ch. Z jednej strony nie bardzo rozbudowana, z drugiej wystarczy na ok. 2 sezony latania i rozwijania sie. Ja taka kiedys kupilem i jestem zadowolony. Co do ladowarki, wystarczy Ci taka prosta firmy E-sky za ok. 40 zl (na poczatek oczywiscie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zestaw może być.

Co do reszty (nadajnik, ładowarka) to musisz napisać czy twoje nagłe zainteresowanie modelami rc to tylko "ulotne zauroczenie" czy "wielka miłość" na lata, jakiego typu modele Cię interesują to wtedy coś się pomyśli

 

EDIT

Ważna sprawa. Używaj opcji edytuj żeby nie pisać posta pod postem w krótkim odstępie czasowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparatura według mnie na początek najleprza byłaby to e-sky 0404. Potem zostawisz sobie ją jako symulator, a kupisz jakaś lepszą ( eclips7, optic6, czy dx6i). Silnik do tego modelu odpowiedni. Pakiecik powinien być dobry, regulator kup np.o taki : http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=6105 ( będzie on na wyrost, mógłbyś także kupić 20a, lecz zapas nie zaszkodzi). Dobra ładowarka kosztuje około 200 zł + więc myślę, że narazie powinieneś zaspokoić się ładowarką e-sky'owska za 40 zł. Potem dokupisz sobie leprzą, leczpamiętaj, ładowarka zalezy od żywotności twojego pakietu.

 

P.S. Jeśli się mylę proszęo poprawienie.

 

Pozdrawiam

 

 

Oskar

 

EDIT. poprawiłem literówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do reszty (nadajnik, ładowarka) to musisz napisać czy twoje nagłe zainteresowanie modelami rc to tylko "ulotne zauroczenie" czy "wielka miłość" na lata, jakiego typu modele Cię interesują to wtedy coś się pomyśli

 

Myślę, że to coś grubszego.. czuję to.. Nastawiam się na dobry sprzęt lecz na pewno nie będę zaczynał od, właśnie jak kolega wyżej napisał, ładowarek za 200zł. Będę stopniowo powiększał swój ekwipunek i to chyba dobra decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem "powinien" z prostego powodu, nie mam doświadczenia wieloletniego, lecz tylko trzyletnie. Ja mam taki sam regulator jaki Ci podałem do podobnego "dzwoneczka" i zasilam go pakietem 1000mah 25c 3s, pakiet który wybrałeś pozwoli Ci na dłuższe latanie.

 

P.S. Jeśli się mylę proszę poprawić ;-)

 

Pozdrawiam

 

Oskar

 

EDIT. znów teliterówki, muszę zwolnić z tym pisaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i dobra decycja, ale może być bardziej "kasochłonna" niż stopniowe kupowanie raz, ale czegoś lepszego.

Co do nadajnika ja posiadam 0406a (zamiast 4 kanałów ma "6") 35MHz i po ostatnich lotach i zgubieniu modelu wstrzymałem się z lataniem, aż kupie coś nowszego i lepszego.

 

Jeżeli faktycznie myślisz poważnie o lataniu, to kup conajmniej Turnigy 9x albo Radiolinka (opcje z komputerem, chyba najtańsze). Ja mam taki dylemat ale ja rozważam coś z firmy Hitec albo Multiplex 3030. Ale to są opcje już w średnio i wyższej cenie.

 

Zanim pójdziesz latać polecam Ci pobranie symulatora FMS - prosty, darmowy i uczy nieco operowania drążkami, aczkolwiek fizyki lotu prawie tam brak, ale chodzi o podstawy latania.

Wpiszesz w Googl-ach FMS dowland albo coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiś odbiornik do Turningy-ow 9? Widziałem je, miałem na oku, ale nie jestem pewien. Czy ta aparatura i odbiornik starczą czy trzeba kupić do nich jakieś oprogramowanie czy inne diabelstwo ?

 

2 pytanie to, to, czy ten odbiornik (http://allegro.pl/odbiornik-corona-8ch-35mhz-promocja-i1478590734.html) obsłuży e-sky ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z kolei odradzal aparature firmy e-sky, poniewaz wiem, ze z bardzo rozpowszechnionym modelem 4ch 2,4 Ghz za jakies 160 zl sa problemy z zasiegiem.

Kup lepiej drozszy i nie bardzo rozbudowany sprzet dobrej firmy, np. Hiteca. Ja mam Laser 4 i nie zaluje. Dawniej kilka razy podpinajac do odbiornika zasilanie pomylilem "+" z "-" i nic sie nie stalo-dziala do dzis. A gdybym mial np. Turnigy, musialbym kupic juz w sumie jakies 5 odbiornikow. Nie jestem tez do konca przekonany do pasma 2,4 Ghz, ktore jest duzo wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem aparaturka z podanego linku jest bardzo podobna do tej z firmy E-Sky. Powiedzialbym nawet, ze to zamiennik w podobnej cenie.

Nie chce Cie zniechecac czy odradzac, ale ja jestem zdania ze najwazniejsza rzecza w modelarstwie lotniczym jest dobra aparatura i ja bym na niej nie oszczedzal. Ale to tylko moje zdanie, z ktorym nie trzeba sie zgadzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobra aparatura z mikserem V-tail.

Odbiornik do modeli lotniczych jest odpowiedni.

Jedna uwaga: fifi0125 - jeśli chcesz żeby dźwignia ustawiania gazu była po lewej stronie to zamów wariant mode2. Ja zamówiłem mode1 i dźwignia gazy była po prawej.

potem w niej grzebałem aby zmienić na mode2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się zgodzę z Tobą daniello, ale kolega fifi chyba mimo wszystko nie jest zdecydowany czy po roku mu się nie znudzi latanie. Dlatego napisałem "wydaje mi się ok jak na początek" , ale i ja mogę się mylić co do tej aparatury!.

Fifi poczytaj troche wątek w Elektronika->aparatury rc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladowarkę można kupić taniej i jest do wszyskich aku. http://allegro.pl/ladowarka-turnigy-accucell-6-do-li-po-nowa-i1467223045.html. Aparaturę warto kupić przyszłościowo.Dzisiaj wydasz 150zł, a za chwilę stwierdzisz, że przydał by się jeszcze jeden kanał, bo masz chęć na spalinkę. Zobacz tą ,ma odbiornik i jest 8-kanałowa. Lub podobne do tych. Po co wydawać dwa razy pieniądze na aparatury. http://allegro.pl/turnigy-9xv2-2-4ghz-odbiornik-8ch-nowa-i1474860441.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.