Skocz do zawartości

START- Modelarstwo RC- ToTo- 0


fifi0125

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 190
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Dziś doszedł Akumulator oraz Regiel i kilka rzeczy (rzep wtyczki do regla- takie jakby goldy :D:D).

Mam tylko pytanie na Reglu są oznaczenia kabli "A", "B", "C". A na Kablach od silnika jest czerwony, biały i czarny. Jak ja mam kurczę to podłączyć ?!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem...

- dwa wejściowe przewody ESC łączysz do akumulatora (czerwony do "+", czarny do "-").

- trzy wyjściowe przewody ESC łączysz do trzech przewodów silnika (jeżeli kręci się w odwrotną stronę, dwa z trzech przewodów zamieniasz).

Oczywiście wszystkie połączenia muszą być zaizolowane (np. koszulką termokurczliwą).

Zazwyczaj łączenie ESC - silnik wykonuje się przy pomocy tzw. goldów (męskie od strony silnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rozumiem :)) Dzięki

 

Mam trzy pytania dodatkowo:

 

1) Gdzie mam umieścić odbiornik, akumulator, regulator (i czy regulator też trzeba przeczepić rzepem ? Chodzi mi o rozmieszczenie...

 

2) O co chodzi z tym całym programowaniem ?? Jak mam to zrobić ?? I gdzie znaleźć instrukcję ??

 

3) Czy jak bd podłączał cały osprzęt, to mam zachować jakąś konfigurację ?? Że najpierw regiel, potem odbiornik, potem AKU ? Czy obojętnie, oby dobrze były kable połączone ??

 

POZDRAWIAM

Proszę o szybką odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rozumiem :)) Dzięki

 

Mam trzy pytania dodatkowo:

 

1) Gdzie mam umieścić odbiornik,

W bezpiecznym miejscu modelu (żeby w razie kreta nie uległ uszkodzeniu, najlepiej zapakowany w piankę, z dala od regulatora, antena na zewnątrz modelu, chyba że odbiornik na 2,4GHz, to wtedy wewnątrz, ale nie równolegle do elementów metalowych)

 

akumulator,

tak, żeby model był wyważony albo bliski wyważenia (przód-tył), dobrze zamocuj (naklejony rzep + rzep na kadłubie + opaska),

 

regulator (i czy regulator też trzeba przeczepić rzepem ?

trzeba, w razie kreta to pocisk, blisko silnika (kable Cię ograniczą)

 

 

2) O co chodzi z tym całym programowaniem ?? Jak mam to zrobić ?? I gdzie znaleźć instrukcję ??

ustawienie parametrów regulatora, domyślne ustawienia powinny wystarczyć, instrukcja powinna być z ESC albo szukaj w necie

 

 

3) Czy jak bd podłączał cały osprzęt, to mam zachować jakąś konfigurację ?? Że najpierw regiel, potem odbiornik, potem AKU ? Czy obojętnie, oby dobrze były kable połączone ??

Aku na końcu, wcześniejsza kolejność nie ma znaczenia (dopóki nie ma zasilania).

 

Najpierw włącz nadajnik, dopiero potem zasilanie w modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W bezpiecznym miejscu modelu (żeby w razie kreta nie uległ uszkodzeniu, najlepiej zapakowany w piankę, z dala od regulatora, antena na zewnątrz modelu, chyba że odbiornik na 2,4GHz, to wtedy wewnątrz, ale nie równolegle do elementów metalowych)

Czyli tak na tyle pod półką serw??

Co to ma być za pianka??

 

A.. i jaka opaska do tego AKU ? I jak ją zamocować.?

Sorki za tyle pytań :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce moim zdaniem dobre, pianka np depron (kilka warstw) albo inne, porowate tworzywo sztuczne.

Jedna "połówka" rzepa na aku, druga np do półki. "Sklejasz" rzepy, a potem całość owijasz "w poprzek" np. tym:

http://www.tesa-velcro.com/pol/products/bundling/15584,1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn miałem na myśli pod półką. Przymocowane do kadłuba a nie do spodu póki.. To będzie dobre ??

Można ewentualnie przedłużyć do przodu półkę serw (nie wiem, jak Motylasty to zaplanował).

 

 

Ale jak skleję rzepy i owinę tym czymś, to potem rzep się przyczepki do drugiego ??

Chodzi o coś w tym stylu: http://www.rcheliresource.com/wp-content/gallery/align_trex_450_sport/align_trex_450_sport_01.jpg

 

Naklejone rzepy trzymają dla sił działających wzdłuż osi modelu, a "opasujący" dla sił działających "w poprzek" (w uproszczeniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze.. ja nie wiem czy my się dobrze rozumiemy.. :((

Nic nie bd latało luzem.. przyczepie to na samoprzylepny rzep na tyle kadłuba.. to jest złe, tak ??

 

A Wy mówicie o tym żeby przyczepić do spodu półki na serwa która jest również na tyłach kadłuba..

Gdybym miał przyczepiać do tej półki odbiornik, to musiałbym dorobić przedłużenie.. i stworzyła by nam się nowa półka- półka NAD odbiornik. Co wiąże się z nabyciem masy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze.. ja nie wiem czy my się dobrze rozumiemy.. :( (

Nic nie bd latało luzem.. przyczepie to na samoprzylepny rzep na tyle kadłuba.. to jest złe, tak ??

 

A Wy mówicie o tym żeby przyczepić do spodu półki na serwa która jest również na tyłach kadłuba..

Gdybym miał przyczepiać do tej półki odbiornik, to musiałbym dorobić przedłużenie.. i stworzyła by nam się nowa półka- półka NAD odbiornik. Co wiąże się z nabyciem masy..

nie musisz do półki z serwami, można i z tyłu, sprawdź tylko przed lotem SC, jak ok to w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.