Skocz do zawartości

START- Modelarstwo RC- ToTo- 0


fifi0125

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli chcesz żeby dźwignia ustawiania gazu była po lewej stronie to zamów wariant mode2. Ja zamówiłem mode1 i dźwignia gazy była po prawej.

potem w niej grzebałem aby zmienić na mode2.

Tzn. kiedy bd zamawiał ze sklepu, mam zadzwonić, albo napisać, że chce mode2 tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 190
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ładowareczka Accucel nie ma zasilacza czyli jeszcze +50zł +wysyłka na zasilacz.

Ja mam Equilibrium 3.0 http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=14948. Dość droga ale moim zdaniem (w porównaniu do Sharka z Pelikana) jest dobra/bardzo dobra, ma wbudowany balanser i zasilacz. Tylko kable do ładowania trzeba dokupić :? albo dorobić jak ja.

 

Moim zdaniem totkiem do startów z ręki wygodniejszy będzie mode1, ponieważ w prawej ręce masz model, a lewą obsługujesz ster wysokości i kierunku. Chyba że jesteś lewo ręczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowareczka Accucel nie ma zasilacza czyli jeszcze +50zł +wysyłka na zasilacz.

Ja mam Equilibrium 3.0 http://modele.sklep.pl/pr...ducts_id=14948. Dość droga ale moim zdaniem (w porównaniu do Sharka z Pelikana) jest dobra/bardzo dobra, ma wbudowany balanser i zasilacz. Tylko kable do ładowania trzeba dokupić :? albo dorobić jak ja.

 

Moim zdaniem totkiem do startów z ręki wygodniejszy będzie mode1, ponieważ w prawej ręce masz model, a lewą obsługujesz ster wysokości i kierunku. Chyba że jesteś lewo ręczny...

Żeby uniknąć dodatkowych kosztów związanych z ładowarką, do Accucell'a czy podobnych można zrobić zasilanie samemu, przerabiając komputerowy zasilacz ATX lub jeśli ma się dostęp do "złomu komputerowego", da radę też dobrać gotowy zasilacz od jakiegoś starego lub zepsutego laptopa (używałem też kiedyś od TV LCD ;D). Ja z ATX-a zrobiłem wyjście 12V/10A, 5V/20A, ale można jeszcze 3V wyprowadzić. Wszystko jest banalne i jak już się zdobędzie zasilacz komputerowy, dodatkowy koszt to kilkanaście złociszy na diody albo gniazda "bananowe".

 

Co do wyboru MODE - wszystko jest kwestią gustu, przyzwyczajenia, preferencji, wygody... Ja jestem praworęczny i teraz latam na MODE 2, chociaż zaczynałem na "jedynce". Najlepiej sprawdzić najpierw na cudzym sprzęcie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że przerabiając MODE aparatury nie stracisz gwarancji? Nie wiem jak to jest dokładnie w przypadku akurat tego sprzętu - w niektórych przeróbka MODE wiąże się z otwarciem obudowy (i utratą gwarancji) a w innych obudowa jest tak przystosowana, że odsłania się tylko jej fragment dający dostęp wyłącznie do drążków od :ass: strony.

 

EDIT:

Już po zdjęciach widać, że obudowę trzeba rozkręcić w całości. Jak dla mnie to utrata gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam zakupić używanego Optica 6 lub MX16s i ładowarkę ECO6 lub coś w tym stylu. Jeżeli modelarstwo nie podejdzie zawsze większa szansa, że ktoś kupi to niż 4ch aparaturę bez komputera, a jeżeli się spodoba to nie będziesz musiał wydawać pieniędzy na lepsze rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z kolei odradzal aparature firmy e-sky, poniewaz wiem, ze z bardzo rozpowszechnionym modelem 4ch 2,4 Ghz za jakies 160 zl sa problemy z zasiegiem.

Kup lepiej drozszy i nie bardzo rozbudowany sprzet dobrej firmy, np. Hiteca. Ja mam Laser 4 i nie zaluje. Dawniej kilka razy podpinajac do odbiornika zasilanie pomylilem "+" z "-" i nic sie nie stalo-dziala do dzis. A gdybym mial np. Turnigy, musialbym kupic juz w sumie jakies 5 odbiornikow. Nie jestem tez do konca przekonany do pasma 2,4 Ghz, ktore jest duzo wygodniejsze.

Ogólnie wtyczki do odbiorników są tak skonstruowane, że nawet jak sie je włoży odwrotnie, to i tak nie spali sie odbiornika. Ile razy wpiąłem - w miejsce sygnału, i jak narazie odbiornik z apartatury za 200zł pracuje jak trzeba. Podłączyłeś wtyczkę odwrotnie do odbirnika turnigy, czy tylko tak sobie mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z kolei odradzal aparature firmy e-sky, poniewaz wiem, ze z bardzo rozpowszechnionym modelem 4ch 2,4 Ghz za jakies 160 zl sa problemy z zasiegiem.

Kup lepiej drozszy i nie bardzo rozbudowany sprzet dobrej firmy, np. Hiteca. Ja mam Laser 4 i nie zaluje. Dawniej kilka razy podpinajac do odbiornika zasilanie pomylilem "+" z "-" i nic sie nie stalo-dziala do dzis. A gdybym mial np. Turnigy, musialbym kupic juz w sumie jakies 5 odbiornikow. Nie jestem tez do konca przekonany do pasma 2,4 Ghz, ktore jest duzo wygodniejsze.

Ogólnie wtyczki do odbiorników są tak skonstruowane, że nawet jak sie je włoży odwrotnie, to i tak nie spali sie odbiornika. Ile razy wpiąłem - w miejsce sygnału, i jak narazie odbiornik z apartatury za 200zł pracuje jak trzeba. Podłączyłeś wtyczkę odwrotnie do odbirnika turnigy, czy tylko tak sobie mówisz?

 

Tzn udało mi sie pomylic "+" z "-" w odbiorniku Hiteca i nic się nie stało. Dokładniej kabel z regulatora wpiąłem odwrotnie (odwrócony o 180 st.). A porównanie mam z odbiornikiem chyba E-Sky (nie pamiętam już, ale był dosyc tani). Zrobiłem tak samo, dymek od razu, zapach też niezbyt przyjemny, a za naprawę u znajomego elektronika zapłaciłbym prawie tyle, co za nowy odbiornik. Myslę, że z Turnigy byłoby podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy Wy, kurczę blade, zaczniecie pisać po polsku i bez błędów ortograficznych?

Nie chcę być posądzony o przesadę, ale od Was zależy los naszego języka.

Albo pidżin-polisz, albo kompletne olewanie ortografii i interpunkcji. O polskich znakach diakrytycznych aż strach wspominać...Są momenty, że skóra na :ass: się marszczy przy czytaniu niektórych wypowiedzi...

Nie zwracam się do nikogo konkretnego (czyli personalnie), ale kochani nastolatkowie (i nie tylko): szanujcie swój język, bo nikt tego za Was nie zrobi...

Są edytory tekstów i takie inne durne pierdoły, czy jak Wy dziś mawiacie?

 

Mój rozpaczliwy wrzask proszę potraktować ogólnie; nie dotyczy tylko tego tematu, a forum/ów

 

PROSZĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu... :P

W zasadzie cały sprzęt jest już ogarnięty. Mam wybrany konkretny, śledzę aukcje pilnuje w sklepach internetowych aby nikt mi go nie wykupił. Niestety dziś nie mogę całej "listy zakupów", czyli rzekomego sprzętu "zlinkować" gdyż nie mam dostępu do komputera w którym, mam zakładki z owym sprzętem dodane do ulubionych. Troszkę zagmatwałem. Reasumując konkretny sprzęt podam za góra 2 dni.

Pozdrawiam i Dziękuję za wszelkie jak dotąd porady. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc.. :D

 

Nadajnik i odbiornik z Radiolinka: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=15217

 

Pakiet/akumulator: http://allegro.pl/lipol-1300mah-3s-20-30c-selekcja-turnigy-li-pol-i1464071146.html

 

Regulator: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=6105

 

Ładowarka: http://www.nitrotek.pl/charger-for-2-3-cell-li-poly.html

Do ładowarki muszę dokupić jeszcze kabel zasilający ale myślę, że na zwykłej giełdzie komputerowej spokojnie go znajdę.

 

Silnik: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=3523

 

Chyba to wszystko jeżeli czegoś tutaj brakuje do pełnego ekwipunku mojego ToTo, proszę napiszcie mi o tym. Być może o czymś zapomniałem, albo to przeoczyłem robiąc listę zakupów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pakiet jest niemalże identyczny, do tego co ja podałem. Różni się tylko wagą, dobrze ogarnąłem ?? Bardzo wielkie dzięki za pakiecik. Wyjdzie po prostu taniej. Super :) Jest tylko problem w tym, że w owym sklepie nie mają na razie na składzie regulatora. Dziś spróbuje do nich zadzwonić i dopytać się kiedy ewentualnie mógłby być na składzie.

 

A serwa już mam. Razem z bowdenami i wszystkim co jest potrzebne, są zamocowane już do modelu (http://allegro.pl/serwo-towerpro-sg-90-9g-i1407433922.html#gallery).

Dzięki wielkie jeszcze raz :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, głównie do Pana Motylastego, co do przymocowania silnika do laminowanej płytki. Mam tylko taką:

Dołączona grafika

 

Czy te dziurki w jakiś sposób nie wpłyną na utrzymanie silnika, czy przez nie podczas lotu płytka nie pęknie ? Mam pewne obawy. Powiedzcie czy takie coś może być, bo nic innego nie mam :(.

 

Całość wygląda tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest taka opcja, że mogę zeszlifować krzywo... Po za tym jeżeli ubytek w grubości=ubytek w konstrukcji=osłabienie. Nie mam racji ? Z drugiej strony ta warstwa nie jest jakoś strasznie gruba. Dobra spróbuje to zeszlifować, jak coś to dorobię drugą :)

Wielskie Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.