Skocz do zawartości

START- Modelarstwo RC- ToTo- 0


fifi0125

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

To jest aktualny stan owiewki. Starczy taki otwór ?? Jeżeli nie bardzo, to gdzie mam zrobić wyloty powietrza ?? Miło by było gdybyś np. podesłał parę fotek przykładu na którym mam się wzorować czyli Twojej owiewki po zajściu ze spaleniem silnika.

Pozdrawiam

 

PS:

Właśnie ściągnąłem sobie symulator FMS.. Hmm.. polatałem troszkę na klawiaturze bo aparatura wiadomo na drugi dzień nie dojdzie. Wnioski ?? Chłopaki, powiedzcie mi jak w modelu bez lotek można wyregulować poziom samolotu. (jak nie rozumiecie włączcie FMS na klawiaturze i sterujcie bez klawiszy "j" i "k" nie umiem wyregulować samymi "w" "s" "a" "d" poziomu samolotu. Da się to uczynić?? Jak ??! Teraz utwierdzam się tylko w przekonaniu że zrobiłem błąd tworząc skrzydła bez lotek :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 190
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

W modelu bez lotek masz wznios skrzydła, który powoduje to, że model będzie sam dążył do ustabilizowania przechyłu w locie. W praktyce wygląda to o wiele lepiej niż Ci się wydaje. W modelu, na którym latasz w FMS pewnie masz lotki tylko ich nie używasz (przynajmniej tak rozumiem Twoją wypowiedź).

Nie panikuj. Skończ model bez lotek, a w międzyczasie możesz spróbować zrobić drugie z lotkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie !! Jest wznios!! Dziękuję, bardzo pomogłeś i odstresowałeś (dlatego "POMÓGŁ) A w najbliższym czasie biorę się za skrzydło z lotkami :D

Pozdrawiam

 

PS:

Zauważyłem jeszcze 1 problem!! Jak odlatuje (teraz latam modelem ze wzniosem, to chyba jest wicherek) to potem ciężko mi zawrócić na miejsce z którego wystartowałem! Jest to nie wykonalne. Tak samo bd z moim Totkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn? Model nie skręca, czy nie potrafisz go naprowadzić? To drugie to niestety kwestia praktyki i treningu. Skręcanie - używaj steru kierunku. Może próbujesz skręcać lotkami, których nie ma?

 

Albo masz ustawiony silny wiatr i model jest spychany.

W rzeczywistości pamiętaj o tym, żeby latać pod wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzwoniłem do modele.sklep.pl w sprawie regulatora (Tower Pro MAG-8 30A). Otóż powiedzieli, że nie maja na składzie akurat tych i w najbliższym czasie ich nie sprowadzą. Czy moglibyście polecić mi jakąś firmę dobrych regulatorów o takim samym napięciu, gdyż sprzedawca powiedział tylko tyle, że za tydzień będą mieli regulatory o takim napięciu, oraz że już je testowali i są bardzo dobre, ale nie określili firmy :(( Zadzwonię do nich za tydzień, ale przed tym chciałbym się od Was dowiedzieć na którą firmę w razie wyboru mógłbym się zdecydować??

Proszę o w miarę możliwości szybką odpowiedź :))

Pozdrawiam

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja polecam ci regulator turnigy.Jest on bardzo solidnie wykonany.Na allegro jest tylko tylko 25a ,więc nie wiem czy cię zadowoli ja kupiłem Turnigy plush 30a za 65 zł i jestem zadowolony

http://allegro.pl/esc-turnigy-plush-25a-regulator-3f-i1492040547.html

Możesz kupić też regulator firmy hobbyking podobny do tower pro

http://allegro.pl/hobbyking-ss-series-25-30a-esc-regulator-3f-i1498395581.html

EDIT: Regulator 30a ,ale trochę drogi

http://allegro.pl/regulator-turnigy-plush-30a-i1501126913.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skonsultuje z "ekspertem"- kolegą :D:D

A tym czasem doszła aparatura RADIOLINKA z odbiornikiem. Mam tylko zastrzeżenie co do anteny (nie wiem czy ma chociaż 10cm, ale podobno 2,4 GHz nie muszą mieć długich.

I jeszcze poszukuję kabla do symulatora, tzn połączenia aparatura --------> komputer.

Ma ktoś do sprzedania, albo mógłby którąś polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te długie to 35mhz. Antena musi mieć długosć 1/4 fali, a im wyższa częstotliwość tym krótsza fala=krótsza antena. Jesli coś powiedziałem źle to proszę poprawic.

 

 

tede1408, A przeczytałeś wogle do czego jest ten kabel, czy tylko znalazłeś taką samą nazwę w opisie?

 

Umożliwia połączenie dwóch aparatur Radiolink w układzie: nauczyciel - uczeń

 

CZYTAJ !!! Dzisiaj już dostałeś punkta za bezsensowne posty, więc uważaj, bo jeszce jeden punkt, i nic nie napiszesz na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.