Skocz do zawartości

START- Modelarstwo RC- ToTo- 0


fifi0125

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 190
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Motipy żrą depron. Motylasty malował nimi modele dopiero po ich pokryciu papierem na Wikol i wyszpachlowaniu.

Potrzebne są farby na bazie mało żrącego rozpuszczalnika.

Np. http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p1674,rc-styro-farba-w-sprayu-ghiant

 

Sprawdza się jednak farma akrylowa do ścian, rozcieńczona nieco alkoholem (spirytus, denaturat biały - fioletowy farbuje) lub wodą destylowaną.

Zawsze należy zrobić próbę na jakimś ścinku pianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Castoramie za 19 zl spray akrylowy Aqua (chyba produkowany przez wymieniony Mo Tip), sprawdza się świetnie akurat puszka schodzi na Toto-0. Na spray'u jest adnotacja, ze nadaje się do styropianu. Rozpuszczalnikiem w 90% jest woda.

Allegro, ale cena ciekawa http://allegro.pl/hit-lakier-farba-spray-na-bazie-wody-350-ml-i1391616040.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo. :))

 

Tak zamierzałem się do wyważenia Totka... ale jakoś niechętnie się do tego zabieram.. tyle tam kabli..-za mało miejsca..

Odbiornik musi być jak najdalej regla tak ? Czyli wszystko wskazuje jednak że ma być pod półką na serwa... ale w tedy nie bd miejsca na akumulator, bo w moich przypadku, żeby model był dobrze wyważony, AKU musi być jak najdalej na końcu.. :( W takim razie gdzie zamontować odbiornik aby był bezpieczny ?? Wspomnę, że okleiłem go z boku jedną warstwą depronu 5mm, a z góry dwoma warstwami piątki..

POMOCY :D:D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem ładowarkę E-sky i GOTOWY zasilacz. Właśnie próbuję się doczytać, przez ile mam ładować mój pakiet.

 

Mam małe pytanie..

Byłem dziś w sklepie na Bitwy Warszawskiej i zapytałem o interfejs do aparatur RADIOLINKA, a sprzedawca odpowiedział, że pierwszy raz słyszy o takiej firmie... Hmm... Okay. Moje pytanie brzmi: Czy inne interfejsy, np.: E-Sky, pasują do RADIOLINKA ??

Czy mam szukać konkretnego interfejsu do apek RadioLinka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jakoś sobie poradzę..

 

Mam tylko problem ...

Dziś szykując się do oblotu dokręcałem piastę.. i poszła śrubka.. niestety gwint został tam a piasty nie da się wyjąć. Znam jeden sposób od kolegi na jedną śrubkę, ale wolałbym pozbyć się tej piasty i kupić nową. Jak to zrobić ?? Słyszałem, że jest tu gdzieś taki temat, ale nie mogę znaleźć.. :(

Pomocy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wolałbym pozbyć się tej piasty i kupić nową. Jak to zrobić ??

Po takim zapytaniu powinienem powiedzieć, że wystarczy wyrzucić starą piastą i pójść do sklepu i poprosić sprzedawcę o nową, w zamian za bilety płatnicze Narodowego Banku Polskiego. :twisted:

 

Ale mam akurat natchnienie i domyślam się o co ci biega. ;)

 

Jak masz mikroszlifierkę (np. Dremel lub jakąś podróbkę) możesz założyć tarczę do cięcia, i nadciąć głęboko piastę. To aluminium więc tnie się łatwo. Potem w cięcię wbić płaski szeroki śrubokręt i piasta się rozejdzie. Wtedy ją tylko ściągnij.

 

Inny sposób to wiertło ø3 i wywiercić złamaną śrubkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhym.. rozumiem. Dziękuję Ci :)

 

Mam jeszcze jedno bardzo ważne pytanie. Naładowałem AKU i sprawdzałem moc silnika (wcześniej nie było problemu i wchodziło na najwyższe obroty.. może to dla tego, że AKU nie był do końca naładowany), ale jak włączam silnik i stopniowo dodaje mocy, to pod koniec tak gdzieś 3-5 kliknięć do końca kanału gazu, silnik się krztusi i traci moc, dopiero jak troszkę zmniejszę moc, tak gdzieś do tej granicy przy której się krztusi to obraca się normalnie.

Od czego to zależy?? O co chodzi?? I co mam w taki wypadku zrobić ??

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.