Skocz do zawartości

START- Modelarstwo RC- ToTo- 0


fifi0125

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 190
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tylko jest taka opcja, że mogę zeszlifować krzywo... Po za tym jeżeli ubytek w grubości=ubytek w konstrukcji=osłabienie. Nie mam racji ? Z drugiej strony ta warstwa nie jest jakoś strasznie gruba. Dobra spróbuje to zeszlifować, jak coś to dorobię drugą :)

Wielskie Dzięki

Mieszkasz w Warszawie. Podjedź na "Bitwy Warszawskiej 1920" 6 (od str. Grójeckiej).

Jest tam bardzo dobrze wyposażony sklep w materiały do budowy modeli. Dziś jest czynny do 14:00 kupisz tam wszelkie listwy, deski, sklejkę, balsę i co tylko potrzebujesz do modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak się do niego w najbliższym czasie wybierałem. Ale po co mam wydawać pieniądze, jeżeli mam płytkę. Jest tylko podziurkowana, a mówisz że to na nic nie wpływa, więc powinno być oka. Sam nie wiem. Jak tak pojadę do zdecyduję, czy bd mi się opłacało, czy nie. Dam znać, jakie będą rezultaty.

A tymczasem ToTo jest już u mnie. Skrzydło zostało przecięte o 2- mm nie równo i na jednym z płatów jest milimetrowa warstwa depronu w pierwszym żeberku. Kolega zalał to klejem dla utwardzenia i myśli że jest w miarę sztywne.D:D

Za jakiś czas postaram się wkleić zdjęcia.

 

PS: Fundusze się pojawiły, więc wznawiam pracę, nad samolotem. Dziś wieczorkiem zamówię akumulator i zestaw noży do cięcia oraz kleje. Macie jakieś linki czy coś, do dobrego zestawu skalpeli ? za cenę do 20-40 zł ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak pojadę do zdecyduję, czy bd mi się opłacało, czy nie.

Z takim podejściem, to może hobbystycznie zajmij się księgowością? :wink:

Hobby nie ma się "opłacać". Hobby ma zaspokoić twoje instynkty i ukoić skołatane nerwy.

Na hobby się wydaje, a nie patrzy "co się opłaca". :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Fundusze się pojawiły, więc wznawiam pracę, nad samolotem. Dziś wieczorkiem zamówię akumulator i zestaw noży do cięcia oraz kleje. Macie jakieś linki czy coś, do dobrego zestawu skalpeli ? za cenę do 20-40 zł ??

Bardzo dobe są skalpele i noże łamane olfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim podejściem, to może hobbystycznie zajmij się księgowością? :wink:

Hobby nie ma się "opłacać". Hobby ma zaspokoić twoje instynkty i ukoić skołatane nerwy.

Na hobby się wydaje, a nie patrzy "co się opłaca". :wink:

Chodziło mi o to, że zobaczę jaka jest różnica pomiędzy tą co mam, a tą co jest w sklepie, Jeżeli bd niewielka. To po co mi 2 ?? Żeby miejsce w domu zawalały ?? :D:D

 

 

ppompka a mógłbyś podać jakieś zdjęcie czy link tych skalpeli i noży ??

 

ToTo potrzebuje tylko osprzętu. Tak wygląda cały.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Mam tylko pewien kłopot- tak to chyba można nazwać. Otóż skrzydła nie przylegają do siebie. Czego to jest wina ?? I jak to naprawić?

Tak to wygląda:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz cały asortyment olfy.

http://www.olfa.net.pl/

Ja teraz jak nawet wycinam coś w domu np. jakąś katrkę do zeszytu to nożyczek nie używam tylko sklapelem ak-3.

A co do szkrzydeł, to ja bym nakleił jeszcze po kawałku depronu 6mm na oba skrzydła, i zeszlifował skos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalpele są z dodatkowymi 30 końcówkami, segmentowe z 2. Takie zestawy były już opisywane na forum, i wyszło, że oprawki pękają, nożyki również. Jedynie ak-4 ma tylko kilka ostrzy.

 

A tak wogle, to który nóż jest za 50zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole skalpele (chyyyba :D) Ale noże łamane mają wyżej wymienioną końcówkę?? I z tego co patrzyłem na moich nożach, łamane strasznie strzępią.

 

Takie zestawy były już opisywane na forum, i wyszło, że oprawki pękają, nożyki również.

 

Mówisz o tych ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wieczorkiem biorę się za zamawianie, bo wczoraj nie miałem czasu. Tylko nie umiem zamówić tej Aparatury z zagranicy. Może ktoś jak bd zamawiał coś dla siebie zamówi mi też aparaturę, ja ja potem odkupie i pokryje koszty wysyłki od Was do mnie.

:D:D

Pozdrawiam

 

PS:

A co do postępów to zrobiłem osłonkę na silnik (nie wiem czy do końca wyszła, ale dziś nad nią jeszcze troszkę popracuję, chyba.. ^_^), oraz zamocowałem silnik do wręgi. Sami oceńcie i skomentujcie.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.