Skocz do zawartości

START- Modelarstwo RC- ToTo- 0


fifi0125

Rekomendowane odpowiedzi

Kurtka, myślałem, że już dziś zaprogramuję regulator, zobaczę jak to wszystko chodzi.. Ale właśnie się dowiedziałem, że tata, który zabrał regiel do pracy, aby tam lutownicą elektryczną przymocować goldy oraz tę końcówkę męską do regla, zapomniał tego zrobić...

W domu mam tylko lutownicę gazową i lut z domieszką ołowiu (więc podobno gorszy), a płomień tej lutownicy, może przypalić mi troszkę osłonkę męskiej wtyczki. Istnieje również ryzyko "zimnego lutu", co zmniejszy wydajność Aku.. :((

Chyba do jutra do 17 nie wytrzymam :((

 

Macie może jakieś porady ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 190
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wyjdź z domu. Idź do najbliższego sklepu z elektroniką i kup za 30zł lutownicę 60W. :wink:

Jeszcze ci się parę razy może przydać w tym hobby.

Jak chcesz szukać okazji, to w niedzielę przejedź sie na bazar na Wolumen na Bielanach (Idealny dojazd Metrem - Stacja Wawrzyszew).

Bedzie giełda elektroniczna, jak w każdą niedzielę i będzie od groma ludzi z narzędziami dla elektryków i elektroników. Coś znajdziesz. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o giełdy to też są elektroniczne na Polach Mokotowskich. A ile może kosztować lut ?? Taki dobry ?

 

I jeszcze jedną pytanie:

 

Odbiornik przyczepić tak, aby kabel (antena) była przodem do silnika czy przodem do ogona ?? Bo chyba przodem do silnika, bd ciężko podłączyć regiel i serwa :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D:D

W zbliżający się weekend mam zamiar zrobić ten kabel zasilający do tej ładowarki (http://www.nitrotek.pl/charger-for-2-3-cell-li-poly.html)- jeszcze nie doszła, ale myślę, że w między czasie można by było popracować trochę nad kablem.

 

Proszę powiedzcie mi co będzie potrzebne do wykonania takiego kabla zasilającego ładowarkę tej marki ??

Co mam kupić albo znaleźć w domu ??

 

I jak ktoś się w tym orientuje to mógłby pokrótce wyjaśnić mi jak zrobić ten kabel ??

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak...

Bierzemy kęs miedzi elektrolitycznej, wprowadzamy do walcarki i walcujemy na pręt. Tenże pręt wprowadzamy potem do wyciągarki, która przeciągając go przez zestaw oczek kalibrujących pocieni go i wydłuży. Uzyskamy wówczas długi miedziany pręt, zwany potocznie drutem. Ten drut pokrywamy tworzywem dielektrycznym zwanym potocznie izolacją.

Dzięki temu uzyskujemy półprodukt zwany przewodem. Przewód tniemy na odcinki, a te odcinki łączy ze sobą i wszystko razem okrywamy drugą warstwa izolacji.

I tak uzyskujemy kabel. ;)

Ilość drutów w środku (zwanych profesjonalnie - żyłami) możemy sobie dobrać do potrzeb, podobnie jak średnicę tych że.

 

Potem już tylko drobiazgi...

Budujemy zasilacz stabilizowany, z wejściem do gniazdka sieciowego, a z drugiej strony wyprowadzamy takie druty miedziane, pokryte polwinitem i złączone razem. Te druty wprowadzamy do Wtyczki typu Jack, pilnując polaryzacji zasilania, pasującej do gniazda wejściowego w ładowarce.

 

Ale możemy się też przejść na Bitwy Warszawskiej 1920 nr 6 i w sklepie kupić:

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p2813,zasilacz-12v-1500-mah-ek2-0902-000512-esky

 

Co będzie znacznie prostsze i bezpieczniejsze - dla nas i ładowarki. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ma w tym linku .. nie ma o tym jak zaprogramować.. ^_^

 

Podłączyłem wszystko się zgadza... nie wiem tylko czy kable regla i silnika są dobrze podłączone... ale podobno to nic nie szkodzi. Jednak kiedy wszystko podłączyłem... serwa reagują... ale na włączenie silnika i przesunięcie wajchy do przodu, wgl nie reaguje. Włącza się niespodziewanie... nie mam pojęcia co jest trafione... i na domiar złego leci taka ciągła muzyka... i raz poszedł z okolic silnika lekki dymek.. co mam zrobić ?? POMOCY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Wam dziękuję poradziłem sobie dzięki pomocy kolegi oskar9595, za co bardzo mu dziękuję :DD

 

Rewersy są ustawione dobrze. Silnik kręci się we właściwą stronę :D:D

A co najważniejsze przełamałem barierę i uruchomiłem go na pełny gaz :D:D

 

Jest świetnie! Sprostał moim oczekiwaniom :D:D

 

Pozostaje tylko kwestia ozdoby go taśmami pakowymi :D:D Nie bardzo wiem jeszcze jak mam się do tego zabrać :D:D

Poczytam troszkę na stronie Pana Motylastego, ale prosiłbym najpierw o wskazówki ile taśmy (rolek) jednego koloru poszło by na oklejenie całego modelu wraz ze skrzydłami. I czy to robi się jedno warstwowo czy kilku ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak taśma jest przeźroczysta to podkład musisz nałożyć.

Jeśli jest matowa to nie potrzeba malować modelu podkładem.

 

Pewnym rozwiązaniem tego problemu z przezroczystością taśm jest wpierw polakierowanie modelu na biało. W innym przypadku kryjąc model zbudowany z zielonego depronu czerwona taśmą uzyskamy barwę wypadkową przypominającą brązowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.