Skocz do zawartości

Gdańsk, Gdynia i Sopot.


Podem89

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 266
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dziś w końcu po tygodniu pochmurnej deszczowej pogody udało się polatać.

Było ciepło, brak wiatru i totalny brak termiki :(

 

Dobrze, że zabrałem motoszybowiec ;):lol:

Na miejscu był też kolega z Heronem i kolega z Jak-iem.

 

post-13655-0-64968600-1463772554_thumb.jpg

post-13655-0-69358200-1463772555_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość przestrzegam przed jakąś "dziurą" radiową na Chwarznie. Dosłownie nad "dołkiem" albo "wąwozem" (jak kto woli) coś bardzo zabija sygnał. Nie jest to tylko moje doświadczenie, ale też innych modelarzy latających w tym miejscu. 

Mi na szczęście sygnał urwał się 0.5m nad ziemią, inni nie mieli już tyle szczęścia. Im niżej tym tłumienie jest większe. Bardzo dziwne zjawisko, dziwne na tyle, że ubija tylko w tym miejscu, reszta pola jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dosłownie nad "dołkiem" albo "wąwozem" (jak kto woli) coś bardzo zabija sygnał. Nie jest to tylko moje doświadczenie, ale też innych modelarzy latających w tym miejscu.

 

Możesz jakoś na mapie zaznaczyć to miejsce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie coś tam jest. Mieliśmy z kolegami tego typu zdarzenia ale kładliśmy to na karb pilota. Od jakiegoś czasu coś niepokojącego się tam dzieje. Nie jestem ekspertem ale jakoś do latania w tym miejscu podchodzę z "dozą pewnej nieśmiałości".

Czekam na rozwój wydarzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieje, czy nie, latamy, gdy jest okazja. Dzisiaj też był dzień lotny. Spotkaliśmy się około południa, Leszek zaliczył kreta, Tadzik polatał helikami, Piotrek swoją esą i o 14 zostałem sam na polu. Chmury ustąpiły, pojawiło się słońce i nieśmiałe bąble termiki. Gdy pakiety już były puste (około 16.00) zwinąłem się do domu.

post-16742-0-09941900-1464290758_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

 

Chcialbym zapytac kolegow, gdzie kolo w okolicach trojmiasta jest dobre miejsce zeby powoli zapoznac sie z lataniem na klifie.

Chodzi mi o jakies miejsce gdzie duzo miejsca do latania i do ladowania.

Dodatkowo gdyby ktos mi nieco powiedzial przy jakich wartosciach wiatru najlepiej zaczac to bylbym wdzieczny.

Do latania mam elektroszybowce multiplexa jeden 130 cm drugi 240cm.

 

Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

 

Chcialbym zapytac kolegow, gdzie kolo w okolicach trojmiasta jest dobre miejsce zeby powoli zapoznac sie z lataniem na klifie.

Chodzi mi o jakies miejsce gdzie duzo miejsca do latania i do ladowania.

 

 

Hej jutro jesteśmy na klifie w Mechelinkach jak masz czas to zapraszam  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.