Skocz do zawartości

Gdańsk, Gdynia i Sopot.


Podem89

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 266
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam.

Koledzy jestem na długi weekend we Władysławowie.

Wziąłem drona że sobą.

Czy można tu gdzieś spokojnie latać?

Czy trzeba gdzieś zgłosić lot?

Proszę o odpowiedź bo już sobota wieczór...a mam czas tylko do poniedziałku.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dronem nie latasz tak wysoko jak samolotem więc chyba niekoniecznie. Gdy byłem na lotach w okolicy to próbowałem dodzwonić się na lotnisko na półwyspie ale nikt nie odbierał. Jeśli miałbyś czas to bardzo polecam przejechać się do Rewy. Filmowałbyś oczywiście Mewią coś tam, na której co roku odbywa się Marsz śledzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem że ktoś z Chłapowa zgłosił loty na drone radar.

TMA, ROL, TSA mam zielone światło.

Jednak na żółto świeci się AAA i komunikat że ktoś zgłosił już loty. Są podane nr tel więc jutro spróbuję się dowiedzieć coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się polatać, zabrałem MGR01 - Virgin, typowy model do tłuczenia :lol:

 

Wiatr wiał ze stałego kierunku z lekkimi podmuchami, pojawiała się termika, później wiatr się nasilił.

post-13655-0-66977700-1462713382_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ostatnio mimo prognoz - wiatr do 3-4m/s - pogoda nie sprzyja przyjemnemu lataniu w Trójmieście... Wiatr znacznie przekracza 5-6m/s

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Zostawiamy samochód przed elektrociepłownią (na ulicy z domkami jednorodzinnymi) bierzemy ESiAki w łapę i przez dawne ogródki działkowe 150 metrów nogami. ; )

Można prosić o jakąś mapkę? Nowy jestem w Gdańsku i nie znam tutejszych miejsc. Co do ganiania za wstążką, to możemy się kiedyś umówić jak pogoda pozwoli. Z tym, że ja jeżdżę na Chwarzno ze względu na szybowiec. Ale dla samego poganiania się, można i na tą letnice podjechać. W sumie bliżej ;)

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się spóźniłem na pogodę ;):lol:

 

Zabrałem, Fokę i hol gumowy. Wykonałem kilka startów, w jednym nawet trafiłem na komin, jednak przez nasilający się wiatr nie udało mi się go dobrze wycentrować.

 

Po chwili wiatr zmienił kierunek i przybrał na sile.

Nie było sensu przekładać holu, pogadałem z kolegą którego spotkałem na miejscu i po chwili zebrałem się do domu.

post-13655-0-15054200-1463230672_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Tomku, że tak późno dojechałeś. O 12 była kapitalna termika, Fascynacja pojechała w kominie prawie 300 metrów krążąc razem z bocianami. Na jednym wejściu na pułap 100m, latałem ponad 90 minut. Mam nadzieję, że następne spotkanie będzie i dla Ciebie owocne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Tomku, że tak późno dojechałeś. O 12 była kapitalna termika, Fascynacja pojechała w kominie prawie 300 metrów krążąc razem z bocianami. Na jednym wejściu na pułap 100m, latałem ponad 90 minut. Mam nadzieję, że następne spotkanie będzie i dla Ciebie owocne :D

 

Wiem, żałuję :lol: , na szczęście sezon się dopiero zaczyna B)

 

Myslalem, ze tylko ja z Matim rozciagamy gume ;)

No to jest nas trzech ;):lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fanów przestworzy.

Jestem nowy na forum. Latam (uczę się) heli elektrycznym i szukam heli pilotów latających w okolicy Gdańska/Pruszcza Gdańskiego. Chętnie bym podejrzał bardziej doświadczonych pilotów w akcji, może bym się czegoś nauczył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.