Skocz do zawartości

Gdańsk, Gdynia i Sopot.


Podem89

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 266
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Czesc :-)

 

Hej jutro jesteśmy na klifie w Mechelinkach jak masz czas to zapraszam  :)

 

Dzieki za zaproszenie. W Mechelinkach bardzo chcialbym sie znaleźć i stąd to pytanie, naczytałem się jednak że lądowanie jest tam trudne a warunki często takie że tam już trzeba umieć latać. 

Naogladalem sie filmikow miedzy innymi niejakiego PawłaB, od pol roku mam model, w ostatnich miesiacach uzywam znaczaco mniej kleju, ale do Mechelinek to mi raczej ciagle daleko.

Także chętnie bym się podpiął, ale najpierw chce poćwiczyć w łatwiejszym miejscu.

 

 

Dzieki !

Tą stronke widziałem, ale nie wiem gdzie na początek najlepiej i jak stwierdzic ze beda odpowiednie dla poczatkujacego warunki danego dnia.

 

Jakby ktoś mnie oswiecil, bede wdzieczny.

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tą stronke widziałem, ale nie wiem gdzie na początek najlepiej i jak stwierdzic ze beda odpowiednie dla poczatkujacego warunki danego dnia.

 

 

Jutro będą szkolne warunki 4-5 m/s :)  przyjedz popatrz , masz silnik to się możesz podratować w razie W .Ostatnio był kolega deproniakiem pierwszy raz i dał radę tylko trzeba chcieć  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

17 lipca na Chwarznie Heron poleciał w kominie na 700m. Termika pozwalała na dalszy lot, jednak z widocznością modelu było już krucho. Opadanie na pełnych klapach zajęło więcej czasu, niż wejście na pułap. Kto nie był niech żałuje.

 

post-16742-0-67556700-1469210574_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Gdyby ktos potrzebowal, to mam skrzydlo do pioneera 1400, w dobrym stanie, mala dziurka po trawie, brak dolnej listwy piankowej, wklejona wzmocniona rurka - dzwigar, bez serw.

Ogolnie skrzydlo w dobrym stanie, nie polamane, nawet krawedz natarcia jest OK. 

Oddam za darmo, ale trzeba odebrac max do soboty, potem musze wyrzucic.

 

Przepraszam za off-top.

 

Pozdrawiam

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Kolegów Modelarzy z Trójmiasta. Jestem nowym użytkownikiem forum oraz początkującym modelarzem (lecz juz nie zupełny świeżak ;) ).

 

Zwracam się do Kolegów z następującą prośbą:

 

Czy zechciałby ktoś z Was użyczyć (dosłownie na 3 minuty) swojej aparatury 2,4GHz w celu sprawdzenia serwomechanizmów w moim nowym modelu.

 

Krótka historia przypadku:

Na codzień latam na aparaturze Graupner MX-16s 35MHz. Niedawno w moim hangarze przybył "nowy" model - Hype U Can Fly. Po podłączeniu do modelu mojej aparatury jedno z serw lotek zaczyna dziwnie się zachowywać (po kilku wychyleniach drążka serwo dostaje losowych wychyleń i nie ma nad nim żadnej kontroli. Osoba, od której odkupiłem model zasugerowała, że może być to wina mojej aparatury pracującej w paśmie 35Mhz i żeby zobaczyć jak sprawa się ma przy aparaturze 2,4GHz. Stąd też moja prośba.

 

Mogę podjechać w dowolne miejsce w dowolnym czasie, jeżeli oczywiscie ktoś wyrazi chęć pomocy :)

 

Pozdrawiam wszystkich,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Jak na złość - w ten weekend nie mogę. W każdy dzień powszedni o każdej porze mogę, ale niestety nie w najbliższy weekend. Niemniej jednak dziękuję - najwyżej dostosuję się i w kolejny weekend powinienem dać radę, choć nie ukrywam, że zależy mi też na czasie.

 

Teź myślalem, że to wina serwa. Dlatego kupiłem w RC PitStop tester serw i po podłaczeniu do testera wszystko śmiga aż miło. Dodam, że jest to juz drugi taki przypadek. Wcześniej w innym modelu (ASW-18 Hype) miałem identyczna sytuacje. Wtedy skonczylo sie na wymianie serwa na cyfrowe HiTeca i problem zniknal. Jednak teraz zaczynam myslec, ze moze moja aparatura nie zawsze jest kompatybilna z analogowymi serwami z HYPE. Nie wiem czy to w ogole jest mozliwe, bo jestem w tych tematach zielony :)

Niemniej jednak - na testerze serwo dziala bardzo dobrze. Stad tez ponawiam prosbe o uzyczenie przez kogos z Modelarzy swojej apki 2,4GHz.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to serwo to nie tower pro sg 5010? Mam ze swoim podobny problem na apce 2,4G (nawet z dwoma kupionymi w odstepie 1r). W sobotę po poludniu jestem dostepny. W gd chełmie. Chetnie dokonam testow krzyżowych ☺.

 

-Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to serwo to nie tower pro sg 5010? Mam ze swoim podobny problem na apce 2,4G (nawet z dwoma kupionymi w odstepie 1r). W sobotę po poludniu jestem dostepny. W gd chełmie. Chetnie dokonam testow krzyżowych ☺.

-Michał

Raczej nie, na serwach nie widać zacznych oznaczeń. Myślę, że to jakieś podstawowe serwa, które Hype instaluje w swoich piankolotach. I wizualnie nie przypominają one SG5010. Co do soboty - tak jak pisałem - niestety najbliższy weekend mam zajęty, ale w każdym innym terminie najlepiej w tygodniu mogę podjechać w dowolne miejsce w 3M

 

A z jakiej dzielnicy jesteś? Ja z Oliwy, mam i Optic6 na 35 MHz i Aurorę 9 na 2,4 GHz.

 

Jestem z Osowy, więc calkiem blisko. Kiedy by Ci pasowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge podjechac w dowolne miejsce tam, gdzie pasuje Tobie. Łąka nie jest potrzebna bo chciałbym tylko podłączyć mój model do aparatury 2,4 GHz i zobaczyc czy wszystkie serwa działają prawidłowo. Bez latania :) jestem mobilny więc daj prosze znać na PW o której godzinie i gdzie, to podjadę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.