MROX Opublikowano 28 Lutego 2011 Opublikowano 28 Lutego 2011 Witam Mam następujący problem z moja kamerką brelokiem. Zaraz po starcie kamerka wyłącza się. Nagrywa się dosłownie tylko jakieś 3-4 sekundy. Co najdziwniejsze to w warunkach pokojowych kamerka działa bez zarzutu. Ktoś może wie czemu się tak dzieje ?
Irek M Opublikowano 28 Lutego 2011 Opublikowano 28 Lutego 2011 Kamerka zasilana jest ogniwem 160mah więc ma prawo wyłączyć się w niskiej temperaturze.
krankor Opublikowano 28 Lutego 2011 Opublikowano 28 Lutego 2011 Tak jak pisze Fokker. Poruszany problem wcześniej juz FCO2 i gumcam'ami. Można opakować izolacją. Zasilanie zewnętrzne z reguły pomaga.
MROX Opublikowano 28 Lutego 2011 Autor Opublikowano 28 Lutego 2011 Tak jak pisze Fokker. Poruszany problem wcześniej juz FCO2 i gumcam'ami. Można opakować izolacją. Zasilanie zewnętrzne z reguły pomaga. Zrobiłem próby w domu i wszystko gra. Więc to przez niskie temperatury. Rozkręciłem kamerkę i siedzi tam ogniwo LiPo 200mAh. Możliwe, ze jest wadliwe bo jest mocno nabrzmiałe. Nie śledziłem forum na bieżąco. Czy mogli byście podrzucić jakiś link do tych tematów o tym? Najlepiej było by podłączyć zewnętrzne zasilanie. Ale jakie ? Czy zasilanie z BECu regulatora 1A i 5V będzie dobre?
krankor Opublikowano 28 Lutego 2011 Opublikowano 28 Lutego 2011 Jeśli spuchło ogniwo, to rzeczywiście nie heja coś z nim. Kamerka jest ładowana przecież przez USB. Podłącz po prostu. Myślę, że jej nie będzie robić to różnicy. Schemat wyjść we wtyczce USB to pestka. Napięcie wprost z odbiornika. Jeżeli na 200 mAh brelok chodzi ok godziny to nie przeciążysz. Poprawcie jeśli się mylę i raczej z bec'a powinno się brać napięcie.
Kwazio Opublikowano 1 Marca 2011 Opublikowano 1 Marca 2011 Tylko czy samo wetknięcie w nią wtyku USB nie przestawia jej w inny tryb...
MROX Opublikowano 1 Marca 2011 Autor Opublikowano 1 Marca 2011 Dokladnie. Na podłączonym kablu USB kamera nie pracuje. Ciekawe jak zachowywała by się gdyby kablem USB podawać tylko napięcie.
MROX Opublikowano 1 Marca 2011 Autor Opublikowano 1 Marca 2011 Ładowałem przez USB. Około 10 razy. Jak się ładuje strasznie się nagrzewa. Na dodatek napuchło. Może nie tyle spuchło same ogniwo co jego aluminiowo-foliowe opakowanie. Wybrzuszyło się jak wieczko na skiśniętym jogurcie. Wyczytałem, że po skończonym ładowaniu dioda powinna zgasnąć. Mi ile bym nie trzymał podłączone to nie gaśnie. A tak ogólnie to wszystko działa. Jedyny problem to taki, że nie chce działać w akcji. Wczoraj chciałem coś nagrać bo była piękna pogoda i niestety jak zrzuciłem na komp to się zawiodłem. Po lądowaniu naciskając na zatrzymanie nagrywania nic się nie dzieje. Wciskając ON/OFF dioda zaczyna migać szybko co jest sygnalizacją wyczerpania aku i kamerka wyłącza się .
daniello Opublikowano 1 Marca 2011 Opublikowano 1 Marca 2011 No wiec nic innego, jak uszkodzone aku. Tak to czasami jest z tym sprzetem od zoltych kolegow. Radzilbym sie zastanowic, czy oplacalna bedzie sama przerobka.
Kwazio Opublikowano 1 Marca 2011 Opublikowano 1 Marca 2011 A nie można po prostu wymontować aku i przylutować dwa kabelki tam, gdzie było ono podłączone? W ogóle nawet nie wiem jak toto wygląda...
Jantar Opublikowano 2 Marca 2011 Opublikowano 2 Marca 2011 Witam Mam następujący problem z moja kamerką brelokiem. Zaraz po starcie kamerka wyłącza się. Nagrywa się dosłownie tylko jakieś 3-4 sekundy. Co najdziwniejsze to w warunkach pokojowych kamerka działa bez zarzutu. Ktoś może wie czemu się tak dzieje ? Prawdopodobnie masz w swojej kamerce jakiś niedokładnie wykonane luty lub np.kwarce wlutowane za blisko innych elementów. Gdy startujesz modelem to może od drgań silnika następuje brak kontaktu części do płytki drukowanej lub też stykają się do siebie te co nie powinny. W domu jak uruchamiasz kamerkę to pewnie nie z pracującym silnikiem w modelu tylko kamerka jest poza modelem. Po tych 3-4 sekundach nawet przy mrozie nie ma prawa się wyłączać. Na stronie http://www.chucklohr.com/808/ znajdziesz informacje o kilkunastu typach kamerek. Po opisach poznasz jaki typ kamerki Ty posiadasz. Z tego co pamiętam to wcześniejsze wersje kamerek nie sygnalizowały końca naładowania akumulatora i można było przeładować akumulator.
MROX Opublikowano 2 Marca 2011 Autor Opublikowano 2 Marca 2011 Problem został już po części rozwiązany. A konkretnie to wywaliłem akumulatorek a w jego miejsce podłączyłem zasilanie bezpośrednio z BECa. Jest trochę przeciążona ale jakoś nic się jej nie dzieje. Pierwsze próby w domu kamerka przeszła bez problemów. Jutro będzie próba terenowa ale jestem dobrej myśli. Jak dalej będzie mi robiła to co przedtem to chyba rozwalę ja o ścianę.
Kwazio Opublikowano 3 Marca 2011 Opublikowano 3 Marca 2011 Jeśli w przewód zasilania wlutujesz diodę krzemową, to napięcie obniży Ci się o jakieś 0.5V..0.8V, prąd też ciut spadnie, a i zabezpieczenie polaryzacji przy okazji powstanie. Wystarczy ta maleńka 1N4148.
Tex Opublikowano 3 Marca 2011 Opublikowano 3 Marca 2011 Ad. kol.MROX. Zapytam: Zasilasz model może ogniwami Li-po? Bo jeżeli tak, to nie powinien być żaden problem podłączyć "breloczek" pod zasilanie do tego właśnie pakietu. Kamerka fabrycznie jest zasilana ogniwem Li-jon 3,6V. Natomiast pakiet Li-po (np.2s/7,4V) - to dwa ogniwa Li-po 3,7V... ...napięcie z pojedynczego ogniwa masz w każdym pakiecie na wyjściu do balansera. Wystarczy tylko tam (tj.do jednego ogniwa) podłączyć kabelki zasilające (+)(-) "breloczek" i masz jego zasilanie (złącze do balanserowania ogniwa przeważnie i tak nie jest wykorzystane). :arrow: To oczywiste ale... dopiszę: Pamiętać należy, że w złączu pakietu do jego balansowania jego skrajne wtyki, to napięcie całego pakietu a nie pojedynczego ogniwa - napięcie poj. ogniwa, to wtyki sąsiadujące ze sobą. Pozdr. Cz/Tex.
Kwazio Opublikowano 3 Marca 2011 Opublikowano 3 Marca 2011 Czego wadą jest to, że przy regulatorze bez złącza na wtyk balansera, będziemy wciąż nadto rozładowywać jedną celę... :cry: Drugą wadą z kolei, że jeśli damy gaz na full, to kamerka może się nam wyłączyć... :cry:
Tex Opublikowano 3 Marca 2011 Opublikowano 3 Marca 2011 Kol.Kwazio napisał: Czego wadą jest to, że przy regulatorze bez złącza na wtyk balansera,... co ma tu do rzeczy regulator i jakie jego złącze do balansera :shock: - Tego niestety nie rozumiem.Dalej napisałeś: ...będziemy wciąż nadto rozładowywać jedną celę... :cry:Pobór prądy "breloczka" jest bardzo mały, można by rzec... nieistotny dla kondycji pakietu (mam dwie takie kamerki)Drugą wadą z kolei, że jeśli damy gaz na full, to kamerka może się nam wyłączyć... :cry:Przy prawidłowym doborze: Pakiet, regulator, silnik - nic takiego się nie stanie - spox . Tex.
Kwazio Opublikowano 3 Marca 2011 Opublikowano 3 Marca 2011 Chodziło mi o te lepsze regulatory, które kontrolują nie sumę napięć, tylko napięcie każdej celi niezależnie. One właśnie mają gniazdo na wtyk balansera. A dalej masz rację, to mały pobór, ale dla pakietu 3S góra 1000mAh...? Policzymy? Nie chcę się sprzeczać, wskazuję tylko wady. A skoro pobór breloka jest znikomy, to czemu nie dołożyć go pod stabilne w całym zakresie napięcie z BEC?
MROX Opublikowano 3 Marca 2011 Autor Opublikowano 3 Marca 2011 Ad. kol.MROX. Zapytam: Zasilasz model może ogniwami Li-po? Tak, mojego RWD 5 zasilam pakietem LiPo 3S 1000mAh. Twój pomysł też jest niezły. Jednak w pełni naładowane ogniwo LiJon z tej kamerki miało 4.16V. Myślę, że 5 V z BECa jej nie zaszkodzi. Ewentualnie można wstawić diodę lub 2 które trochę obniżą napięcie. Zaraz wszystko sprawdzę w akcji bo wybieram się na lotnisko.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.