Skocz do zawartości

Otwarte Mistrzostwa Bolesławca w ESA -2011r.


AlJan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamyczek_RC

Odwaga nie polega na zwalaniu winy za pogodę na organizatora chcecie się bawić w wojne, odznaczenia , a nie potraficie zrezygnować z zawodów . Każdy mógł zrezygnować z wyjazdu , czy tak ciężko powiedzieć dziękuję nie latam . Silniki za mocne , modele za szybkie deszcz pada i Janek pogody nie zamówił . Dość tego nie jesteśmy w przedszkolu każdy ma rozum i wolną wolę trzeba było wybrać szachy tam na głowę nie pada , nie jest za szybko . Dość jęczenia bo jedyne co jest biegnie zbyt szybko i jest zbyt krótkie to ŻYCIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Kamyczer_RC- jesteś żałosny.

Przeczytałem twoje wypociny w temacie licencje modelarskie AP 2012

Obrażasz wszystkich dookoła, skarżysz się na brak wiatru na zawodach MP F3F, namawiasz do buntu. Trzeba było zostać w domu i zagrać partyjkę szachów z kolegami.

Wystartowałeś w 2 zawodach ESA dla zabicia nudy i odnoszę wrażenie, że stałeś się ekspertem w tej dziedzinie.

F3F czyli szybko nisko i ryzykownie dla zabicia nudy ESA

dopisz sobie : bicie piany na forach - bezcenne.

Krytykujesz wszystko co jest tobie nie na rękę. OMB wychwalasz tak jakbyś dostał za to jakieś bonusy. Wszyscy już ci napisali dlaczego nie startujemy w zawodach AlJan'a. Tobie i panu AJ mówię - dziękuję, nie latam.

 

w każdym temacie nalizałeś się wiedzy jak lizaka za szybą .:)

- pisałeś o sobie ?

 

P.S. Już nie mogę się doczekać twojej odpowiedzi, bo nie wierzę, że dotarło i odpuścisz.

 

Z mojej strony to już wszystko.[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej zrobi się to dyscyplina bardzo KLUBOWA.

ACES nie należy do FAI a Mistrzostwa Świata organizuje na 150-200 zawodników.Działa całkowicie społecznie ,nie ma księgowego ani konta .

Jakie zawody modelarskie tych wspieranych przez władze organizacji ,skupiają 200 zawodników ?

Nie martw się więc o sponsorów dla aircombatu .

P.S. "Cześć dziewczyny" jest całkiem na miejscu, w aircombacie startują też Panie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, sorry,jeśli kogoś uraziłem, to przepraszam! Nie znam kulisów, uzgodnień, rozmów na temat zawodów. Tak jak wspomniałem w poście, wypowiadałem się jako osoba stojąca z boku... i tak to wyglądało z mojej perspektywy. Dlatego tak mnie to uderzyło - jak wspomniałem na początku : poznając brać modelarską oceniłem ją tak : zajefajni ludzie!!!

Pisząc swojego posta liczyłem na to, że może coś jest odebrane nie tak...

Przede wszystkim liczyłem na porozumienie (z racji swojej pracy niejednokrotnie spotykam się z rozbieżnymi na początku zdaniami, które w ostatecznym efekcie dochodzą do etapu porozumienia). Może to moje egoistyczne podejście do sprawy (bo jestem mieszkańcem Bolesławca), ale chciałbym żeby lokalne środowisko modelarskie było zintegrowane, a nie skłócone... bo oczywiste jest, że kłótnia to nic dobrego.

Wodzu7 - rozumiem Ciebie, sam oglądając zawody odczuwałem niezły ziąb, czasami aż się tyłek marszczył z zimna i deszczu. Przy perspektywie kilkuset kilometrowej podróży... może być duże rozgoryczenie, Po takich doświadczeniach na pewno warto zdecydowanie interweniować w sprawie ewentualnego przesunięcia terminu przyszłych zawodów... tu jak najbardziej Cię rozumiem. Co do dziewczyn :( to było tylko żartobliwe zwyczajowe określenie... na prawdę mam wielki szacunek dla Pań walczących w Combacie :D

Nadal jednak myślę, że zamiast bojkotować warto się dogadać. Problem myślę wynika z dwóch płaszczyzn postrzegania zabawy - jedna z pozycji instytucji, druga z pozycji entuzjastów. Obie mają dużo do dania od siebie - ale dopiero w połączeniu sił mogą dać DUŻO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Skidan już mnie raz przepraszałeś chcesz poraz kolejny ? Licencję AP mam ponad 20 lat zapytam z ciekawości masz licencje jeśli tak od kiedy. Napisałeś że wychwalam Janka pod niebo , ja tak tego nie odbieram byłem na 2 imprezach z tego cyklu i nie zauważyłem nić złego więc bronie człowieka do którego się uczepiliście jak rzep . Ciebie nie było na OMB a oceniasz coś czego nie widziałeś , oskarżyłeś mnie o to że zrobiłem dwie strefy na tych zawodach potem to odwołaleś i mnie przeprosiłeś na forum ACES. Oskarżasz mnie że jestem laikiem i oceniam regulamin ESA , Licencje AP i zawody. Krytykę zacznij od siebie komentujesz imprezy na których nie byłeś , oceniasz zasadność moich wypowiedzi w sprawie F3F i licencji nie mając bladego pojęcia w czym rzecz kup sobie chłopie licencję przeczytaj regulamin i wystartuj w zawodach f3f. Tam regulamin jest taki sam od kilkunastu lat i każdy stara się wygrać w powietrzu . Robienie regulaminu pod siebie jest żałosne tak samo jak drukowanie imprezy mistrzowskiej w przypadku Mistrzostw Polski F3F Ochodzita 2011.

EDIT : Skasowałem część posta która była zbędną wycieczką osobistą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Kuba.r sorki faktycznie pomyliłem cię z innym Kubą który w tym przypadku też dostał by za darmo burę . Szkoda że nie latałeś F3F w tym sezonie bo w przyszłym się raczej nie spotkamy , może tylko na "otwartej" imprezie F3F u Tomka . Już się przyzwyczaiłem że kolega Skidan mnie nie lubi . Biorę udział w zawodach ,które krytykuje , mam zbyt szybki model esa i inne spojrzenie na regulamin. Poza tym bronie pana Jana ,bo uważam że każdy ma prawo się pomylić , ale nie można za tą pomyłkę jeździć po nim przez następny rok. Jeśli tak zaczniemy traktować każdego organizatora zabawa nam się skończy bardzo szybko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ponieważ coraz więcej osób z Bolesławca wchodzi na stronę i są to osoby przyjazne rozwojowi modelarstwa w miescie a w dodatku są manipulowani niezgodnymi z prawdą

informacjami musze wyjaśnić co następuje:

1.Nie ma konfliktu wśród modelarzy bolesławieckich i obojętnie kto zechce się zająć sportem modelarskim może liczyc na daleko idącą pomoc. 2.Jest tylko spór słowny między mną a Skidanem na temat odwoływania zawodów

na dwa lub trzy dni przed terminem ich rozegrania.Ja uważam ,że nie można przwidzieć

LOKALNEJ pogody uniemożliwiającej rozegranie imprezy Skidan uważa że można

i dobiera różne emocjonalne argumenty do zmiany mojego stanowiska. Żeby była jasność nie ma problemów z odwołaniem imprezy jeżeli warunki pogodowe na to nie pozwalająna jej przeprowadzenie w dniu imprezy. Co prawda

rozważałem moje starty w ESA ale po dyskusji na forum po bolesławieckich zawodach

z dnia 07.11.2010r. / okrojona przez moderatora dysusja istniejejeszcze na forum/

całkowicie z niej zrezygnowałem.Jestem osobą niepełnosprawną /dysfunkcja kończyn dolnych/

i nie chciałem środowiska bolesławieckiego ESA stawiać w kłopotliwej sytuacji.Kto startuje w zawodach wie o czym mówie. Zadawalam sie rekreacyjnym lataniem RC.

Uważam stawianie zarzutu,że nie latam w ESA jako poniżej wszelkiego poziomu dyskusji.

 

Nie wiem w imię czego ludzie dorośli posuwają się do pisania takich.. ...jak ocena jakości imprezy

widząc ją z odległości ponad 300 km.Drogi kolego Mirolek może coś więcej napiszesz

o cyt.,,innej jakości zawodów w Warcie Bolesławieckiej,,.Możemy publicznie podyskutować.

Ja jak ognia unikam publicznej krytyki zawodów modelarskich bo ona daje argumenty przeciwnikom

modelarstwa, ale skoro mleko zostało wylane to czemu nie.

:Wodzu 7 napisał/a: Dlatego też kolejne zawody w Bolesławcu,na które w 100% różne portale pogodowe przewidywały deszcz,a które z powodu wyższych celów niż dobro zawodników i widzów nie zostały przesunięte, przepełniły czarę goryczy.Ciekawe,czy dalej Byś się tak dziwił i co byś czuł przejechawszy samochodem np.300-400 km. na zawody po to by z trudem wykonać DWA loty,zmoknąć i wrócić do domu z mało usatysfakcjonowany.W związku z tym,że nie był to pierwszy raz i żadne sugestie o zmianie terminu nie docierały do ORGANIZATORA,zawody w Bolesławcu pod tym patronatem zostały ZBOJKOTOWANE,bo zawody są przede wszystkim dla ZAWODNIKÓW a nie dla sponsorów.Lata się dla chwały i satysfakcji a nie dla nagród.

Pozdrawiam Wojtek.

_________________

 

Szanowny kolego może powiesz kto to wcześniej napisał:Cyt:

,,Oglądając te zdjęcia , aż trudno uwieżyć ,że przez całe zawody mżył mniejszy lub większy deszczyk.Niech jasny szlag trafi tych prognostyków od pogody,bo padać miało w najlepszym przypadku po godzinie 16,,

Oprócz tego drogi kolego z Wrocławia do Bolesławca jest 120km a nie 300 czy 400km

nawet tam i z powrotem nie będzie 300km no chyba że ktoś jeżdzi zygzakiem.

Tak zgadza sie były dwie rundy po 5 kolejek czyli dwie godziny latania w znośnych warunkach.

o ile sobie przypominam to wygrałeś bolesławieckie zawody w 07.11.2010r.i otrzymałeś super

nagrody a po zawodach pisałeś tak

cyt:

Śmigiełko kupisz za 4 zł,silniczek za 30 zł,model za 100 zl,za wszystko zapłacisz kartą lub gotówką,ale wgrać lot prawdziwym śmigłowcem Robinson R 44 możesz tylko zajmując miejsce w pierwszej trójce na zawodach ESA w Bolesławcu.Wrażenia niezapomniane,pierwszy raz w życiu leciałem śmigłowcem!Świetny pomysł.Wielkie dzięki dla organizatorów i sponsorów za udane mimo niesprzyjającej pogody zawody.Pozdrawiam Wojtek.

_________________

Więc skąd ta zmiana w pogłądach o ile sobie przypominam to wygrałeś te zawody.

Bardzo zabolały mnie słowa Skidana cyt:,, Dłużej nie dam się zwodzić,,- nie wiem kiedy i czym cię

zwodziłem. Znamy się od 2007r.od akcji MDK Bolesławiec ,,Edukacja na kółkach,,w Parzycach i

samego początku byłeś w akcji promocji modelalarstwa w Bolesławcu prowadzonej przez modelarnie lotniczą MDK B-C a od 2008r. ze szczególnym uwzględnieniem ESA.

 

Jeżeli rozdawanie modeli,regulatorów,silników oraz pomoc młodym zawodnikom w startach

/zawsze na zawodach były gotowe trzy zapasowe modele ESA/ ja to nazywam promocją

poza tym jako osoba dorosła mogłeś w każdej chwili zrezygnowac nikt nikogo nie zmuszał.

 

Bolesławieckie zawody były tak ustawione,że najlepsi zawodnicy Bolesławca otrzymywali

takie same nagrody mimo odległych miejsc jak zwycięzcy zawodów/puchary,nagrody rzeczowe/.

Rozumiem słowa rogoryczenia z tego powodu pozostałych zawodników ale formuła była

stała od samego początku bolesławieckich zawodów ESA.

Po czterech latach takiej promocji przyszły sukcesy:

1.Powstała grupa osób , która jest w stanie zorganizować i przeprowadzić duże zawody ESA.

- Znalazła sposób ich finansowania tzn.ilość startujących x wpisowe-można i tak.

2.ESA-Aircombat weszła w OMB jako możliwość doskonalenia swoich umiejętności.

3.Ilość zawodników uprawiających i startujących w ESA w porównaniu do zawodników z dużych

miast takich jak Wrocław,Kraków,Warszawa itp widać na listach startowych. Bolesławiec miasto poniżej 50000 mieszkańców.

Dlatego całkowicie nie rozumiem postawy Skidana.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2012 i do Miłego zobaczenia na zawodach ESA w Bolesławcu.J.A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.