Skocz do zawartości

Latanie w niskich temperaturach


sznajdi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, a czy ktoś na mrozie próbował latać spalinką? :D

Pytam z ciekawości bo ja już poniżej +5 stopni odpuszczam sobie loty. Z doświadczenia wiem że zaczynają się schody już poniżej +10.........

 

Szwagier nie odpalił swego 2.5 cm3 silnika, rosyjski samozapłon. Paliwo ok, świece żarowe podmieniał i nic. A ja jak widać na powyższych filmach elektrykiem śmigałem, a on się zdrowo denerwował, ale jego silnik jest lekko mówiąc do bani. Sam tak mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier nie odpalił swego 2.5 cm3 silnika, rosyjski samozapłon. Paliwo ok, świece żarowe podmieniał i nic. A ja jak widać na powyższych filmach elektrykiem śmigałem, a on się zdrowo denerwował, ale jego silnik jest lekko mówiąc do bani. Sam tak mówi.

 

No niestety małe motorki są stosunkowo złośliwe przy uruchamianiu nawet w ciepłe dni ;-)

Mój 2,5 ccm Magnum też mi ostatnio zagrał na nosie i nie było latania. Niby odpalał, ale jak przyszło co do czego to gasł. Z większymi silniczkami nie doświadczyłem tego problemu. Ja staram się latać na średnich obrotach jak jest chłodno, bo przy wysokich silnik zbyt skutecznie się schładza, a przy niskich się nie dogrzewa. Przynajmniej taka przypadłość zauważyłem przy swoim GMS-ie 5,5ccm. Swoją drogą znakomite matorki i szkoda że już niedostępne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier nie odpalił swego 2.5 cm3 silnika, rosyjski samozapłon. Paliwo ok, świece żarowe podmieniał i nic..

 

ani rosyjski ani amerykancki samozapłon (skali modelarskiej) nie potrzebuje świec, żarowych czy jakichkolwiek innych.

A prawdą jest, że małe spalinki małych pojemności (samozapłonowe i żarowe) nie bardzo chcą poprawnie pracować na chłodzie, taka ich uroda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Pięknie jest teraz, ale w ręce zimno. I ciągle nie mam tu rozwiązania.

 

Rękawiczki z  ogrzewaniem - grzeją słabo, i nie w palce tylko w środek dłoni. Niby OK bo ciepło się rozchodzi roznoszone przez krew, ale za mało tego ciepła, zwłaszcza przy zasilaniu z akumulatorków AA.

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__31233__HobbyKing_Universal_Heater_System_EU_warehouse_.html 

 

Wydajny, dobry do mufki na aparaturę, ale ten akurat model ma potężną moc i tylko jeden czujnik temperatury. Gdy dostęp ciepła do niego jest utrudniony, grzałki grzeją jak dzikie i można się poparzyć. Może da się jakoś ograniczyć moc trafiającą do grzałek?

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__83405__Peacock_Compact_Hand_Warmer.html

 

Coś takiego pojawiło się jako nowość w HK. "Benzine" to nasza benzyna ekstrakcyjna? Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia niedziela... Super latanie, jutro sobota, też latamy. Jak będzie jeszcze śnieg, to za tydzień lot spaliną, narty już mam, tylko zamontować..

 

 

 

 

 

 

 

Plus teraz tyle śniegu u mnie w Białymstoku napadało, że na lotnisku będzie miękko nawet w razie średnio udanych lądowań.. Idealne warunki na oblot hehe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie trzeba się grubo ubierać... wystarczy tylko trochę ruchu ;)
                                



Ps. Trochę ciuchów "termoaktywnych" i można śmigać. Z rękawiczkami ciekawy sposób: jedna para bawełnianych z palcami i na to druga para grubszych bezpalcowych :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to niekoniecznie musiał rozbić model, bo albo złapie za kołek albo model ląduje na ziemi a przecież widać że prędkości prawie nie ma, waga też znikoma, tyle co park fly, to i nie ma energię kinetycznej robiacej z niszczenia;)

 

Mój Wicherek 25 z ASP .25 przy -10 :) Filmu nie ma bo sam byłem...

post-78-0-76917900-1453545038_thumb.jpg

post-78-0-97851100-1453545065_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to niekoniecznie musiał rozbić model, bo albo złapie za kołek albo model ląduje na ziemi a przecież widać że prędkości prawie nie ma, waga też znikoma, tyle co park fly, to i nie ma energię kinetycznej robiacej z niszczenia;)

 

Mój Wicherek 25 z ASP .25 przy -10 :) Filmu nie ma bo sam byłem...

Kup kamerkę i przylep na początku skrzydła.. Polecam jak coś tańszego ale ju w miarę dobrego. Tracer Xtreme LE, lub Tracer SJ400 (nie mylić z droższą wersją SJ4000). Ok 120zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to niekoniecznie musiał rozbić model, bo albo złapie za kołek albo model ląduje na ziemi a przecież widać że prędkości prawie nie ma, waga też znikoma, tyle co park fly, to i nie ma energię kinetycznej robiacej z niszczenia;)

 

Mój Wicherek 25 z ASP .25 przy -10 :) Filmu nie ma bo sam byłem...

Ja też byłem sam a filmik mam, z lewej łapki ale mam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Wicherek ma tylko SK i SW + gaz.... SK i SW w prawej ręce (SK wpięty w kanał od lotek) i gaz w lewej, czyli nic się nie dzieje bo cały czas mam prawą  rękę na wszystkich sterach.  Wicherek lata na tyle powali, że da się wszystko ogarnąć nawet zimą gdy palce kostnieją. Można by jeszcze gaz wywalić na prawy potencjometr ale niema takiej potrzeby  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.