Skocz do zawartości

DLE 30 pierwsze uruchomienie.


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

z racji prostoty konstrukcji tych silników takie niewielkie luzy oraz stuki będące ich konsekwencją to rzecz normalna.

mam silniki DLA 56 (nowy) i składany z nowych części RCG 55,w obu występują podobne stuki.silniki oczywiście prawidłowo dotarte  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Występuje przy tym dźwięku jakiś opór ? Dużo szumu w nagraniu jest i mało słychać ogólnie. Jeżeli nic nie obciera to możliwe, że to kwestia dotarcia. Daj mu pochodzić dłużej.

Opory są tylko te naturalne podczas sprężania. Tu nie słychać ani jednego szumu - tylko dźwięki ssania czy sprężania. Jak je zwał tak zwał ale wydawane są tylko przez silnik, a nie przeze mnie lub aparat. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem słuchawki, rozkręciłem na ful żeby dobrze słyszeć i oprócz dźwięków (pisków) od sprężania słyszałem tylko szum (mikrofonu). Jak długo chodził jak na razie łącznie ?  

 

Jest taki ciekawy sposób na docieranie: Jak silnik już jest ciepły to gaz w podłogę i przez 10-15 sekund zasłonić cylinder jakimś kartonem, a potem na jałowy na minutę - niech powoli stygnie. I tak kilka razy. Silnika się tym nie uszkodzi, bo mieszanka go chłodzi od środka, ale temperatura tłoka się trochę podnosi i w kontrolowany sposób wszystko się układa - dociera. Dotyczy to silników benzynowych, bo żarowe to na pełnym gazie bez chłodzenia się gotują.

 

Dźwięki ustają jak silnik pochodzi rozgrzany dłużej, bo jak 3 min pochodzi, a potem stygnie to nigdy dobrze się nie dotrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.