Skocz do zawartości

DLE 30 pierwsze uruchomienie.


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Czy zapłon o napięciu 4,8 - 6V mogę zasilać bezpośrednio z pakietu lipol 2s ? Do tej pory podłączałem pakiet 5ciu wodorków i stabilizator 6V. Wydaje mi się, że większość z Was stosuje tylko lipol 2s ? Oczywiście chodzi o silnik DLE 30.

Mam nadzieje, że w tym tygodniu - od poniedziałku mój Nieuporcik w końcu poleci :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się iż nie.

Być może aparat chwilowo wytrzyma ale nie ryzykowałbym na dłuższą metę.

Jeśli zapłon jest dedykowany pod lipola to wyrażnie na nim to pisze.

Pamiętam moje DLE 55 i wyrażne info aby na zapłonie nie przekraczać 6 V  . W moim obecnie DLA 116 mam lipola i jest on zalecany w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem szczególnych nieszczelności. Ale z zasysaniem paliwa to faktycznie trudna sprawa. Niestety rozrusznik mam za słaby - silnikiem 26cm , a nawet inną benzyną 32cm kręcił spokojnie.

Oblot miał się odbyć wczoraj ale zapowiadane burze i ulewy oraz niekompatybilność kolegi z moim zamiarem uniemożliwiły zamiar. Teraz najbliższy termin to weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumieć określenie  "szczególne nieszczelności" ? Szczelne lub nie-ma trzymać podciśnienie-zassać ustami . Przerzuć śmigłem przez kompresję a nie nie prowadź gry wstępnej. Twardo przez kompresję aż poczujesz wyraźnie zmianę przy przejściu przez punkt zwrotny . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.