Skocz do zawartości

Lotnisko modelarskie - Kęty


Shock

Rekomendowane odpowiedzi

Odbudowany model lepiej lata !! Sam reanimuję rozwaloną makiete z puzzli Messerschmitta ME-109 i daję rade z twoim tez by nie było najmniejszego problemu :) puzle poskładać, odrysować, wyciąć i poskłądać do kupy. Co tam waga wazne ze modle będzie latał

Andrzej ,trochę się ogarnij...lubię optymizm ale czasem nie aż taki wielki..

Dotrzyj w końcu do Kęt ,zobacz jak się lata, w sensie Konrad, to może zrozumiesz czemu nie namawiam/y go do odbudowy.... ;)

 

 

Co do Su Grześkowego to mega machina,miałem okazję "pomacać" i micha się cieszy :D ,piękny ,lekki (5 kg) elektryk.

Niebawem filmik z dziewiczego lotu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z przyziemnych tematów :)

Zamawiamy koszulki z naszym logo

post-8950-0-96241900-1433591607_thumb.png

rozmiarówka

post-8950-0-74029300-1433591981_thumb.jpg

Proszę na pw lub amks22@wp.pl

ile sztuk , jaki rozmiar , jakie imię na danym rozmiarze

Koszt koszulki 40 zł

Koszulki wykonane z materiału Lacoste grafika naniesiona metodą Sublimacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej ,trochę się ogarnij...lubię optymizm ale czasem nie aż taki wielki..

Dotrzyj w końcu do Kęt ,zobacz jak się lata, w sensie Konrad, to może zrozumiesz czemu nie namawiam/y go do odbudowy.... ;)

 

 

Co do Su Grześkowego to mega machina,miałem okazję "pomacać" i micha się cieszy :D ,piękny ,lekki (5 kg) elektryk.

Niebawem filmik z dziewiczego lotu....

Uwierz gdy tylko tata będzie na weekend w domu to przyjadę do was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Krzysiek,oblot już faktycznie był,wrażenia bardzo pozytywne co do własności lotnych modelu,jedyna rzecz która mnie martwi to odczucie że silnik nie kręci pełną mocą,nie wiem czy to kwestia ustawień regulatora czy samego silnika.

wypozażenie takie

silnik AXI 5320/18

reg. Dualsky 100A

serwa blue bird cyfrówki

śmigło APC 20x8

Bec castle 10A

pakit zippy 6s 5000mah 40c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna, słoneczna, bezwietrzna, "czarna" niedziela. :(

 

Niestety tak kończy jeden z najlepszych według mnie modeli jakimi latałem.

attachicon.gifDSC_0001.JPG

attachicon.gifDSC_0002.JPG

attachicon.gifDSC_0003.JPG

attachicon.gifDSC_0004.JPG

attachicon.gifDSC_0005.JPG

attachicon.gifDSC_0006.JPG

attachicon.gifDSC_0007.JPG

attachicon.gifDSC_0008.JPG

attachicon.gifDSC_0009.JPG

attachicon.gifDSC_0010.JPG

attachicon.gifDSC_0011.JPG

attachicon.gifDSC_0012.JPG

 

Tak po ochłonięciu, przespaniu się z tym faktem. Jeśli chodzi o crash to wydaję mi się, że przeceniłem trochę model, a właściwie sam silnik którego po dwóch flipach-obrotach w miejscu przez wysokości za bardzo "zmuliło". Extra nie miała żadnej prędkości, spadła jak kamień. Nie wiem tylko czy nie powinienem w ostatniej fazie po obrocie dać mu pełnego gazu - Extra albo nabrała by prędkości i jakimś cudem oderwała się jeszcze nad trawą albo przywaliła by w ziemię z większą prędkością - ale w zasadzie nie było nic do stracenia- model i tak i tak w szczątkach.

 

Cholernie szkoda mi tej Extry, no ale cóż,    Kazek mogłeś nie sprzedawać ;)  pewnie by jeszcze latała w Kętach.

 

Dostałem już info, żebym nie robił żadnych głupot z tym co zostało ;) . I teraz takie pytanie do modelarzy z Kęt i okolic. Jeśli chciałby się ktoś podjąć zreaktywowania, naprawienia tego co zostało to chętnie wysłucham jaka jest jego oferta, ile chciałby za taką usługę, ile kosztował by materiał.

Wygląda to jak na zdjęciach; kadłub od półki gdzie siedziało serwo kierunku jest nietknięty, dalej jest przełamany na pół, podwozie nietknięte -nie zostało wyłamane,  domek silnika wyrwany ale w całości, maska też nie najgorsza w kilku miejscach trochę popękana, prawe skrzydło nietknięte, lewe-zniszczona lotka; pęknięta szybka w kabince.

 

Druga sprawa to:  Czy ktoś z okolic nie podjął by się przekrycia całego modelu Funtana 125, i ile by takie coś kosztowało - na PW.

Naprawiłem swoją małą Extra 300. Cały przód musiałem wstawić. W moim przypadku bylo to proste bo boki nie były w sumie ażurowane. W tym przypadku nie wiedziałbym za co sie chwycić. Mam nadzieje że ktoś kupi ten model i zrobi relacje na forum.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogę powiedzieć Miodzio :) tak ja pisałem latanie tym modelem daje dużo frajdy.

 film z oblotu 

Co do wagi nie sprawdzałem ale wszytko wykonałem zgodnie z wytycznymi producenta i nic nie kleiłem żadnego ołowiu :)

Latam na 2X3S 220 = 22V

Silnik Dualski XM4255EA-8 (duży zapas mocy)

Serwa cyfrowe TGY-225MG 

Smigło 15x6 APC ale zmieniam na węglowe

 

Polecam model tylko Pilot w tym przypadku decyduje jak model lata a wręcz model pomaga pilotowi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Witam po długiej nieobecności, trochę wyprostowało mi się kilka spraw wiec wypadało by ,,powrócić zza światów ,,
Co prawda byłem u schyłku dnia ale udało mi się pośmigać i nieco odświeżyć posługiwanie się aparaturą

a przy okazji wypróbować moją lunetę do zadań specjalnych która 2miesiące czekała na naprawę.
Niestety nie było samolotów ale za to natura też dobra do uwiecznienia.

Towarzyszyła mi Czajka , prawdopodobnie szukała czegoś na kolacje :)

post-14986-0-36968300-1434831635_thumb.jpg

 

Lotnisko wygląda imponująco

post-14986-0-57506800-1434831679_thumb.jpg

 

Nieco dalsza perspektywa z Kościołem w roli glownej

post-14986-0-52006400-1434831669_thumb.jpg

 

No i oczywiście piękne malownicze chmury które podświetlało słońce

A było co oglądać u schyłku dnia.

post-14986-0-31558600-1434831673_thumb.jpg

 

Szkiełko połowicznie sprawdzone, czekam na poważniejszą sesję lotniczą która zweryfikuje

jakość po naprawie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.