Skocz do zawartości

Lotnisko modelarskie - Kęty


Shock

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, odnośnie tych akrobacji :)

 

Ostatnio na pikniku Marcin mnie zaintrygował ;) apropo wykonywanego przeze mnie korkociągu, w którym "na odwrót wychylam lotkę". Wczoraj w wolnej chwili postanowiłem posprawdzać nazwy figur 3D, bo w sumie człowiek robi dane figury a do końca nie zna ich konkretnych nazw.

 

A więc dla mojej wiadomości, Marcina itd. :)

 

Pierwszy wykonywany korkociąg (0:35-0:56 - film poniżej) to inverted positive spin, zakończony inverted flat spin, czyli po prostu najbardziej zwyczajny korkociąg- spirala w dół tylko, że na odwrót i sama końcówka na płasko żeby wyhamować model- można to też robić jako oddzielną figurę, takie obroty w miejscu na kierunku.

 

Więc jest to trochę inny korkociąg, a ten o który ci chodziło to zapewne knife-edge spin (korkociąg- żyletka) i faktycznie robi się go tak jak mówiłeś - lotki i kierunek w tą samą stronę na aparaturze.

 

A drugi korkociąg który robię to tzw. mieszany czyli positive spin na zmianę z inverted positive spin.

 

Także dzięki Marcin za zwrócenie uwagi, bo w pewny sposób zmusiłeś mnie do poszukania informacji na ten temat, które na pewno mi się przydadzą:) I myślę, że mamy jasność odnośnie wszystkich korkociągów :D

 

Grzesiek; odnośnie obrotów w zawisie - jest to: Torque roll -bo też nie pamiętałem jak się to nazywa.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Cy5LlMSiQAw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym w mojej turnigy zmienic moduł na FRsky znacie kogoś co robi porządnie takie coś?

Tu nie ma filozofii... aby  nie grzebać w środku ( bo też tak można ) kupujesz gotowy do podmianki moduł nadawczy FrSky DJT wypinasz stary

z Turnigy wkładasz nowy i gotowe. Jedynie co trzeba zwrócić uwagę na plastik wokół pinów w apce ,trzeba go nieco potraktować bo moduł

nie wejdzie do końca i nie zatrzaśnie się,przynajmniej ja tak miałem. Oczywiście apkę trzeba rozpołowić aby wypiąć starą antenę wcześniej odlutować

ją z modułu.

Możesz kupić komplet - moduł + odbiornik ( wychodzi taniej ) lub sam moduł a odbiornik wg upodobań ile kanałów potrzebujesz z tele lub bez.

Tak więc sam zrobisz to porządnie i będzie hulało,pozostaje tylko zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie jeszcze nie zmianiam :D moze na przyszły sezon. Dziękuje za odpowiedź oczywiście.

 

 

 

NEWSY KURDE :D

 

 

Panowie dzisiaj dostałem odbiornik zrobiony na picuś glancuś :) testy zasiegu porobione zasieg jest w porządku albo i lepiej. Model gotowy w 100% do oblotu nalać paliwczaka i lecieć. Także wybrać się z Grześkiem muszę i lecimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadaj na dupsku i czekaj na kibiców,musi być cała ekipa i oczywiście pełna dokumentacja filmowa ;) Sobota już nie długo a i pogodę się zamówi.

A naklejkę masz na modelu? bo jak nie to nawet nie próbuj latać bo sie to żle skończy :D, mnie nie przykleili i podwozie dwa razy odskoczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.