Skocz do zawartości

Zdjęcia silników -


Janeczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Swiety Graal sie odnalazl ! Nie przylecial poczta , tylko odbyl pielgrzymke ( dlatego to tyle trwalo ) !

Ludzie wierzacy niech przyklekna , a niewierzacy siarczyscie zaklna .

Wszyscy forumowicze ( niezaleznie od wyznawanej lub niewyznawianej wiary ) sa od kilku godzin MILIONERAMI ( mozecie zaczac przesylac kase ciotkom , wujkom i kochankom ) ! 

  Forum NIE potrzebuje juz reklam , aby sie utrzymac ; malo tego , forum moze utrzymywac reklamy !!!

Dodam jeszcze od siebie jako od osoby niewierzacej  :  KU.....A , jak to moze dzialac ???

Kreci , ma nawet kompresje , ale i tak NIC nie pojmuje  ?

 

IMG_5528.JPG

IMG_5529.JPG

IMG_5530.JPG

IMG_5531.JPG

IMG_5532.JPG

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, witold_pi napisał:

Jak się reguluje 2 cylindrowe silniki żarowe z 2 gaźnikami?

Każdy cylinder osobno z wykręconą świecą w tym drugim ?

 

Godzinę temu, jarek996 napisał:

Swiety Graal sie odnalazl ! Nie przylecial poczta , tylko odbyl pielgrzymke ( dlatego to tyle trwalo ) !

Ludzie wierzacy niech przyklekna , a niewierzacy siarczyscie zaklna .

Wszyscy forumowicze ( niezaleznie od wyznawanej lub niewyznawianej wiary ) sa od kilku godzin MILIONERAMI ( mozecie zaczac przesylac kase ciotkom , wujkom i kochankom ) ! 

  Forum NIE potrzebuje juz reklam , aby sie utrzymac ; malo tego , forum moze utrzymywac reklamy !!!

Dodam jeszcze od siebie jako od osoby niewierzacej  :  KU.....A , jak to moze dzialac ???

Kreci , ma nawet kompresje , ale i tak NIC nie pojmuje  ?

 

IMG_5528.JPG

IMG_5529.JPG

IMG_5530.JPG

IMG_5531.JPG

IMG_5532.JPG

Czyż on nie jest po prostu śliczny  ?

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jarek996 napisał:

kochankom

szczególnie?

9 godzin temu, jarek996 napisał:

jak to moze dzialac

już mi sie wydaje że wiem...gdzie jest gaznik-brakuje iglicy regulacyjnej

zsanie tłokiem/tłokami -brakuje dwóch króćców -kolektorów ssących

468g  to by się łapało w 2x 2,5 ccm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ciagle pozostaje pytanie : CO TO JEST ????

Czy to jakis "koszmar" piwnicznego odlewniko-konstruktora , czy silnik JEDYNY w swoim rodzaju i wart 1 000 000 EUR ? 

Bo jak jest rzeczywiscie tyle wart , to rzucamy prace , kupujemy sobie z Pawlem amerykanski woz strazacki i bedziemy sobie "pryskac" gdzie nam sie tylko zechce ( i na kogo nam sie zechce ) . Na mandaty nam wystarczy do konca zycia  ?

P.S. "kolpak" tez nie wiem na JAKIEJ zasadzie ma dzialac. Brak jakiegokolwiek mocowania lopat ( jesli to silnik lotniczy ? ) .

No bo jak to jest jednak nieudana "makieta" silnika motocyklowego BMW , to wszystko staje sie prostsze ?

P.S 2 . Marcin kiedys  "straszyl" ze to jest COS fajnego , ale nie chce sie "przypucowac" ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Paweł Praus napisał:

Każdy cylinder osobno z wykręconą świecą w tym drugim ?

Dzięki, myślałem, że wystarczy bez paliwka do drugiego gaźnika, a opory sprężania w drugim cylindrze nie mają wpływu na regulację składu mieszanki.

Dzięki Pawle.

Doktor google tego nie znalazł, może ktoś ma jakąś instrukcję od bokserka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, d9Jacek napisał:

odkręć wlew paliwa i powąchaj ?

 

Powachalem 38 minut temu i dopiero teraz sie ocknalem . Dobrym towarem bylo to docierane ?

 

Raczej sucho i wyglada na NIELATANY ( ten brud widoczny na zdjeciach , to raczej brud "ogolny" technologiczny ) . Pozwolilem sobie WYKRECIC ( tak , tak : cylindry sa WKRECANE ! )  jeden cylinder ( sa dosyc luzno Pawel , wiec sie o nic nie obawiaj ) . Te tloczki to malutkie jakies .....

Maja srednice okolo 13 mm ( na zdjeciu sie suwmiarka obsunela i pokazuje 12 , ale jest 13 )  ,  a dlugosc ca 17 mm. 

IMG_5533.JPG

IMG_5534.JPG

IMG_5535.JPG

IMG_5536.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcac zrujnowac Pawla finansow ( choc z drugiej strony "wzbogacilem" go o 1 000 000 EUR ) , znalazlem w koncu cos dla siebie ! 

Jeden z dwoch ostatnich silnikow brakujacych w mojej jakze skromnej kolekcji. Jest to nowka-sztuka ENYA 40-4C . Wlasnie Pan Niemiec odpisal , ze nieodpalana , ale nie wiem jeszcze czy jest pudelko . W razie czego pudelko mozna do niej kupic na Ebay za jakies grosze ( zestaw narzedzi tez ). 

Cena tez niezla ( na razie jeszcze sie nie targowalem ) , a mianowicie 245 EUR . Musze dodac , ze 40 jest duzo rzadsza jak 35 ( ktorej tez mi jeszcze brakuje ) . Pojawia sie duuuuuzo rzadziej i ciesze sie , ze do "zlowienia" zostanie tylko 35-4C .

$_59 (1).jpg

$_59.jpg

 

Gdyby ktos chcial to Pan ma jeszcze nowa ENYA 53-4C za 195 EUR ( tez na takim gustownym "stojaczku" ) 

 

P.S. Silnik ( ENYA 40-4C ) zostal wlasnie zakupiony !    Cena : 240 EUR  z wysylka do Malmö ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jarek996 napisał:

(...)
Jeden z dwoch ostatnich silnikow brakujacych w mojej jakze skromnej kolekcji. Jest to nowka-sztuka ENYA 40-4C .
(...)

 

Noooo, gratuluję!!
Czyli co, zamkniesz swoją kolekcję na 35-4C? A co z samopałami, wodnymi i  żarowym 36-4c? Wymiękasz? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MASK napisał:

Wymiękasz? :D

Nie , no spokojne ! Odetchne ze dwa tyg. i sie zastanowie ?

 

 

6 godzin temu, MASK napisał:

żarowym 36-4c?

 

Mam go !!!

 

P.S. Wiesz cos moze o Pawla ( NASZYM ? ) boxerku ?

Nie wyglada na rzecz seryjna , ale z drugiej strony , to bardzo profesjonalnie "odlany" i wykonczony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jarek996 napisał:

P.S. Wiesz cos moze o Pawla ( NASZYM ? ) boxerku ?

Nie wyglada na rzecz seryjna , ale z drugiej strony , to bardzo profesjonalnie "odlany" i wykonczony ?


Żadnych szczegółów nie znam, widziałem gdzieś ten silnik, nic więcej. Bardzo charakterystyczny i piękny silnik, jeszcze raz gratuluję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.