Skocz do zawartości

Mustang P-51D Ziroli 1/4


baziu123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Przygladam sie wspaniałej pracy nad Mustangiem i mysle ze mógbym zaoferować pomoc.

Zaprojektowałem i wykonałem podwozie do P-51 w skali 1:5.Zosatly zamontowane w Mustangu Hangar 9-150 po przeróbkach i dostosowaniu do oryginału.

Wykonałem 2 komplety i jeden jest do sprzedania.posiadam dokumentacje fotograficzną z montazu w w/w modelu.

Podaje swojego maila: cmaciek@op.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Wydawało mi się że załączyłem zdjęcia wyprodukowanego podwozia i jego montażu w modelu P-51D Mustang - Hangar 9 150 ale jednak jak sie dowiedziałem nie.....Postaram się zamieścić je jak najszybciej....Nadmienię że jestem w stanie zaprojektować i wykonać chyba każde (może poza PBY Cataliną) podwozie do modelu makiety, choc może i Catalina gdy zajdzie taka potrzeba tez "poleci"

Podwozie w moim modelu P-51 zostało zamontowane w zeszłym roku a pretekstem do tego było nie skalowe i zupełnie nieodpowiadajace oryginałowi podwozie zakupione w zestawie z Hangara. Dokumentacja fotograficzna pokazuje kolejne kroki z montażu-przeróbki wymagało: skrzydło w centropłacie - wzmocnienie, obrys klap i klapek podwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Macku był czas kiedy szukałem osoby co by mi takowe podwozie wykonała ale jak widać nieskutecznie.

 

 

Można wiedzieć dlaczego tylna cześć kadłuba, przed statecznikiem jest niezabudowana??

 

Bo wymaga jeszcze odpowiedniego zaklinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek a czy masz mozliwosc wykonania podwosia do P40 z obrotem o 90st skala 1:4.8?

Tak myśle, że mógłbym podjąć sie takiego zadania ale szczegóły powinniśmy omówić telefonicznie.Pozdrawiam Maciek

 

Tomasz bardzo ładna robota, tym bardziej że mama świadomość ile do tego etapu kosztowało Cię to pracy......Jeśli mógłbym coś Ci poradzić to wydaje mi się, że powinieneś zadbać o większą sztywność poprzeczną przedniej części kadłuba, te dwie podłużnice wyglądają jakby wykonane były: albo ze sklejki lipowej albo balso sklejki a to zdecydowanie zbyt mało na tak duży model - silnik.Ale to tylko moje skromne zdanie i być może się mylę. Pozdrawiam Cie serdecznie i mocno kibicuje Twoim pracą. Maciek

Acha, szkoda, że nie "poznaliśmy" się wcześniej może podwozie służyło by sobie w dwóch Mustangach.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.