Skocz do zawartości

Sukhoi Su-26 depron 1150mm.


sebamor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Heh, niestety prace się nie posunęły z powodu ferii. Oprócz modelarstwa mam drugie hobby (snowboard), na które mam tak naprawdę tylko 2 tygodnie czasu w roku więc ferie=deska :D. Może w przyszły weekend coś skrobnę i jakieś bardziej miarodajne testy porobię, bo te co do tej pory zrobiłem to mogę powiedzieć tylko tyle, że ciągnie super. Niestety konkretnym liczbami na razie nie dysponuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć sebamor

 

Jestem pod dużym wrażeniem efektów Twojej pracy.

 

Swój model też chciałbym okleić papierem/folią, ale z tego co słyszę od Kolegów - nie da rady, bo nie mam czysto depronowej konstrukcji tylko częściowo wzmacnianą drewienkiem i podobno może się powyginać. Chyba, że coś źle zrozumiałem. Swoją drogą to dziwne, że: można oklejać sam miękki depron, a miejscami wzmocnionego - nie można.

 

Tobie wychodzi to pięknie. Jak tam postępy?

 

P.S.

No i dzięki Twojemu wątkowi zamówię sobie taki miernik jak na zamieszczonym przez Ciebie filmie z pomiaru ciągu :)

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie można oklejać??? Jasne, że można! Nic się nie wypaczy ;) Wzmocnienia tylko dodadzą pewości śmiało oklejaj tylko uważaj z temperaturą bo w kilku miejscach nadtopiłem trochę depron pod spodem ups... ;/ i się trochę folia pomarszczyła, ale i tak nie jest źle :).

 

PS. wiem, że powiecie pewnie, że jestem leń, ale w temacie nic się nie ruszyło od ostatniego posta. Dalej muszę to oszlifować. Może jutro :D... ^.^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Folia dotarła wsio na swoim miejscu. Do zrobienia pozostało:

-okleić do końca przód modelu na czerwono

-dorobić wlot powietrza od spody i rury wylotowe spalin.

-zrobić kabinkę w raz z wyposażeniem (fotel pilota, pilot, etc,)

-zrobić imitację tego czegoś co jest na zdjęciu na samej górze tej strony, Zdecydowałem się na to bo fajnie wygląda :P. Będzie zrobione z puszki aluminiowej ;)

 

A oto obiecane fotki ukazujące obecny stan:

IMG_3947.JPG

 

IMG_3948.JPG

 

IMG_3949.JPG

 

IMG_3950.JPG

 

IMG_3951.JPG

 

Tak wyglądają atrapy kolektorów wylotowych z komory silnika:

 

IMG_3953.JPG

 

IMG_3954.JPG

 

Na stojąco :D

 

IMG_3955.JPG

 

I ostatnie zdjęcie od przodu:

 

IMG_3952.JPG

 

Hmmm jak myślicie dlaczego jedna łopata jest porysowana? :P

 

Robimy konkurs kto zgadnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda obłędnie. Zgaduję, że śmigło malowałeś i o coś otarłeś ?

Hmmm co prawda śmigło było malowane na czarno ale to nie to :P

 

A więc stwierdziłem, że skoro mam już ster kierunku to mogę sobie pokołować po pokoju. No więc podpiąłem wszystko i zaczynam, a że model stał na dywanie (mam dywan z długim "włosiem") to dałem 1/3 gazu i nic <_< . No więc przesunąłem manetkę gazu jeszcze trochę do góry. I nagle model wyrwało do przodu :o , zanim zdążyłem zdjąć gaz było już za późno. Doniczka która stała naprzeciwko zmieniła swój stan z RTF na KIT.

 

Ktoś chce kupić ładną glinianą doniczkę w wersji KIT (zrób to sam)? :lol::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1300 jeszcze nie uziemi modelu tej wielkości. Mi modele 1m piankowe zawsze wychodziły około 900g. Często powtarzam, że masa maszyn latających do nazwijmy to średniej istotnych wymiarów NIE rośnie liniowo -jest to spowodowane zmniejszeniem stosunku wytrzymałość/masa ,w miarę wzrostu wymiaru elementu ,co na pewno posiada jakąś fachową nazwę w dziedzinie mechaniki i wytrzymałości materiałów oraz innych takich... Akrobat jest według mnie dużo fajniejszy jak swoje waży!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.