Skocz do zawartości

sportowe autko w granicach 30tyś. zł


ECO400
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przecież to są tzw auta rodzinne, mocne diesle z małym tuningiem wydechu.

Piszesz, że jesteś przyzwyczajony do diesla, to po co Tobie jako drugi samochód auto o parametrach takich samych jak masz na co dzień, tylko trochę mocniejsze.

Drugie auto ma dawać radość z jazdy i cieszyć właściciela a jeśli ma być to auto sportowe to niech jego zachowanie w prowadzeniu chociaż je przypomina.

Diesle z niskim momentem obrotowym dobre są na codzień bo nie trzeba machać biegami.

Z tego co wymieniłeś to ewentualnie ta Rx 8 tylko, że odgłosu wankla chyba się nie poprawi.

Umieszczam te posty bo napisałeś na początku, że chciałbyś trochę poprawić technikę jazdy i to jest świetny pomysł bo należałbyś do bardzo wąskiego grona tych co umieją jezdzić na tym co mają.

Chodzi mi oczywiście o jazdę sportową, a nie codzienne użytkowanie.

Mistrzów startu z pod świateł, i mistrzów prostej jest wielu, robią to karmiące matki z niemowlakiem przy piersi.

Dla tego gorąco zachęcam Cię do treningu, jeżeli masz możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego diesel miałby się nie nadawać do szaleństw po torze?

Dajcie sobie spokój Panowie z tymi zabobonami.

 

Diesle jeżdżą całkiem fajnie, a zwłaszcza te od BMW - zresztą każdym nowym modelem BMW udowadnia że w dieselu drzemie jeszcze sporo potencjału, dlatego teraz w BMW to diesle grają pierwsze skrzypce.

 

Przejedź się i będziesz wiedział co bardziej Ci odpowiada, albo będziesz w jeszcze bardziej niezdecydowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz ja już z tego rodzaju zabawek wyrosłem i mam małą orientację tego co jest teraz na rynku, ale do tego co napisałeś, czyli trochę wszystkiego najbardziej zbliżona do samochodu sportowego w tym przedziale cenowym jest Honda 2000, świetna trakcja bez wpomagaczy no i sekwencyjna skrzynia biegów.

Capo

Do szaleństw na torze nadaje się wszystko, a na początek najlepiej takie do 60kM bez wspomagaczy elektronicznych, po 2-3 latach treningu objedziesz na torze każde Ferari z przeciętnym kierowcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobie MALUCHA kup. Poczujesz co miodu smak. I jazdę ekstremalną tyż będzisz miał. :P W d... młodziezy poprzewracało ;) . Kiedys człek o fiaciku 126p marzył. I jak juz go miał, to panienki rwał ile sie dało a teraz Mazdy, Hondy.. A umiesz Ty w ogóle jeździć takim autem? :D Bo może Ty teoretyk jesteś, kolego ECCO. Jak Cie ostatni raz widziałem , to krótkie portki nosiłeś :D a dawno to nie było...

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobie MALUCHA kup. Poczujesz co miodu smak. I jazdę ekstremalną tyż będzisz miał. :P W d... młodziezy poprzewracało ;) . Kiedys człek o fiaciku 126p marzył. I jak juz go miał, to panienki rwał ile sie dało a teraz Mazdy, Hondy.. A umiesz Ty w ogóle jeździć takim autem? :D Bo może Ty teoretyk jesteś, kolego ECCO. Jak Cie ostatni raz widziałem , to krótkie portki nosiłeś :D a dawno to nie było...

A.C.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zaciekawieniem czytam jakie macie propozycje autka dla ECCO i śledzę ten wątek z zaciekawieniem nie mniejszym niż "Zakup Kontrolowany" na TVN Turbo.

Ale wypowiedź AndrzejaC powaliła mnie na glebe. Mam nadzieję że to było napisane w żartobliwym tonie a nie innym, bo gdyby tak nie było to zalatuje lekko zawiścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

żeby nie było, temat nie umarł. Jestem już bliżej podjęcia decyzji. Trochę zmieniłem zdanie nt. innych aut i rozpatruje tez inne modele.

Jednak dźwięk V6 nissana podoba mi się chyba najbardziej. Pierwszy próbny przejazd, niestety sprzęgło do wymiany, brało od samej góry i ciężko je wyczuć.

https://www.youtube....h?v=mu50Wt8

wybrałem na próbę najmniej uczęszczaną drogę w okolicy, więc proszę się nie bulwersować że pojechałem nieco szybciej niż 60km/h...

W piątek umówiony jestem na jazdę próbną Fordem Focusem 2.5 Duratec RS, które jest nieco mocniejsze od nissana i sporo lżejsze.

BMW chyba odpadnie całkowicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to od 2 dni ujeżdżam Focusa Duratec 2.5 Turbo

W tej chwili jest podkręcony do 280KM i 440Nm. Wcześniej miał 311KM i 510Nm ale zgodnie z zaleceniami fachowców zostało to trochę zduszone ponieważ turbo długo by pod tym obciążeniem nie pożyło. Auto to szatan na kołach! Prowadzi się jak gokart. Ogólnie mam bardzo pozytywne doznania, oprócz tego, że przejechanie 100km kosztuje mnie 100zł :P

Tutaj krótki film z przejazdu, trasa ta sama co w filmie z Nissana 350z

https://www.youtube....h?v=2ciPsn4s

 

PS: te trzaski które słychać na filmie to strzały z wydechu.

 

foto: https://picasaweb.go...4765733285/Foka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.