Skocz do zawartości

X-Shuttle, na noc i dzień z planami


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Czy jest możliwość udostępnienia modelu (Sketchup) dla X-Shuttle?

Popełniłem już jednego, ale nieszczęśliwy los sprawił, że model nie dojechał na lotnisko...

Fajnie byłoby jeszcze nad nim popracować, ale chciałbym co nieco zmienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Jakiś patent na prop saver? GWS 7x4 chyba tylko jest dostępny SF. Posiadane przeze mnie prop savery jakoś nieszczęśliwie źle leżą na śmigle typu APC (PS ma średnicę zewn. zbliżoną do otworu w śmigle na tuleje redukcyjne i się kiwa), a zależy mi na braku wibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zlecić robotę tokarzowi? Mnie strzelił ostatnio gwint w aluminiowym propsaverze. Miałem jeszcze jeden, źle pasujący do śmigła, ze śrubkami M2. Nie odważyłem się go założyć. Teraz mam porządny, mosiężny ze śrubami M4. Może jest przesadzony, ale w poniedziałek będę już miał wersję z M3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej średnicy oringi masz w PS?

Może wystarczy dać mniejszy - np 1/2' (około 12mm). Za grosze można je kupić w każdym sklepie wod-kan.

 

O-ringów mam całą rozpiętość.

 

Może zlecić robotę tokarzowi? Mnie strzelił ostatnio gwint w aluminiowym propsaverze. Miałem jeszcze jeden, źle pasujący do śmigła, ze śrubkami M2. Nie odważyłem się go założyć. Teraz mam porządny, mosiężny ze śrubami M4. Może jest przesadzony, ale w poniedziałek będę już miał wersję z M3.

 

Właśnie szukam wśród znajomych tokarza, sam nie zrobię otworów idealnie w osi i będzie trzepać...

 

W X-Shuttle nie potrzeba prop-savera bo śmigło nie dotyka ziemi. Jest chronione przez stateczniki.

 

@Robertus przyznaję, że jeszcze do X-Shuttle nawet nie wyciąłem stateczników, ale widziałem u Ciebie PS i się tym zasugerowałem. Do X-Shuttle i posiadanego już wcześniej TZagi kupiłem za jednym zamachem dwa Emax'y 2812 i śmigła 7x4. Gdy zauważyłem problem ze śmigłem w TZagi, to też pomyślałem o Twoim modelu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zamknąłem kadłub (zielony Arbiton) na Soudalu. Jak na pierwszy raz (z Soudalem), to trochę spieniłem na zewnątrz i szlifuje się go gorzej, niż samą piankę. Ogólnie elementy fajnie dopasowały się (jestem pod wrażeniem), tylko trochę cierpię na brak czasu, ale mam plan model dopieścić :) Nie chcę na razie męczyć nikogo zdjęciami tego przeklętego zielonego Arbitonu ;) (w Castoramie zauważyłem jasno błękitny).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.