Skocz do zawartości

X-Shuttle, na noc i dzień z planami


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałeś pośrednią odpowiedź. Pytanie do Ciebie. Ile ciągu ma ten silnik na śmigle 7cali? Ile waży wyposażenie, które chcesz umieścić w modelu?

 

Śmigło będzie 9 cali, waga wyposażenia 350g. Ciągu myślę z 900g.

Rozpiętość 0.9-1m wydaje mi się być chyba odpowiednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nad wzmocnieniami, bo mogą być potrzebne. Przy takiej szerokośći płyty depronu, jej naturalna sztywność może okazać się za słaba..

 

Rozmontowałem prototyp. Przy okazi zrobiłem zdjęcie przekroju. Zauważcie przycięcie pianki. Kleiłem soudalem. ładnie się spienił tworząc spoinę 3d.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że 1,5m to i na moim setupie by poleciało a mam dwa razy mniej mocy niż Ty. X-shuttle ma bardzo dużą rozpiętość prędkości. Na minimum latałem na 1/3 gazu, więc ile to będzie wat ze 170 W mojego emaxa.

Ale czym by to wozić na lotnisko. Więc myślę, jaki duży byś nie zrobił to będzie latał.

 

Zamówiłem troche neonów i ledów. Niestety w abc nie mają depronu, a szkoda, bo płyty mają idealny rozmiar 800x600 i poszycie można zrobić z jednego kawałka.

Bedę robił z depronu 900x400 więc końcówki skrzydeł (ok 20mm) będą doklejane.

 

Rozmażyłem się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.