Skocz do zawartości

X-Shuttle, na noc i dzień z planami


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj oblot. Malina :D

Lata pięknie. I bardzo wolno i szybko.

Wyrzuty "z półobrotu" bezproblemowe. Wylatałem pakiet do dna, ok 15minut w tym kilka startów i lądowań.

http-~~-//youtu.be/PaCjDK9eqlo

Wyposażenie

silnik emax cf2812

śmigło APC 7x4

accu 850mAh

Waga do lotu 350gram

Powierzchnia nośna 28dm2 czyli wychodzi 12,5gram/dm2

Jest jeszcze sporo zapasu wagi na światełka.

 

Teraz, gdy wiem gdzie zrobić klapkę na akumulator, poprawę plany.

Czas poszukać światełek w HK.

 

Przygotowuje się do tego projektu powoli... :)

ten pakiet to 3S czy 2S?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

To mi dopiekłeś, że aż wróciłem do początku :) nie z lenistwa, ale zajęcia nie skupiłem się na całym wątku ;) tak mnie pochłonęła nowa konstrukcja, że zaglądam tu z doskoku. Ostatnia noc spotkała się ze świtem, widzę że dziś czeka mnie to samo. Kupiłem dziś lustrzankę cyfrową i planuję zrobić bardzo szczegółową relację z budowy. Szczegółową i krok po kroku, gdyż zostałem poproszony przez kogoś o zrobienie instrukcji, więc zrobię dwa w jednym. Twój modelik rewelacyjnie się prezentuje, ja się uparłem na stroboskopy, ale paczka z HK utknęła. Dziś miałem czat z HK i się potwierdziło, muszę czekać na list ze wskazówkami, zapłacić haracz i może za kilka tygodni dotrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem tą nieszczęsną paczkę... okazało się, że niby nieprawidłowy adres i wstrzymana. Jak się zapytałem co jest nieprawidłowego (bo był jak najbardziej OK) gość nie potrafił się wypowiedzieć. Podatku nie musiałem płacić. Stroboskopy są, ale strasznie tandetnie wykonane.. Na obrazku były piękne okrągłe palniki, tutaj są szklane rureczki może na 2 cm długości i średnicy około 4 mm. Całość wygląda tak jakby się miało wszystko pourywać już przy samym montażu, nie mówiąc o krecie... najpierw zacznę od lutowania. Więc może się skupię i ja na diodach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam również jestem pod wielkim wrażeniem. Świetny model. Chciałbym zbudować coś takiego i tu moja wielka prośba o pomoc. Jako, że to będzie mój pierwszy model ale chyba wybór nie jest zły :)

Wcześniej kolega zapytał o przeskalowanie modelu do ok 100cm, ale nie pociągnął tematu dla mnie wystarczająco jasno, więc ponowie pytanie.

Czy jest szansa zbudować model pod takie wyposażenie( źle dobrane do katany ;) )

Silnik turnigy C3530/1400 ok 80g

Reg 40A ok 40g

Pakiet 3s 2200mAh ok 190g ewentualnie 3s 1800mAh ok 165g

2x serwo 10g

Razem ok 310 - 340g

Jak duży musiałby być żeby to udźwignąć no i najgorsze dla mnie póki co to jak przeskalować plany do odpowiedniej wielkości?

Problemem chyba są też wymiary płyt depronowych bo część kadluba to jeden element.

Chciałbym też na bieżąco relacjonować budowę i prosić o rady i wskazówki :)

Najgorszy początek :unsure:

Pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje wyposażenie zupełnie się nie nadaje, jest po prostu za ciężkie. Nie ma sensu przerabiać planów pod nie.

Jeśli miałby to byc Twój pierwszy model to najlepiej aby był jak najlżejszy. Mniejsza masa = mniejsze uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję fajnego modelu. Osobiście zabieram się do zrobienia 2giego egzemplarza świcuncego choinkowca. Mając już doświadczenie z takowym Extrimem , postanowiłem , że będzie 2gi Extrim. Tym razem zastosuję diody RGB ze zdalnym sterowaniem. Załozęnie jest takie, że będą 2 kanały, a model będzie latał zarówno w dzień jak i w nocy. Relacja będzie może już jutro. Pozdrawiam.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje wyposażenie zupełnie się nie nadaje, jest po prostu za ciężkie. Nie ma sensu przerabiać planów pod nie.

Jeśli miałby to byc Twój pierwszy model to najlepiej aby był jak najlżejszy. Mniejsza masa = mniejsze uszkodzenia.

 

Tzn miał być to pierwszy model jaki zbuduję, ale skoro tak mówisz to chyba dam sobie z nim spokój.

To co by tu zbudować pod takie wyposażenie a żeby nie było tak skomplikowane...

Szkoda mi tego ktoś mi źle kiedyś doradził kasa stracona a możliwości zwrotu brak... :( No i już myślałem, że będę miał frajdę budowy swojego modelu na każdą okazję bo naprawdę jest świetny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może odpuścić Twój model i zbudować jakieś skrzydło typu Zagi itd. Tylko trochę błądzę niestety przez (jeszcze) brak doświadczenia :( Choć nie ukrywam, że oświetlenie jest zachwycające... Oczywiście przy skrzydle również pojawia się mnóstwo pytań na które nie mogę czasami znaleźć odpowiedzi. Na pewno gdzieś na forum są. Jeśli nie wymyśle nic o skrzydle to przeskaluje Twój plan kupię silnik i zaczynam budowę wyjdzie co wyjdzie.

Powiedz chociaż do jakich rozmiarów mniej więcej go powiększyć z resztą może jakoś poradzę

Póki co dziękuje za odpowiedź Robercie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.