Skocz do zawartości

X-Shuttle, na noc i dzień z planami


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin- super Ci to wyszlo,wlasnie posklejalem i wyciolem plany :)  Jescze delta nie oblatana a juz robie drugiego na zapas,zawsze moge przelozyc sobie osprzet :)

Jaka tasma oklejales ? wzmacniana czy pakowa

Gdzie kupiles bialy depron ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy lot zaliczony. Sterolotki miałem na 0 (zapomniałem dać ździebko w górę), wytrymowałem na max, ale dalej było za mało, także polatałem z zaciągniętym sterem wysokości...

 

 

Narodziło mi się również pytanie co do położenia sterolotki. U mnie dolna krawędź sterolotki jest równo z dolną krawędzią spływu (jak na zdjęciu). Czy dać na środek, do góry, pogrubić sterolotkę, czy nie ma to większego sensu (pytanie do znawców tematu)? Przy okazji widać ślady nieudanych wyrzutów (tryb kosiarki)...

 

vs9u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zrobiony tak jakby spływ. Ściąłem końcówki pod kątem z obu stron, a zawiasy mam wklejone w środku, między poszyciami, górnym i dolnym. Nie wiem czy to ma jakieś kolosalne znaczenie. U Ciebie proponowałbym ściąć tą górę i powinno być lepiej.

Co do lotu, to bardzo fajnie lata. Chyba mocno wiało bo miałem wrażenie, że czasem zawisa w powietrzu a nawet leci w bok :)

A jak ze środkiem ciężkości, nie masz go za bardzo z przodu, że jak piszesz, ciągnie go w dół. Lotki powinny być tylko nieco w górę, parę klików trymerem wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiało dużo mocniej niż prognoza sugerowała... SC ustawiłem jak u Ciebie. Trymer wysokości miałem na max w górę i zabrakło jeszcze trochę, także co do SC wypowiem się po następnym locie, gdy da się model wytrymować. Też obstawiłem lekko przedni SC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też jest taki wątek.

Bez zbędnego straszenia to przy małych modelach, czy też nisko prądowych zasilaniach jakie są w parkflayerach, rzędu 20A na 3S, nie ma różnicy które kable się przedłuża.

Max odległość bateria - ECS - 12 cali = 30cm , bez dodatkowej ingerencji w elektronikę
Max odległość ESC - silnik 18cali = 45cm, bez dodatkowej ingerencji w elektronikę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie,jesli mozna przedluzyc kable od silnika,to bedzie to lepsze rozwiazanie,przede wszystkim ze wzgledu na ich przekroj i co za tym idzie wage samych kabli,sa o wiele ciensze.

Chyba pojde ta droga,dzieki za pomoc.

 

Czy ma znaczenie po ktorej stronie wzmocnienia zamontuje pakiet ,regulator itp. czy trzeba rozmiescic mniej wiecej po rowno, po obydwu stronach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet z racji tego, że jest najcięższy wypadałoby zrobić w osi symetrii samolotu. Pozostałe wyposażenie może być naklejone na tą wręgę pionową kształtującą profil modelu. Obojętnie z której strony. Im dalej od środka symetrii tym gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Robert ,wlasnie tak zrobilem,czyli wyciolem w srodku miejsce na pakiet i jest w osi symetrii.

Bardzo fajnie lata,jaka wage ma teraz do lotu ? Bo moj wyszedl ze wszystkim ale bez odbiornika 480g (niestety ciezka bateria) dlatego pytam ile wazy Twoj,bo jesli wiecej to lata super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.