Skocz do zawartości

Yak 55, podłączenie serw


Fijey
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak podłączyć serwa aby prawidłowo działały od wysokości, są dwa i łącze je przewodem V, jedno idzie do góry a drugie na dół, po podłączeniu w dwa osobne kanały, nie mogę zmiksować aby chodziły przy trymowaniu dwa.

Mogę przełożyć dźwigienkę serwa, ale to trochę nie tak jak być powinno :unsure:

Nadajnik spektrum dx7.

post-9724-0-28620700-1352053944_thumb.jpg

post-9724-0-00285100-1352053957_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przez v-kabel się nie da..trzeba zastosować np. takie coś -

 

http://www.nastik.pl...nv2-p-2086.html

 

lub przy odrobinie umiejętności można przelutować kable w serwie :rolleyes:

 

Akurat znam się na elektronice w autach, ale z tym problemu nie będzie, przełoże bieguny od silnika serwa :)

Nie chce następnych gadżetów montować, które mogą nawalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrócenie serwa w osi , dookoła ośki dźwigni nic nie da, kolega ma serwa na ogonie. Najprościej jest tak:

1. Nie stosujesz kabelka Y. Podłączasz pod dwa różne kanały w odbiorniku i na jednym ustawiasz revers. I wsio. Jeśli po pchnięciu drążka wysokości ster pójdzie do góry to na drugim serwie revers a to które miało na kanale revers przestawić na normal. Będziesz musiał później poustawiać jednakowe dla każdego kanału wychylenia, punkty środkowe i już.

2. Jeśli mimo to chcesz użyć tylko 1 kanał to Można zrobić tak (jeśli miejsce pozwala), że jedna dźwigienka serwa skierowana w dół , druga do góry i do tej do góry nowy popychacz wygięty w takie "rozciągnięte" za końce Z. Jeśli serwa są na ogonie to ten Z załatwi sprawę . Jeśli brak miejsca nie pozwala na przestawienie jednej z dźwigni do góry, można rozważyć zamontowanie serwa na ogonie niżej.

 

 

Acha, zapomniałem: odn. punktu 1 to w apce trzeba ( jeśli jest taka możliwość ) do obu wybranych kanałów przypisać tą samą funkcję ( np. ELEV) lub jeśli nie ma takich opcji to oba kanały zmiksować. To zazwyczaj jest też dość proste i niemal w każdej apce możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno idzie zmiksować tak aby działały oba serwa przy trymerze ,w swoim dx6i drugie serwo miałem podpięte pod kanał gear i musiałem użyć dwóch mikserów jeden elev-gear i drugi gear-gear i wszystko działa jak należy. Myślę że w dx7 też będzie działać musisz poprubować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zrób, jak radzi f-150 - zamień bieguny przy silniku ale jednocześnie też dwa skrajne przewody na potencjometrze. Zawsze tak robiłem, jak miałem stare radio bez rewersów. Musisz się jednak liczyć z tym, że to serwo może mieć neutrum niekoniecznie w identycznym miejscu jak drugie (niesymetryczność potencjometrów) ale biorąc pod uwagę niesymetryczność wieloklinów pod orczyki, może też być tak, że wszystko będzie ok. Oba orczyki serw powinny być ustawione pod takim samym kątem ale przy zabiegach opisanych powyżej, takie ustawienie może być dziełem przypadku.

Nie znam możliwości Twojego radia ale gdybyś się zdecydował na dwa kanały, można to zrobić za pomocą wolnego miksera. Jeden z nich powinien mieć możliwość takiego zmiksowania, aby trymer kanału głównego (wysokości) obsługiwał jednocześnie kanał domiksowany. Wtedy funkcją Subtrim można oba orczyki ustawić jak należy i trymować w locie obie połówki SW na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.