Skocz do zawartości

Virus 2.5 E z Mawi


Shock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kolejne dwa filmiki..niestety w takiej sobie pogodzie(zachmurane) surowe,spontaniczne ;) -nie umiem za bardzo je edytować,może podpowiecie jakiś ciekawy,prosty program do obróbki video/łączenia filmów ? (polecam oglądać w HD).

Virus śmiga nadal,wiele dobrego mogę powiedzieć o pakiecie Tornado Power-dzielnie,wydajnie znosi loty.Praktycznie od początku nie wyciągałem go z modelu-ładuję w kadłubie .Również serwa sprawują się znakomicie,popychacze które skrytykował p.Jerzy z początku tematu nie wykazują luzów a w sumie lotów było już całkiem sporo i raczej niekoniecznie spokojnych.. ;) . Oby tak dalej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąć i połączyć da się nawet w Windows live movie maker, preinstalowanym na każdym komputerze z Windows'em. Program prosty może i jest ale za dużo nie da się tam zrobić.

Z lepszych to Vegas Pro, Adobe Premiere lub After effects. Może już nie są tak intuicyjne/proste, ale już coś konkretnego można w nich posklejać.

 

Bardzo fajnie filmiki wyszły, a najbardziej podoba mi się mocowanie gopro na skrzydle. Nie wpływa kamerka za mocno na sterowanie lotkami w modelu?

 

Ale żeby lądować bez hamulców (Crow) lub klap.... a łeeeeee :P

Po co w takim razie klapy? Jak na razie chyba tylko model obciążają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wojtek za podpowiedzi w sprawie programów-coś spróbuję ściągnąć i może opanować... :) .

 

Sama kamerka nie wpływa na lot,może trochę trzeba uważać na zakręty-w tą stronę na której jest kamera ,gdyż jej opór pogłębia go zdecydowanie, lecz krótka kontra lotką i jest ok.

Kamerę mocuję na piance dwustronnej 3M i przyklejam prosto na model.Trzyma że hej ! a chyba dodatkowo fajnie tłumi drgania.

 

Hamulców używam ,używam :D , ale jak jest potrzeba. Nie zawsze ląduję z butterflayem bo jak wieje to ładnie siada "na ostro" -tak oszczędzam serwa ,prąd...Wniosek też jest taki że model to żaden "przecinak " aby trzeba było ratować się za każdym razem hamulcami :P .

Poza tym już jestem tak wlatany w model że lądowania wychodzą bezstresowo -ale fakt nie pomyślałem ,na filmie by było fajnie widać pracę klap,lotek -niebawem nakręcę taki filmik aby było widać to zdecydowanie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mocowania Gopro 'na taśmę' to podziwiam za odwagę. Skoro działa to może i sam się skuszę, bo do tej pory taki pomysł do głowy mi nie wpadł i trochę się bałem o swoją gopro3.

Do tej pory po prostu robiłem mocowania w CAD i drukowałem na drukarce 3D :P

 

A tam od razu się ratować, tylko ładnie na klapach zwolnić ;) I do ręki można w tedy złapać.... :rolleyes:

Będę czekał na filmik z pracą powierzchni sterowych, fajnie wszystko w tedy wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Temat upadł ,czasu brak na aktualizacje bo model ciągle w locie.. ;) .

Tak wiec napisze że Virus lata przy każdej okazji,naprzemiennie z Yakiem.Głupio mi już się powtarzać iż jestem bardzo z modelu zadowolony ale to fakt zdecydowany.Udało mi się zawitać na spontaniczny , na prywatnym lotnisku w Gierałtowicach, piknik zacnych modelarzy z Rudy Śląskiej i okolic i polatałem sobie z Nim (krótki filmik-Virus z początku w tle samochodu) .Mieli on przepiękne modele od szybowców po akrobaty ,mój Virus też nie odstawał,został rozpoznany że forumowy :D i usłyszałem nawet dość miłe słowa w kierunku modelu .

Tak bywa że jak się ma coś pod nosem to nijak z tego skorzystać ..piszę o górze Żar ,gdzie mimo wielu zapowiedzi nie udało mi się dotrzeć na loty na zboczu, ale niebawem bo w lipcu na pewno tam polatam gdyż odbywać się będzie coroczny piknik modelarski. Tak się składa że Virus odwiedzi tam swojego "tatę" ;) gdyż p.Pastuszak czyli producent postanowił wystawić stoisko ze swoimi produktami a ja i być może kilku kolegów postaramy się reprezentować firmę Mawi -Fly Models

Krotki filmik,dwie fotki -dowód że model żyje pełnią życia :D .

 

dsc1179k.jpg

 

02062013531.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=EK1vtWU-7oY&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Ja ma się model?

Też nabyłem ostatnio Virusa. Zobaczyłem w akcji kolegi Blade XL i zostałem zarażony;)

Do tygodnia będzie oblot mojego modelu, teraz jestem na etapie składania.

Więc wrzuć pare fot zawsze to oko pocieszymy nowym sprzętem..Jakie bebeechy dajesz?

 

Rafał jaki masz ciąg na śmigle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie mam aż jedno. Dziś jak się uda zrobię kolejne.

 

(nie wiem czy będzie działać, proszę o info).

https://docs.google.com/file/d/0B4S0EVHYAxs8dDdSejMwTk9GQm8/edit?usp=sharing

 

Silnik: Turnigy competition

Serwa Hitec hs 125mg

4S 2200 mAh.

Regulator 80A.

 

Powinno zagrać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za lakoniczną wypowiedź;)

 

Silniczek o taki:

 

http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=32819

 

Niestety nie ważyłem modelu - w sumie kilka gram w te czy we wte;)

Jest to mój pierwszy model tego typu.

 

Mam makietę Discusa 2C 4,5m ale to zupełnie co innego.

 

Mam też cuś takiego:

http://www.youtube.com/watch?v=-qv_ho055lQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik ciekawie zrobiony jakoś go przoczylem ,bo pierwszy raz go widze..Jak pracuje się okaże. Czyli ogólnie szybole to Twoja bajka :) Jak go poważysz to daj mi znać ile to wychodzi do lotu z tym zestawem co masz..No i oczywiście film z oblotu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jak ma się model?

Też nabyłem ostatnio Virusa. Zobaczyłem w akcji kolegi Blade XL i zostałem zarażony;)

Do tygodnia będzie oblot mojego modelu, teraz jestem na etapie składania.

Hej Martin.

Virus ma się bardzo dobrze :) .Biorę go na każdy wypad na lotnisko i nabiłem nim sporo czasu w powietrzu.Podejrzewam iż będziesz równie zadowolony ja ja.Jesli masz ochotę to jak najbardziej możesz w tym temacie (o ile nie zakładasz własnego) kontynuować wątek z twoim modelem.

Bedziemy wymieniać się doświadczeniami,wrażeniami.Gratuluję -model w fajnych kolorach.

Na dzień dobry napiszę Ci że silnik fajny ale może być problem z miejscem -on ma 38 mm średnicy gdzie ja przy 35/36 mm już miałem ciasnotę.

Edit.

Widzę że za niedługo się spotkamy.Jeśli masz ochotę ,to możesz zrobić sobie wycieczkę do mnie ,masz tyle co nic -obejrzysz Virusa .

 

 

 

Rafał jaki masz ciąg na śmigle?

Przy wadze modelu do lotu 2350 g ciąg oscyluje w granicy 3000g :D .

To wystarczy aby rozchylić palce i model wyrywa do startu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie jest szybki na silniku,on ma małe kv 460 smigło 14x8 i jest ok.

Ogromną zaś zaletą jest małe zapotrzebowanie na prąd tego zestawu ,mam jeden pakiet,niewyciągany od początku z kadłuba i najwięcej ile weszło mi do pakietu po lotach to ok. 2100 (pakiet 2650) gdzie myślałem że to niemożliwe aby tyle latać i ze strachu lądowałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe dobre no tak.Ogólnie jestem przyzwyczajony do 6-8min lotu. I jak widze lot dłuższy jak 20min to byśle ,ze coś się sp....... :D Więc powoli zaczynam dorastac do bujania się po niebie,ale jeszcze nie w tym sezonie :) Czyli jak wylatasz pakiet to do domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.