Skocz do zawartości

Ciąg silników


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba się nie znam, bo moje łódki normalnie latają na wysokości krawężnika :) , a czasem nawet na wysokości lamperii ale to rzadziej :) To może niech mi kto wytłumaczy :"ciąg statyczny: 5.25kg na wysokości 1800m npm, 6kg na wysokości 100m np." ( Cytat z Nastika). Jak Oni to zmierzyli? Z góry dziękuję,

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dlatego właśnie wolę samolotki,bo latają wyżej i dłużej, a co najważniejsze to w locie dają się sterować....

a co do pomiaru to jak to nie wiesz jak zmierzyli, zmierzyli superturboizrgdybulatorem 5000, nie używasz takiego?

Ciekawe jakby ten silniczek wsadzić do autka alibo i do helikoptera to jaki ciąąąąągnik bedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam Pan??

Ja latałem na paraglajcie,ale myślę że i na lotni dałoby radę, w tandemie to bez sensu, pierwszy mój lot był solo no i żyję póki co....

Do Czechów z Tychów mam nawet bardzo blisko, ale latałem w Polsce i tu też jest spoko i da się latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na glajtach wylatałem ok 1500h, i muszę powiedzieć że to całkiem inna bajka!

Ale w lotniach jestem zakochany już chyba na zabój! Samemu nie polecam, łatwo zrobić sobię krzywdę, za łatwo.

Jeśli jesteś chętny do latania, pomogę!

Doradzę szkołę itp.

Pozdrawiam,

ps w wolnej chwili zapraszam:

http://plfoto.com/46107/autor.html

Takie foty chyba teraz modne u modelarzy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie wolę samolotki,bo latają wyżej i dłużej, a co najważniejsze to w locie dają się sterować....

a co do pomiaru to jak to nie wiesz jak zmierzyli, zmierzyli superturboizrgdybulatorem 5000, nie używasz takiego?

Ciekawe jakby ten silniczek wsadzić do autka alibo i do helikoptera to jaki ciąąąąągnik bedzie?

Każda sroka swój ogon chwali :P Z tym długim lataniem ,to ja bym taki pewny nie był :) Tak sobie myślę,że na jednych zawodach tylko, popływam sobie dłużej, niż Ty polatasz przez dwa sezony co najmniej. Prędkość może mniejsza, ale także "słuszna" :) No i wyścig jest i nie z drugim , podobnym wariatem, tylko z dwunastoma I, tu jest cały urok, No i moce silników. Takie o jakich zwykłemu użytkownikowi motorków lotniczych nawet się nie śniło :) ( I,żeby jasność była, kol. Pawle, napisałem "zwykłemu użytkownikowi"... ;) )

Wg mnie całe te pomiary i podawanie ich wyników, to "bajer"jest, dla tych, co to lubią wiedzieć...Na gęstości powietrza się nie znam, ale chyba nie zawsze jest ona stała na różnych wysokościach bo chyba zależy od paru czynników jak mi się zdaje, ;) Ale wiem, że opór wody jest 800 razy większy, niż opór powietrza, I tu widzę duże wyzwanie :) I jednak wolę swoje łódki, bo przynajmniej szyja od nich nie boli :P Kieszeń boli, ale to inna bajka :(

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum są działy po ty by nie panował chaos w tematach. Wypowiedź o łódkach dotyczyła łódek, a nie silników. Nie zauważyłeś tego? Bo ja tak. A może Ci idzie cieżko z czytaniem i myśleniem jednocześnie? Twoja odzywka nie była grzeczna. A w dziale o silnikach, chcę czytać o silnikach, a nie jak fajne są łódki (chodź też uważam, że takie są).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. 351 Nie prowokuj mnie ,Kolega, bo brzydko odpowiem :P A najprościej będzie jak założysz sobie swoje forum i będziesz decydował, gdzie i co pisać. Jak dobrze wczytasz się w moje posty, to zauważysz, że o samolocikach rzadko pisuję, bo interesują mnie o tyle, o ile mój synek się nimi zajmuje czyli niewiele Czasem sobie polatamy i tyle. :) Ale bardzo interesują mnie silniki spalinowe, zwłaszcza żarowe... A tu właśnie jest o takich motorkach. A Twoich postów coś wnoszących do tematów, tu poruszanych niewiele przeczytałem ;)

I także pozdrawiam.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.