Jump to content

Tego Jeszcze nie bylo Dzwignia NYLACAST


Mniam

Recommended Posts

Czesc Wszystkim Mam takie male pytanko dla zapaleńców

 

Mianowicie pracuje dla firmy NYLACAST jako Design Engineer i za niedługo jedziemy na targi wiedz firma chce zaprezentowacsię co to nie my xD ))

 

no to skonstruowaliśmy Taki oto dźwig

 

TADAM...... :) :)

,post-11858-0-61349700-1357850551_thumb.jpg

 

chcą popodlaczac kabelkami wlacz wylacz jakiś przycisk czy cos no ale sobie tak myslalem ze fajnie by bylo gdyby to podlaczyc pod pilota

posiadam 'SANWA VG6000' no i to by bylo tyle z osprzętuktóry posiadam xD

Przechodząc do konkretu jak to teraz podlaczyc uzywajac czesci RC

wiem ze jeszcze trzeba miec ESC tylko co z zasilaniem na baterie to raczej nie ruszy

Oto silniki któresa zamontowane

post-11858-0-92329200-1357850833_thumb.jpg ,

 

jak narazieuzywaja zasilacza od laptopa czy od jakiegoś innego tego typu urządzenia, na wyjściu ma 16v i 36v jak wy byście to zrobili bo elektryk to zemnie slaby.

 

PS. czy ten zasilacz nie spali czasem ESC ??

 

 

Z Górydzieki wszystkim kreatywnym osoba za pomoc pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nie wiem jak można zostać inżynierem bez wiedzy

na poziomie klasy 1-3 szkoły podstawowej.

 

Popraw te wypociny bo czytać się tego nie da.

 

 

A na jakiej podstawie stwiedziles ze jestem na poziomie 1-3 szkoly podstawowej ? ....

Link to comment
Share on other sites

Krzysiu podskocz w godzinach dopołudniowych, w roboczy dzień na ul. Poznańską 43 i zapodaj ten temat chłopakom na korytarzu.

Co ta elektronika RC miałaby w tym dźwigu robić?

Ten dźwig z fotki bardziej wygląda na domorosłą, radosną twórczość jak na model wystawowy ale to tylko odczucie wizualne, bo może parametry techniczne ma zadziwiające.

Link to comment
Share on other sites

Chyba rozumiem wasze zgorszenie , po prostu jestem na złym forum , spodziewaliście się prawdziwego modelu jakiegoś dźwigu czy cos w tym rodzaju , no ale niestety. Nie Chodzi o odtworzenie prawdziwego dźwigu CZY JAKKOLWIEK CHCECIE TO zwać, tylko wskazanie potencjalnego zastosowania odmian Nylonu 'PA6' , który jest wykorzystywany miedzy innymi na platformach wiertniczych (jeśli jesteś zainteresowany właściwościami tego plastiku zapraszam do odwiedzenia strony wymagany podstawowy angielski taki przy najmniej z Gimnazjum http://www.nylacast....6c#.UQ6E_KXG-Nc) , nie rozumiem dlaczego odsyłacie manie do jakiejś szkoly, nie jestem inżynierem elektrykiem tylko inżynierem mechaniki - konstruktorem pracującym w stali i tworzywach sztucznych a to różnica prawda.Wojtuś co ta elektronika miałaby tam robic hmm podskocz w dzień roboczy na ul Poznańska 43 i zapytaj chłopaków z korytarza co by można było zrobić z pilotem RC i 5 silnikami elektrycznymi na pewno ci pomogła .ehhh dzięki wam za wskazanie błędow ortograficzny Miłego dnia mądrale heheh :) pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Nie chodzi o model, panie kolego inżynierze. Ale o sposób prezentacji.

Poczytaj to co sam napisałeś - czy osoba tytułująca się publicznie inżynierem, może sobie pozwolić na wypowiedź w stylu pseudo dyslektycznym? Brak interpunkcji, polskich liter (ale to jeszcze można zrozumieć), zdania z małej litery, styl wypowiedzi mocno dziecinny, aż się zdaje iż popełniłeś czeski błąd, podając wiek.

Jednym słowem - wstyd na całą Polskę, panie inżynierze.

Jak się pomyśli, że mogłeś oddać tak napisaną pracę do obrony, to smutne wnioski o twojej Alma Mater się nasuwają. Chyba byś nie chciał czytać DTR-ki napisanej takim językiem? My też nie chcemy.

 

Prosisz o pomoc, a nawet nie wspomniałeś słowem, co to ustrojstwo ma robić. Bo włącz/wyłącz to można odnieść do żaróweczki na końcu ramienia. Zaprezentowałbyś choćby opis funkcji, jakiś schemat kinetyczny, przeznaczenie.

 

I dobra rada - wywalcie te niebieskie sznurki od snopowiązałki i niech firma kupi porządną linkę np. stalową. Bo w tym wydaniu wygląda jak odpad ze złomu, naprędce połatany, żeby się nie rozpadło.

Na targach wygląd jest najważniejszy, bo ściąga potencjalnych zainteresowanych. Jak zobaczą "coś" powiązanego sznurkiem, od razu sobie pójdą. Expo zdaje się już jutro, to czasu mało. Ale można było przeźroczyste tworzywa podświetlić diodami. Przyciągałoby to wzrok. A rzeczy ładne i ciekawe chętniej ludzie oglądają.

Link to comment
Share on other sites

Piszemy więc, nie więdz. Ta trzecia klasa w propozycjach, to było do nauki j. polskiego. Swojego stanowiska nie umiesz nazwać po polsku? Brzmi nie wiem czy mądrze, ale na pewno smiesznie.Ten dźwig też jest na poziomie trzeciej klasy. Oczywiście jeśli chodzi o "design".

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś słyszałem powiedzenie ( złośliwe) że inżynier to taki człowiek który rozwiąże problem inwestując sto tysięcy podczas gdy to samo pan stefan zrobi za flaszkę bez zadwania głupich pytań ....

 

I coś w tym jest - na nasze szczęście nie dotyczy to wszystkich inzynierów ;)

Link to comment
Share on other sites

Piszemy więc, nie więdz...

 

Bubu, tobie się też dostanie. Masz wybitny talent do wypominania innym najmniejszych potknięć. Niestety nie wiesz, kiedy się z tym pohamować. Spróbuj chłopie, odrobinę wyluzować. Będzie to z pożytkiem i dla innych i dla ciebie.

Link to comment
Share on other sites

W sumie to muszę się z wami wszystkimi zgodzić i nie będę się sprzeczał , Nie wziąłem pod uwagę wieku ludzi którzy uczęszczają na tym forum i zbyt luzacko napisałem topik .

A co do reszty tez macie racje pracuje dopiero 3 mies w tym zawodzie i na czymś muszę się uczyć :) i w sumie to dzięki za uświadomienie jak wiele mnie jeszcze czeka pracy :)

 

a co do tego opisu to mam wrażenie że na zdjęciu jest wystarczająco informacji co to jest , co ma robić i jak to działa .... ale mniejsza już oto :)

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Chciałbym kolegom przypomnieć, że najważniejszą funkcją języka jest KOMUNIKACJA. Przesadne wyczulenie na jego poprawność i publiczne wytykanie błędów jest, moim zdaniem, zachowaniem ocierającym się o trollowanie. Piszę o tym dlatego, że znam kilku wspaniałych modelarzy, którzy nie udzielają się na tym forum właśnie z tego powodu.

Krzysztof, swoje pytania przenieś na jakieś zagraniczne forum dotyczące robotyki. Pewnie będzie łatwiej, przyjemniej, na temat i bez zbędnych uszczypliwości :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Chciałbym kolegom przypomnieć, że najważniejszą funkcją języka jest KOMUNIKACJA.

 

Dokładnie tak.

Ale komunikacja jest możliwa tylko wówczas, gdy obie strony dialogu stosują się do tych samych zasad.

Jeżeli jedna z nich zaczyna wymyślać własne, nowe i nikomu nieznane zasady, to nie może być mowy o KOMUNIKACJI (cytując kolegę). Gdyż zwyczajnie, nie zostanie zrozumiana właściwie.

Dlatego też staramy się pilnować, aby komunikacja była wzajemnie niezakłócona, co w dziedzinach technicznych jest nader istotne.

 

Bo co innego zrobić komuś łaskę, a co innego zrobić komuś laske... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.