Skocz do zawartości

Wzmacniacz lampowy - odpoczynek od RC


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyszło tak że mały head na PCL poszedł w świat ( w dobre ręce). Postanowiłem przestać robić popierdółki 5-watowe i zabrałem się wreszcie za SLO 50 2x6L6. Zainteresowani wiedzą o co chodzi. Zrobiłem płytkę, polutowałem elementy.

CDN...

 

ps. Chyba tylko w tym dziale będę pisał bo modelarstwo w moim przypadku to już historia.

post-20633-0-27652900-1553933940_thumb.jpg

post-20633-0-45845100-1553933963_thumb.jpg

post-20633-0-64501600-1553933987_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zaprojektowałem w CAD panele oraz  grille które dałem do cięcia laserem światłowodowym - jest szybciej, lepiej i taniej niż CO2. Zrobiłem sobie prostą giętarkę krawędziową i wygiąłem krawędzie przedniego grilla. Wyszło zacnie. Teraz jeszcze tylko malowanie proszkowe na czarny mat i będzie jeden krok bliżej do końca. 

post-20633-0-55939500-1559847040_thumb.jpg

post-20633-0-96547300-1559847048_thumb.jpg

post-20633-0-82102800-1559847056_thumb.jpg

post-20633-0-00960700-1559847066_thumb.jpg

post-20633-0-99782300-1559847075_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, zacne to dopiero się pojawią. Mam jeszcze kilka transformatorów sieciowych po 120-180W. Ponadto dostałem od kolegi z Toronto kilka fajnych lamp rodem zza wielkiej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam fazę (kolejny raz, ale tak to już jest z dobrą muzyką :) ) na Dire Straits i Knopflera i z artykułu, do którego link zamieściłem wynika, ze Knopfler kupił ten wzmacniacz na przysłowiowym pniu, więc skoro jeden z najwybitniejszych gitarzystów coś takiego robi, to stanowi to najlepszą rekomendację.

Nie znam się na elektronice, ale widząc Twoją maestrię z budowaniem modeli, jestem pewien, że Twoje klony są wyśmienite :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dire Straits - zacząłem słuchać od momentu jak zobaczyłem teledysk do Money for Nothing (pierwszy chyba teledysk w którym zastosowano animacje cyfrowe) Było to pod koniec lat 80-tych. Knopfler jest zdaje się w pierwszej setce gitarzystów wszechczasów.  Jako jeden z nielicznych gra solówki palcami a nie kostką. Przynajmniej kiedyś tak było.

 Wracając do wzmacniacza, staram się robić na miarę moich skromnych warunków warsztatowych w stolicy. Gdybym był w Ostrowcu to inna sprawa- tam są możliwości warsztatowe nieporównywalnie większe, toczenie czy frezowanie nie stanowi problemu. Poza tym nie stać mnie na robienie  na skróty.

 Wczoraj wieczorem wpadł mi do głowy pomysł który zrealizowałem dziś. Polegał on na wyklejeniu tolexem wewnętrznych , pionowych ścianek. Musiałem dopasować wzór żeby nie było widać że wnętrze jest doklejanie z osobnego fragmentu. Na zdjęciu widać linię podziału.

 Viper, ogarnę maskownicę do swojego wzmacniacza (brak spodu) to pożyczę Ci swojego lampiaka. Zobaczysz co i jak. Jestem w trakcie załatwiania blaszki na spód. 

post-20633-0-49866200-1559926893_thumb.jpg

post-20633-0-45797900-1559926902_thumb.jpg

post-20633-0-33578900-1559926910_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adapter podłączasz do dedykowanego wejscia we wzmacniaczu? Pytam bo mój lampiak nie ma wejścia RIAA. Chyba że Twój adpater (gramofon?) ma już przedwzmacniacz RIAA wbudowany to nie będzie problemu. Do innych źródeł jak CD, TV, Radio FM czy odtwarzacz strumieniowy da się podpiąć bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość to dopiero się prezentuje wieczorkiem przy przyciemnionym świetle, kiedy lampy zaczynają "mrugać" w takt tego co przez nie przechodzi... (no, tu akurat nie jestem całkiem pewien dzisiejszych aplikacji, ale ongisiejsze lampy /jak pamiętam/ tak sobie "przysiadały"... ;) )

Gratuluję koledze pięknej roboty! (choć żal, że na modelarstwo już czasu nie styka, ale rozumiem, bo chyba każdemu "pozytywnie zakręconemu".. :)  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adapter podłączasz do dedykowanego wejscia we wzmacniaczu? Pytam bo mój lampiak nie ma wejścia RIAA. 

Spoko, mam gramofon z przedwzmacniaczem, więc mogę podłączyć do każdego wzmacniacza przez wejście liniowe (to chyba tak się nazywa :) ), albo odłączyć przedwzmacniacz i podłączyć do wejścia Phono  (czyli dedykowanego) wzmacniacza i tak mam u siebie. Z odtwarzaczem CD jak napisałeś problemu nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak masz z przedwzmacniaczem to problemu nie będzie. We wzmacniaczu nie uwzględniłem przedwzmacniacza z korekcją RIAA ponieważ z góry zakładałem że nie będę używał "Winyldysków".

 

...Gratuluję koledze pięknej roboty! (choć żal, że na modelarstwo już czasu nie styka, ale rozumiem, bo chyba każdemu "pozytywnie zakręconemu".. :)  )

Dziękuję, staram się. Co do modelarstwa - sam nie wiem, może kiedyś... Nie chodzi o czas tylko chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.