Skocz do zawartości

Hobby King 20A UBEC


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś używa tego lub tych regulatorów?

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__15202__Hobby_King_20A_ESC_3A_UBEC.html

 

A jeśli tak to czy mógłby podrzucić instrukcję programowania? Chodzi o kolejnosć co jest po czym. Mam z nimi taki problem:

- nie na każdym kanale pamięci silniki zaskakują - to akurat zależy od jakichś tam ustawień w nadajniku,

- gdy już znalazłem kanał w pamięci, że odpalają to włączają się dopiero w środkowym poożeniu drążka gazu.

Rozumiem, że mam ustawiony miękki start czy cos takiego więc chciałbym to zmienić. Regle kupowałem jako nowe od Huberta wiec moze on by coś pamiętał ;) . I druga sprawa: mam już połączone je równolegle na przewodzie Y więc przy programowaniu muszę rozlutować wszystko czy wspólnie połączone zaprogramuję zakładając, że oba nie były nigdy przeprogramowywane. mogę też odlączyć jeden od z przewodu Y ale napięcie też jest z jednego pakietu więc odłączony byłby z odbiornika ale zasilanie poszłoby na niego i silnik. Oczywiście nie chcę niczego spalić...

Może jednak wystarczy w nadajniku pobawić się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to oczywiście od razu ale nie mogłem trafić na to "wejście" :D . OK więc jedna sprawa juz z głowy. Teraz to juz tylko pytanie czy to wina nadajnika czy jednak programować. Jesli tak to dalsza cześci pytań aktualna - może tu się też wypowiesz PK999?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper - jeśli cos bym potrzebował to zgłoszę sie dzięki ;) . Dzis i tak nie będę juz nic robił bo musze sobie trochę postrzelać w zombi CoD w. et W. :D Programowałem już nie jeden więc jakoś chyba poradzimy sobie ale oczywiście zawsze lepiej mieć po Polsku .

A jeśli chodzi o otwieranie takich plików to zawsze wyświetla mi się, że są jakieś problemy z akrobat r..., klikam OK i wszystko się otwiera normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- gdy już znalazłem kanał w pamięci, że odpalają to włączają się dopiero w środkowym poożeniu drążka gazu.

To chyba świadczy że nie zostało zdefiniowane właściwie położenie drążka gazu. W moich regulatorach Robbe w przypadku pierwszego ich uruchomienia trzeba podać ppoprzez wychylenia drążka gazu zakres wymaganej regulacji. W tym celu wychylamy drążek gazu na max. włączamy nadajnik + odbiornik i regulator wchodzi w tryb programowania - po ustalonej ilości pików ustawiamy gaz na miń czyli na 0. Czekamy parę sekund na piki i wyłączamy zestaw - w tym zakresie regulator powinien być już zaprogramowany). Myślę że podobnie jest w Twoim przypadku. Wygląda mi na to że położenie minimalne zostało zdefiniowane jako środkowe. Regulator współpracuje tylko z kanałem silnika (najczęściej jest to kanał nr 3) inaczej się nie uruchomi. Inne kanały sterowane drążkami mają położenie zerowe po środku a jedynie kanał gazu ma położenie niesymetryczne 0-100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - wiem, że muszę te położenia zaprogramować - boję się tylko tej ilości piknięć do ogarnięcia. Mówiąc, że nie dziłająś nba wszystkich kanałach pamięci miałem na myśli tylko pamięć, nie kanały czynnościowe nadajnika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.