Skocz do zawartości

Allegro akceptuje oszustów


grzerog
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Klient z allegro o Nicku reynolds99i5 sprzedał mi odbiornik, który miał być nowy i z 24 miesięczną gwarancją. Po rozpakowaniu paczki okazało się, że to stary z wyraźnymi śladami użytkowania odbiornik. Odesłałem mu to dziadostwo. W mailu do mnie napisał „Nikt nie chce Pana oszukać. Pomyłki się zdarzają jednak Uszkodził Pan moją własność! Zgodziłem się na zwrot pieniędzy po czym dostałem moj odbiornik z urwaną anteną! Przypominam, że wysyłałem go w stanie sprawnym i w takim samym stanie zgodziłem się na zwrot. Mozemy się dogadać albo możemy z tym isc na policję, mialem juz takiego klienta jak Pan w zwiazku z telefonem komórkowym. Prosze o kontakt telefoniczny celem ustalenia sposobu rozwiazania problemu. Jestem skłonny zwrócić Panu pieniądze jezeli pokryje Pan szkodę tj. wartość używanego odbiornika który Pan uszkodził.” Rozpocząłem spór na allegro, który trwał dwa miesiące. Po zakończeniu sporu otrzymałem wiadomość z allegro” Witam i przepraszam za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź. Właśnie wysłałam Pana Kontrahentowi oficjalną prośbę o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Jeżeli nie uda się Państwu dojść do porozumienia, proszę rozważyć możliwość skierowania sprawy na drogę prawną. Mam jednak nadzieję, że uda się Państwu porozumieć”

 

Pozdrawiam, Zuzanna Staszek, Zespół Allegro

 

Skandal, zaznaczam, że odbiornik kosztował 50 zł a oszust dalej sprzedaje na allegro po mimo mojej interwencji w sprawie zawieszenia mu konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gdyby kolega śledził wątki na tym forum wiedział by o tm jak allegro podchodzi do kwestii spredawca - kupiec...

 

Współczuję nieudanej transakcji - na przyszłość czytać komentarze przed licytowaniem a co można załatwiać przez kolegów gdy sprawa niepewna

Swoją drogą 50 zł za odbiornik... za tyle to i w sklepie można kupić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja na forum Allegro zapytałem czy ktoś jeszcze został oszukany przez pewnego uzytkownika to szybciutko post usunięto, a mnie ostrzezono, że mogę zostać zawieszony za szkalowanie użytkownika !!! Użytkownik ten od wielu tygodni zwodził, że już wysyła, że zaginęła, że znowu wysłał, że znowu zaginęła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że chyba czas zacząć rejestrować sobie czynność otwierania paczki otrzymanej z allegro przy pomocy kamerki bądź jakiegoś szmartfona.

Może to i nie zagwarantuje rozstrzygnięcia na korzyść każdego sporu jeśli dostaniemy trefny towar, ale podejrzewam, że wielu sprzedających zmięknie na widok "teledysku" ujawniającego ich jawne oszustwo i szybko rozwiąże problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podobna sytuacje miałem. Kupiłem licznik do roweru - wg. zdjęć niemalże jak nówka, jakieś tam jedno zadrapanie, ogólnie full wypas. Paczka dochodzi, a tam moim oczom ukazuje się normalnie PRZECIĘTY kabel. Po prostu przecięty, nie urwany. Najpierw dzwonie do użytkownika poinformować go o tym, ale wypiera się, że ja go zniszczyłem i zwrotu nie zrobimy, awięc sprawa do Alledrogo. Odpowiedź ta sama. Może i kwota nie jest jakaś duża, ale nie oszukujmy się - 30zł piechotą nie chodzi. To kpina, tak oszukiwać ludzi, jak można być tak nieuczciwym...

Natomiast kiedyś kupiłem swój pierwszy panel startowy. Ja cały zajarany, bo przyszedł, to biorę go żeby przetestować, wpinam bananki od żarzenia i d*pa. Sprzedający od razu powiedział żebym odsyłał i zobaczymy co da się zrobić. Kilka dni później miałem nowy, wymieniony sprzęt z przeprosinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedających też oszukują ;)

 

W moim przypadku jakiś PAJAC wylicytował przedmiot...

 

Nie odzywał się przez 2 tygodnie

 

Jak poszły do niego upomnienia i wyjaśnienie zwrotu prowizji to odpisał

 

że przecież paczka już do niego doszła i nie rozumie moich roszczeń o zwrot prowizji

 

 

No ;) kurcze ;) trzepnąć palanta w łepetynę ;)

 

 

A co najgorsze srallegro przyjęło jego wyjaśnienie i wypięło się na mnie...

 

 

Reasumując. Wiemy na co się godzimy korzystając z allegro. Strasznie boli że nie można ich mocno ugryźć za beszczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś Irek upierdliwy ;):P

Jak mam powody to okropnie :D. Prawdziwy Rak urodzony 4lipca! Ale tu nie chodzi o to słowo - uważaj bo sprzątajacy i Tobie wlepi ostrzeżenie za to brzydkie słowo - ja tylko pokajałem się i wspólnie z nim - ale on o tym nie wie - zamierzam stać na straży czystości wypowiedzi Naszego forum :D :D :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem opisałem na forum allegro. Dokładnie tak samo jak na powyższym poscie. I odpowiedzi osób z wieloma gwiazdkami: "sprzedający zrobi pozew o nazwanie go oszustem bez wyroku sądowego " "nie podaje się Nicków na forum" Czegoś tu nie rozumie. Po postępowaniu, w którym mój kontrahent został zobowiązany do porozumienia się ze mną, czyli wina została określona. Takie formy zastraszania???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdura !!! Należy się więc zastanowić, czy dział forum "Opinie o sklepach" nie jest na granicy prawa. No chyba, że się tam wyrazimy w samych superlatywach, co nie zawsze jest możliwe. Jeśli ktoś kogoś pomawia, fałszując fakty w celu oczernienia lub zniszczenia konkurencji, OK należy podjąc tu kroki prawne, ale jeżli ktoś zrobi na mnie konkretny wałek, to dlaczego mam nie ostrzec o tym konkretnym przypadku i osobie znajomych (czy to prywatnych czy tu na forum). Czyli wychodzi na to, że dalej się chroni przestępców a nie ofiary ... o wolności słowa już nie wspominając .. Mamy demokrację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbierając posty z forum allegro ( 12 ) to ja jestem winny całego zdarzenia. To że mnie facet oszukał i staciłem pieniądze to nie jest waże. Ważne jest to że nazwałem go oszustem, i to że nie zgłosiłem na policję i to że nie wystawiłem negatywa ( chociaż chciałem tylko ustalanie winnego trwało 74 dni a po 60 dniach aukcja idzie do archiwym). I co tu więcej pisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja powiem tylko ,że nie rozumiem ukrywania nazw użytkowników licytujących czy kupujących , czemu lub komu to ma służyć?dla mnie co najmniej dziwne.

Jeszcze jeden szczegół szukajcie ofert sklepów ale nie na allegro ostatnio chciałem kupić łyżwy i wyobraźcie sobie że ten sam sprzedający miał niższą cenę w swoim sklepie internetowym niż na allegro i w pewnym sensie rozumiem to ,prowizja ,przygotowanie aukcji wszystko kosztuje ale wniosek jest jeden szukać i szukać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego na allegro staram się kupować tylko ze sklepów albo od osób które nie mają negatywów bo reszta to ruletka.

 

Ja na ten przykład mam ponad 0,5 tysiąca punktów w Alledrogo i 5 negatywów. Do dwóch uczciwie się przyznałem. Resztę dostałem jako odwet ponieważ wina leżała po drugiej stronie.

Ale to wcale nie znaczy że jestem nieuczciwy.

Nie kupiłbyś ode mnie?

 

Nie ważne ile masz negatywów, trzeba przejrzeć pozytywy i same negatywy, za co je dostałeś.

 

Faktem jest, że problem nieuczciwych ludzi na tym portalu ostatnimi czasy się nasilił. Tak na prawdę nie masz gwarancji (jak pokazuje praktyka) że gość który ma same pozytywy nie zrobi cię w "bambuko".

Życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko ,że nie rozumiem ukrywania nazw użytkowników licytujących czy kupujących , czemu lub komu to ma służyć?dla mnie co najmniej dziwne.

 

Na przyklad po to zeby nie bylo usatwek i wiele innych nie komforotwych sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.