Skocz do zawartości

Łódź z napędem parowym


Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda super !! B)

Pełna "profecha"  - gratulacje !!  :)

A z czego chcecie ładować gaz do zbiorników ? Normalnie z większej butli czy z pojemników ciśnieniowych do kupienia w "detalu" ?  

Sporo tam tego wejdzie - będzie manometr do kontroli ciśnienia gazu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, tez jestem bardzo zadowolony z rezultatu. A jak u Ciebie z postępami??

Manometrów do kontroli ciśnienia raczej nie planuje. Zbiorniki będą tankowane z klasycznej butli turystycznej przez przejściówkę. Zaworami będą wentyle z opon samochodowych. Zdały egzamin przy poprzednim modelu, więc pozostaje taki rozwiązanie.

 

post-99-0-52325600-1459669145_thumb.jpgpost-99-0-05455000-1459669149_thumb.jpg

 

A wiesz może jaki gwint zewnętrzny jest na takim zwykłym zaworze samochodowym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem. M8 x 0,75. Wężyk do tankowania będzie inaczej zrobiony. Ten jest dość lipny...

Użyje tej końcówki, i innego przewodu.

http://allegro.pl/glowica-adapter-koncowka-zawor-do-pompowania-kol-i4860120329.html

 

A w każdy zbiornik wejdzie po 570cm3 gazu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny boiler. Zdradzisz gdzie dostałeś taką rurę o średnicy 133mm. Szukam czegoś takiego i nie mogę znaleźć. Albo miałbyś odsprzedać odcinek 30 cm.

A tu moje wypociny:

 

https://drive.google.com/folderview?id=0B2eMNxRpcXsZWkVhTF9qZUREalE&usp=sharing

 

jeszcze kilka elementów mam do poprawy w silniku jak i bojlerze. M.in. muszę dodać smarowniczke i przepustnice.  No i sama łódź sporo czasu zajmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z rurą to jest generalnie problem... w Polsce chyba nie do kupienia... ja kupiłem taką rurę na Ebayu (miałem szczęście bo ktoś sprzedawał odpad...) od prywatnego sprzedawcy, cena była kosmiczna... Kupiłem odcinek 30cm, więc na sprzedaż niemam. A powiedz skąd Ty wziąłeś taki kawałek na bojler. Miał byś kawałek na handel? A może zwijałeś z blachy?

Bojler lutowałeś lutem twardym?

Co do bojlera to dopieść go, bo musi być efekt wizualny, a masz tam trochę "naboblone". Wyczyść nadmiar lutu. Ogólnie zapowiada sie ciekawa łódeczka. Fajnie że jest zainteresowanie takim napędem... A co do rury o średnicy 130mm to generalnie mieliśmy zamiar zwinąć samemu z blachy miedzianej o grubości 1,5mm, tyle że przypadkiem trafiła się możliwość zakupu odpowiedniej rurki...podejrzewam że zwinięcie to jedyne wyjście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Ja swój zawijałem z blachy 0,5 albo 0,6 już nie pamiętam. Lutowałem na twardo. Było to moje pierwsze lutowanie, dlatego tak nasmarkane. Wewnątrz bojlera z płomienicy zrobiłem wężownicę.

 

   Drugi bojler też buduje większy z blachy 1mm, średnicy ok 140. Jest to dość trudno ładnie zawinąć. Na dodatek miałem dylemat jak zrobić łączenie. Czy zawinąć czy zrobić zakładkę i znitować. I wybrałem gorsze rozwiązanie bo zrobiłem zawinięcie. Potem blachę trzeba było zaklepać i trochę brzydko to wychodzi. Na dodatek nie ma idealnego okręgu (mam nadzieję, że dekielki mi to ładnie wyprowadzą). Z rury ładniej wychodzi.

 

   Rurę miedzianą 133 znalazłem tutaj: http://www.hydraulikasklep.pl/towar/inst-sztangi-en-1057-133-3-feinrohren-rura-miedziana-twarda/

napisane, że 5m. tyllko że cena za metr też wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche drogo. Ale my za ten kawałek z przesyłką ponad 300zł daliśmy..., wiec nie jest żle, a to przecież 5 metrów. Jakbyś dał nity to wyszło by idealnie. Polecam ci lutowanie cyna tą do 300stopni, do instalacji. W zupełności wystarczy. Widzę że warsztat masz dość wyposażony, a blachę w rure to bez problemu byś zwinął u jakiegoś gościa co zajmuje się rynnami(taki polutowany walec też można jeszcze u jakiegoś dekarza przewalcować). A jak zrobiłeś tą płomienice? Zwijałeś w spirale? Masz fote?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki niestety nie mam. Ale narysowałem w jaki sposób u mnie płomienica wygląda. Wygląda ot tak:

 

https://drive.google.com/open?id=0B2eMNxRpcXsZWXJFOFo5dDNTams           <<< Coś mi nie chce wstawić zdjęcia forum

 

Ten warsztat to w pracy. Czasem można coś sobie po frezować albo wytoczyć ale to bardzo rzadko. No i mało czasu na dopieszczanie jest elementów. 

 

Dzisiaj distałem oferte 1m rury o srednicy133 za 418,45. 1m dla mnie to za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena z kosmosu... Najlepiej tak jak pisałem. Zwinąć z blachy i połączyć na zwykłą zakładkę z nitami. A zwinąć u jakiegoś dekarza..

Ciekawie to zrobiłeś z tą płomienicówką. Tylko musisz pilnować poziomu wody(musisz utrzymywać wysoki poziom, za to mało miejsca na parę), żeby ci się nie rozlutowało pod wpływem ognia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie w 100%, ale w jakimś stopniu odzyska się trochę energii traconej przez komin.

Generalnie takie spirale tak samo umiejscowione mają kotły Saito, rurki płomienicowe z dodatkowymi płomienicówkami też zrobiliśmy tak samo jak w kotłach Saito.

Podejrzewam że w 100% nie uda się przegrzać pary, ale to nic, ponieważ maszyna parowa posiada Lubrykator, który ma za zadanie dawkować olej w odpowiednich ilościach, a jego zasada działania opiera się na skraplaniu się pary nieprzegrzanej...

 

Na razie krótka pauza, bo muszę się zająć moją turbiną wiatrową.

C.D.N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko odejdziemy od tematu...

A mam jedną sztuke panela 250W podłączoną do zespołu wiatraka. Ładnie daje prąd.Wiatrak mam o średnicy 2m. Teraz przerabiam gondole bo zakładam prądnice zrobioną z silnika od pralki tamat(54żłobki), poprzednia prądnica była kiepska(24żłobki), dawała przy wiatrach 8-10m/s tak z 250W. Ta zakładam że jeśli śmigi dadzą rade to lekko powinno być 500W przy tych samych wiatrach. A jeśli nie dadzą rady to założę 3 metrowe śmigło. Przeróbka na forum...

http://wiatraki.memu.pl/viewtopic.php?f=19&t=430

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie ładnie 8KWh na dzień to super wynik. U mnie z tego panela to w słoneczny dzień 1.4KWh wyciskam. Mostek prostowniczy 3fazowy w turbinie prostuje napięcie. Wszystko podłączone do akumulatorów, i do tego sterownik Brizo. Całość śmiga aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.