Skocz do zawartości

Łódź z napędem parowym


Rekomendowane odpowiedzi

No cóż.... silnik tani nie był... Śmiało mogę powiedzieć, iż będzie to najdroższy element modelu a kosztował na "gotowo" około 3500zł. Dane: średnica i skok cylindra 20mm wysokość całkowita 150mm, długość wału 170mm, szerokość 110mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kawał maszyny a ofiary na polu modelarstwa dla rozwoju własnego i dziedziny  trzeba ponosić ! :D

Z taką jednostką napędową efekt na pewno będzie przedni ( wiem patrząc na wasze poprzednie dzieło)  !! B)

Pozdrowienia i powodzenia w realizacji projektu !

PODGLĄDAM !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Piękna robota !

Mam pytanie - końcówki palników do płomienic wykorzystaliście gotowe czy wykonane są indywidualnie ? Jeżeli gotowe to od czego i gdzie kupione ?

Armatura wodowskazowa - jakiś dobry link do kolanek i zaworów czy też produkcja własna ?

Kocioł opalany gazem czy alkoholem ( typ lutlampa ? ) ?

Pozdrowienia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już kocioł polutowany. Wstępnie sprawdzony na sprężarce, i bez problemu wytrzymał 4 atm. Jak narazie zero wycieków. Pod palnikiem też ładnie się woda nagrzewa, rurki w płomienicach zdają egzamin(widać przepływ wody podczas ogrzewania).

 

post-99-0-70933200-1457369519_thumb.jpg

post-99-0-43234600-1457369523_thumb.jpg

post-99-0-21290300-1457369528_thumb.jpg

post-99-0-47073500-1457369531_thumb.jpg

 

Kocioł w tej postaci waży 2400g. Jak to mój teściu powiedział: "skocz na skup, na litra będzie..."

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ten wątek to jeden z bardziej obserwowany na tym forum. Nielewe innych wątków może pochwalić się taką ilością odsłon.

To że nie ma za wiele komentarzy nie świadczy, że watek się nie podoba, bo jest wręcz odwrotnie. Szkoda zaśmiecać ochami i achami taki fajny wątek. Więc działajcie i pokazujcie coście narobili. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad ma całkowitą rację. Oglądam wątek, bo podobają mi się maszynki parowe. A poza tym podziwiam, jak pięknie i pomysłowo Koledzy pracują w metalu. No niby wiedziałbym, jakby "wyklepać" takie denko do kotła, jak widać wyżej. Ale mocno podejrzewam, że nie wyszłoby mi to tak ładnie.

Czy obaj macie taki talent, czy raczej jest jakiś podział pracy. No i czy to talent amatorski czy może zawodowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)Powiem tylko skromnie, że to jakoś tak samo z pod ręki wychodzi, i napewno wykształcenie mechaniczno techniczne pomaga w takim hobby jakim jest modelarstwo. Jest nas dwóch, wiec jeden załatwia materiały i wykonuje detale, a drugi projektuje i składa całość do kupy.

Mam już cześć dodatków do przylutowania przy kotle...

 

post-99-0-52224700-1457457321_thumb.jpeg

post-99-0-27605500-1457457322_thumb.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad ma całkowitą rację. Oglądam wątek, bo podobają mi się maszynki parowe. A poza tym podziwiam, jak pięknie i pomysłowo Koledzy pracują w metalu. No niby wiedziałbym, jakby "wyklepać" takie denko do kotła, jak widać wyżej. Ale mocno podejrzewam, że nie wyszłoby mi to tak ładnie.

Czy obaj macie taki talent, czy raczej jest jakiś podział pracy. No i czy to talent amatorski czy może zawodowy :)

 

Przyłączam się do opinii krankora!

 

 

Od dawna marzy mi się zbudowanie stateczku / łódki napędzanej maszyną parową ale Wasz bardzo interesujący wątek obnaża mój brak możliwości pójścia taką drogą (czas, zaplecze techniczne itp). pomimo pewnej wiedzy i umiejętności "nabytych". W praktyce pozostaje zakup składników "gotowców"

 

Gratuluję i z przyjemnością kibicuje dalej.

 

 

Tomek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.