Jump to content

Aukcje ciekawych silników


MASK
 Share

Recommended Posts

EDIT 19.11.2023
Wątek ma już 10 lat! :) Ideą było udokumentowanie najciekawszych aukcji i ogłoszeń dotyczących rynku wtórnego silników modelarskich. Ponieważ jest to rodzaj kroniki proszę o umieszczanie zdjęć/zrzutów ekranu i źródła z którego pochodzą :)

 

---------------------------------------------------------------

 

http://www.ebay.com/itm/OS-MAX-15-Diesel-rare-Model-Engine-/261179754033?pt=Model_Kit_US&hash=item3ccf86c631

 

No panowie, za ile pójdzie? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 1 year later...

Dawno temu, pływali. Ale moim zdaniem ten egzemplarz jest niekompletny i nie jest wiele wart. myślę,że jeżeli chodzi o CMB to nawet na zawodach można kupić motorki w dobrym stanie i KOMPLETNE . Przez brak gaźnika i króćców ten motor znacznie traci na wartości. Ale też, CMB z bocznym wydechem to raczej rzadkość...

A.C.

Link to comment
Share on other sites

Miałem kiedyś w ręce nówkę wprost z pudełka (wodne 6,5 czy coś w tym stylu), która miała w karterze dziurę wprost uniemożliwiającą pracę!!! (źle wykonany odlew), a żeby tego było mało to wał miał o jedną setkę za mało i ślizgał się w łożysku głównym jak w panewce....tamten egzemplarz to było zupełne nieporozumienie jeśli chodzi o jakość wykonania to po prostu katastrofa jakaś..... może to tylko przypadek, ale jeśli takie standardy w firmie panują to nie mam więcej pytań.

 

A tak przy okazji to ciekawe za ile ten pójdzie?

http://www.ebay.com/itm/NEW-ERICKSON-MCC-FE-120-TWIN-FULL-EXPANSION-R-C-MODEL-AIRPLANE-ENGINE-wBOX-/141460729967?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item20efb7706f

 

Ten sprzedający ma więcej ciekawych gadżetów.

Link to comment
Share on other sites

O jakości silników CMB panują różne opinie. Jedni twierdzą, że są kiepskie, inni ,że bardzo dobre.... Ja używam tych motorów od wielu lat i jeszcze nie trafiłem na jakiś szczególnie źle wykonany. Owszem widziałem kilka wadliwych odlewów karteru, źle wykonanych wałów, ale w całej masie mogę powiedzieć ,że to są dobre silniki. Z uwagi na to ,że to są motory wyczynowe. i są jednymi z  najmocniejszych motorów modelarskich jakie są produkowane, więc należy o nie dbać. Bo inaczej po prostu się rozlatują. Silnik popularny wybaczy brak konserwacji,  kiepskie paliwo, czy tzw "ciężką rękę". CMB nie wybaczy. I po prostu się rozleci. Miałem bardzo wiele takich "szrocików" w rękach i mogę stwierdzić,że 90% to wina tzw czynnika ludzkiego. Nie umieją dbać. Najnowsze motorki CMB to wyrób z najwyższej półki. Wykonane bardzo porządnie, a co ważniejsze producent wypuszczając nowy model (co kilka lat) dokonuje poprawek tak w konstrukcji, jak i jakości nowych silników. Osobiście nie mam najmniejszego zamiaru zmieniać tych motorków na silniki innej firmy, choć parę propozycji było :)

O silnikach CMB więcej tu:

http://www.cmb-motori-italia.com/English%20Version%20-%20home.html

 

A.C.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.