Skocz do zawartości

Dobór śmigła do silnika od kosiarki.


smootny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem taki silnik:

http://allegro.pl/silnik-kosy-spalinowej-4-8km-3-5kw-demon-bass-nac-i3007834204.html

 

Chcę z niego zrobić potwora bagiennego RC :]

 

Jakie smigło można w nim zastosowac by silnik nie dostał wyraźnie po dupsku oraz by miał z deka mocy.

 

 

Parametry silnika:

50ccm

8000 obrotów jako max.

4,8KM , 3,5 KW

 

 

Z góry dziekuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj parametry silników tej samej pojemności ale " modelarskich" . Jesli moce zbliżone to zastosuj takie samo smigło. Jesli moć różni się - a różni się to pewne - to załóż z 2cale mniejsze w zalezności od róznicy w mocy. albo porównaj swoją moc z silnikiem tej samej mocy ale mniejszej pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że 23x8 ,albo 24x7 jak znajdziesz lub 24x6. Żeby silnik nie dostawał po dupsku to napewno skok musi być jak najmniejszy. Ale znowu tak żeby nie przekręcał obrotów. Czyli podsumowując Dość duża średnica ale mały skok. silnik wtedy zachowuje się jakbyś jechał samochodem na 1-szym biegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedziałem przecież, że najbezpieczniej jest w Twoim przypadku przejrzeć oferty silników benzynowych tej samej mocy. Sklepów jest wiele krajowych i zagranicznych. silniki od kosiarek są zazwyczaj o sporo mniejszej mocy niż te "modelarskie" ale Twój przy tej pojemności wiele nie odbiega od nich. Pewnie za to będzie różnił się wyższą masą (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A nie "odchudzisz" go z tego ciężkiego i "gabarytowego" iskrownika?

Przecież ten wiatrak od zamkniętego chłodzenia do lotniczego silnika nie jest potrzebny,

Raczej nie będę z nim nic robił. do Samolotów mam modelarskie XYX 26cm i DLE 30cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.