Jump to content

Pomoc młodym modelarzom !


meloow

Recommended Posts

Witam,

 

 

Wpadł mi taki pomysł do głowy (pod prysznicem) na forum się sporo młodych ludzi nawet bardzo młodych, którzy jak piszą chcą zostam pilotami modelarzami niestety brak im pewnych odpowiednich zachowań i rzeczy tzn. czasami są trochę odporni na wiedzie i porady bardziej doświadczonych kolegów, którzy by mogli pomóc w wątkach które zakładają, ale jak mają odpisywać w wątku, który jest mało logiczny i często z błędami oraz automatycznie „trochę zaśmiecany” przez innych, którzy odpisują na to wszystko. Co wy na to, aby stworzyć coś na wzór „Aniołów stróżów”, którzy będą pilnowali wybranych osób? Weryfikowali co piszą i jak piszą. Na pewno na tym forum jest spora grupa osób, które chętnie wezmą pod swoje „skrzydełka” takiego młodzika. Osobiście staram się pomóc jednemu koledze TomekRC. Czytam jego wątki jeżeli coś mi nie pasuje pisze do niego na GG co i gdzie ewentualnie ma zmienić aby było w porządku. Choć nie zawsze to się udaje. Myślę że takie rozwiązanie było by z korzyścią dla forum. Wiem że forum jest po to aby pisać co się chce i jak chce ale czasami warto wdrożyć coś nowego. Co wy na to koledzy. :?:

 

Być może pomysł wogóle się nie przyjmie ale zawsze warto spróbować !!

Link to comment
Share on other sites

musza to byc raczej doswiadczeni modelarze...

no raczej, nie widze w roli instruktora nastolatka... o_O

 

z pewnością znalazłoby sie kilku userów chcących pomóc mniej doświadczonemu koledze... ;)

Link to comment
Share on other sites

a jakby sie wybierało kto ma dostac tego "aniola stróza'?

 

takiego czegoś nie można zrobić, to jest przymus ;)

mogłyby sie narodzić przyjaźnie jak i "nienawiści"

instruktor musiałby sam sie zadeklarować jako pomocnik młodzika i wtedy może poszukać takiego który potrzebuje wyraźnej pomocy starszego rangą.

Edit:/ oczywiście nie można zmusić adepta do instruktora ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

to ja proponuje zeby tu sie zglaszali"wolontariusze"chetni do pomocy niedoswiadczonym modelarzom...taki ktos by sie przydal..wiem cos na ten temat :devil: czasami glupio zapytac na forum,nie chcesz robic nowego tmatu i nie wiesz jak cs zrobic co dla innych jest oczywiste....ja bylbym pierwszym ochotnikiem ;0 :) tylko nikt by nie chcail sprawowac nademna opieki modelarskiej :lol: :devil: :mrgreen: :roll:

Link to comment
Share on other sites

"Instruktor " się nie deklaruje ma już 15-stu :):):):) !

 

zapomniałem zupełnie że Pan Szczepan ma taki nick.

 

ale prosiłbym o nie-ponaglanie do zmiany niniejszego słowa na jakikolwiek synonim bo nie wiele bym ich znalazł, a żeby zachować kontekst zdan, to oho, nie lada wyzwanie ;)

 

Edit:/meloow, pisaliśmy jednocześnie :D

Link to comment
Share on other sites

I to mnie się podoba kilka minut i już jest jedna osoba z odpowiednim doświadczeniem i wiedzą czekam na więcej chętnych... Mam nadzieje ze większość zrozumie idee tego im więcej prostych i podstawowych spaw załatwimy poza forum tym będzie ono czystsze i na wyższym poziome, co nie znaczy ze chcę odsunąć młodych od forum. W taki sposób młody modelarz szybko dostanie odpoweidź na pytanie !

Link to comment
Share on other sites

Patryk super że się przyłączyłeś :D . Szkoda tylko ze tutejsi administratorzy i moderatorzy nie chcą się przyłączyć najwyraźniej wolą poprawiać błędy oraz dawać ostrzeżenia ! W końcu gdybyśmy załatwili sprawę niektórych "zbędnych" postów co oni by wtedy robili :roll: .

Link to comment
Share on other sites

Szkoda tylko ze tutejsi administratorzy i moderatorzy nie chcą się przyłączyć

Gdyby żaden z w/w sie nie zgłosił, przymusu chyba nie będziesz stosował :)

 

Na pewno na tym forum jest spora grupa osób, które chętnie wezmą pod swoje „skrzydełka” takiego młodzika.

Bardzo proszę chętnych do zgłaszania się tutaj i dalszej dyskusji, jak to miałoby wyglądać.

 

Osobiście wolałbym, żeby nie było jakiejś listy, tylko delikwent wspomagany miał w podpisie nick osoby która mu "pomaga".

I druga sprawa, to jeżeli ta pomoc będzie odbywać się poza forum, to nikt inny z cennych rad nie skorzysta, a osoba wspomagana nie bedzie miała okazji "zaistnieć" na forum.

Mam na myśli sprawy pomocy merytorycznej, bo na fatalną ortografię i zwykły brak kultury niektórych kolegów spuszczam zasłonę milczenia (ten pomagający też nie będzie miał przecież możliwości edycji wypowiedzi podopiecznego).

Link to comment
Share on other sites

Gdyby żaden z w/w sie nie zgłosił, przymusu chyba nie będziesz stosował

 

Hubert naturalnie, że nie zamierzam nikogo na siłę wciągać ja jestem tylko zwykłym userem ! , ale takie rozwiązanie wydaje się być dość ciekawe. Podoba mi się fakt jak napisałeś podania w podpisie nicka "aniołka”. Co do rad poza forum oczywiście wszystko może odbywać się na forum z korzyścią dla innych tyle tylko że jak "młody" napisze coś źle od razu jest "zbesztany" a chyba nie o to chodzi. głównie chodzi mi o nie powtarzanie się w tematach jak na przykład, czym malować depron. Sam odpisywałem kilka razy na to pytanie... tylko, po co jak można byłoby podać linka do danego posta skoro "młody" nie może znaleźć lub nie wie czy był już taki temat, a stary wyjadać napewno przypomni sobie, że był taki post i tylko poda linka.

Link to comment
Share on other sites

Co do samolotów to mało się znam bo siedzę w temacie Heli firmy Walkera odnośnie tych modeli jestem w stanie pomóc jak najbardziej każdemu zainteresowanemu tą dziedziną modelarstwa.

Z heli pozdrowieniami

Oki188

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.