Skocz do zawartości

MIG 3 Depron relacja z budowy


Volleyboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

super ci to wyszlo naprawde, wazyles juz go ???

 

ja pomalowalem trenerka 3 warstwami i pododawalem naklejki i niewiem czy to bardzo nie wplynie na jego wage.

 

chyba tez powiekrze plany i zrobie taki, naprawde profesjonalnie to zrobiles i te wykonczenia oznaczenia i wogole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie Miruś. Narazie tylko wygląda. Co będzie dalej to sie okaże (ciekawe czy wogóle poleci ;) ). Być może dziś wieczorem podeślę troche info na temat wagi itp. ;)

 

edit.

 

Czy gdyby waga wyszła powyżej tych zakladanych 600 gram to silnik Emax CF2822 ( podobno przy 3 S i na śmigle 10x4.7 ma 745g ciągu. Zalecany do modeli od 200 do 800g wagi ) i regulator 18A lub 20 A wystarczy? Czy może wtedy lepiej zakupić emax 2215/20 i regulator 30A

Edytowane przez Volleyboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee ja myslalem ze ty jestes swiezy w modelarstwie rc jak ja,ale jak patrze na ten model to chyba jestes juz jakis czas w temacie, jesli ma latac tak jak wyglada to na pewno super poleci... zazdroszcze chyba jak wroce do domu oblatam ten swoj hurriacene.

 

a te czarne linie to falamastrem robiles ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuje za słowa uznania :) ale i tak nie jestem za bardzo z tego modelu zadowolony ( chodzi o wygląd ) można to jeszcze dopracować bardziej ze szczegółami. Ale na pierwszy model może być ( oby latał ;) ) Mała aktualizacja danych dotyczących wagi.

Miguś wraz z silnikiem Emax CF2822 ( o ile się nie mylę ), regulatorem i pakietem 3S 1300 mAh waży lekko powyżej 500g. Dokładnie wychodzi chyba 504g. W warzonym zestawie brakuje jedynie smigła. Więc waga bardzo odpowiednia ;).Dzisiaj ( i tu jak zwykle należy wspomnieć naszego nie ocenionego forumowego Kolegę Adama H. ( DZIĘKUJE BARDZO PANIE ADAMIE ) ) została wklejona wręga. Jeśli dopisze czas, zdrowie i inne czynniki ( w tym atmosferyczne ), model lada dzień zostanie przygotowany do oblotu. Pilotem oblatywaczem będzie doświadczony Kolega Adam :) miejmy nadzieje że będzie to latało ;)

 

To tyle na teraz. CDN..

pozdrawiam ;)

 

Dziękuje Robercie za linka ;) Ale (chyba) wszystke silniki o ciągu od 600 do 1000 g mam juz wydrukowane :) Łacznie z śmigłami ;) Mimo to dziękuje Ci bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) model jest już przygotowany do oblotu. Jestem bardzo zniesmaczony tym co dzisiaj wynikło w trakcie wyważania. A więc tak:

Model z całym osprzętem, gotowy do lotu waży dokładnie 555g. SC ( chyba w standardzie ) jest ustalony na 1/3 cięciwy. I teraz tak:

plany montażu wręgi pod silnik zostały lekko zmienione. W oryginale jest wycięcie w kadłubie pod wręge, my natomiast postanowiliśmy

nie robić tego wcięcia. Silnik został zamontowany na samym początku kadłuba. Jak się okazało przy wyważaniu, bardzo słuszna decyzja ;)

Okazuje się że pomimo tych zmian ( czyli montaż silnika, osłabiony ogon bo zrobiony według planów oryginalnych + zmiana pakietu na 1000 mAh )

trzeba bylo dociążyć przód maszyny. Wszystko ok. Rozumiem 5 góra 10 gram. Ale nie 60.. Zastanawiam się teraz czy wogóle robić oblot ( nie z uwagi na model tylko na sprzęt w nim osadzony ) bo to lekka ( czytaj 60 gramowa ) przesada ;) Polecieć podejrzewam że poleci. Kolega Adam jest tego samego zdania. Z tym że prędkości będzie osiągał chyba dość duże ( myślę tu głównie o lądowaniu, bo jak na myśliwca przystało powinien być szybki ). Jutro ( jeśli czynniki atmosferyczne pozwolą ) jest planowany oblot. Zastanawiam się tylko czy warto.. No ale cóż. Reasumujac. Model wykonany, przygotowany do lotu, więc i oblot też będzie. Postaram się zamieścić filmik.

 

( jak by ktoś chciał popełnić tego miga służe pomocą ( wiem co zrobiłem źle a czego nie zrobiłem ) )

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.