Skocz do zawartości

MIG 3 Depron relacja z budowy


Volleyboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tadek, a po "wnioskach" tak jak radzi ci Mirek, jako drugi zbudujesz trenerka a konkretnie ten model. Plany mam, a nawet szablony.

 

c83d1e7aff0ff296med.jpg

 

Mini Prymus konstrukcji Andrzeja Kobyłeckiego (jędrek). Ja go zbudowałem w dwóch wersjach z lotkami i bez lotek.

 

aa25ca4d3ac3a09cmed.jpg

 

Bardzo fajny model. Doswiadczenia z budowy - bezcenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam :) zapewne będzie to trenerek, jeśli jeszcze coś wykonam ;)

 

I znów mały up z postępów prac.

Skrzydło wykonane. Wznios 5 stopni. Czeka tylko na lotki.

 

post-11400-0-77141600-1365522415_thumb.jpg

 

post-11400-0-85884000-1365522493.jpg

 

post-11400-0-66059400-1365522528.jpg

 

I teraz pytanie do Robertusa: czy tak to powinno mniejwiecej wyglądać? Profil kmf 2.

 

post-11400-0-33489600-1365522712_thumb.jpg

 

Czytając na ten temat i przeglądając różne zdjęcia tak to zrobiłem. Tylko prosze, powiedz że jest w miarę ok ;) (drugiego nie zrobie :P )

 

SK i SW został już wklejony.

 

post-11400-0-52419900-1365522861.jpg

 

Strasznie nie podoba mi się to co wyszło po szlifowaniu SK ale uzupelnie to o ile wogóle bedzie to latało ;)

 

Dodałem wzmocnienia. I teraz stwierdzam że jednak listewka 3x5 w zupełności by wystarczyła. Mam nadzieję że za ciężki nie będzie. ( "doświadczenia z budowy - bezcenne" niestety tych brak )

 

post-11400-0-63366800-1365522984.jpg

 

post-11400-0-66201800-1365523188.jpg

 

Wzmocnienie w kadłubie zostało wklejone według wskazówek medium ( Roberta )

 

post-11400-0-60847800-1365523348.jpg

 

Składając go na sucho, to coś latającego przyponina ;)

 

post-11400-0-70498000-1365523451.jpg

 

post-11400-0-13396600-1365523496.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczyna piknie wyglądać panie

jak jeszcze kolorki dojdą do kompletu .......

tak jeszczs do głowy mi przyszło że zanim pomalujesz to sprawdź czy nie będziesz musiał podciąć kadłuba przy serwei lotek żeby ładnie pręciki chodziły

a z każdym zbudowanym od podstaw modelem dojdą nowe doświadczenia i wiadomości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Jest w miarę ok.:-)

 

No to jest motywacja na dalsze prace ;)

 

Na oko zrobiłeś stopień w połowie cięciwy.A oto chodzi.

 

No tu Ci powiem że wogóle nie czaje :P ale będe Ci wdzięczny za "rozrysowanie" tego, co bym na przyszłość wiedział ;)

 

Choć mogłeś zrobić odrobinę większy wznios na początek latania dolnopłatami.

 

A nie było by za dużo? w sensie że by go bujało lub jakieś inne zjawisko? :)

Czyli istnieje jakaś mała nadzieja że będzie to latało ;)

 

medium będe musiał napewno bo przez ten profil skrzydło poszło mi do góry o grubość poszycia czyli 5 mm. Więc lekka rzeźba kadłuba była ;) ale to ogarniemy na czasie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cięciwa w skrzydle to wiesz co to jest?

Tu masz rysunek poglądowy skrzydła od mustanga z kfm3.

p51kfm3.jpg

Jest bardziej skomplikowane niż Twoje bo "łamane", ale zasada stopni kfm jest bajecznie prosta

Dla kfm2 stopień idzie w połowie cięciwy, na rysunku 50%

 

Myślę, że latać będzie na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no czaje ;):P tylko nie wiedziałem co zrobiłem na oko :) to nie na oko, bo z planów tak wynikało. Wiem że kmf 3 to 3 płaty i pierwszy kończy się na 50 % cięciwy i kolejny na 75 %. W kmf 2 są 2 płaty i górny kończy się na 50 % cięciwy. To wiem bo dogłębnie zostało to przejrzane. Widocznie się troche nie zrozumieliśmy ( a raczej ja Ciebie nie zrozumiałem ;) ). A nie wiedziałem o co Ci chodzi z tym "na oko" bo samo kmf 2 jest bardzo proste, ale już z 5 stopniowym wzniosem nie bardzo a szczególnie jeśli chodzi o klejenie ;) I miałem z tym mały problem więc myślałem że może jednak coś zrobiłem nie tak i udało się "na oko" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!! Czy jakiś pomysł na podwozie do tego miga sie znajdzie? :D

 

Dzisiaj wpadł mi do głowy pewien pomysł więc wprowadziłem go w życie i zrobiłem coś takiego:

 

post-11400-0-40192400-1365606245.jpg

 

Sklejka 3 mm i tuleja plastikowa (twarda) wys 10 mm, śred 8 mm. Wymiary sklejki to 7,5 na 4 cm. Tuleja została nawiercona wiertłem 2,5 nagwintowana i wklejona w sklejke. Zejścia sklejki zostały wyprofilowane.

 

post-11400-0-69775700-1365607617.jpg

 

Planuje to wkleić pod skrzydło. Tuleja w głąb skrzydła a sklejka na wierzch. Do tego jest pręt 3 mm jako golenie podwozia i koła ;)

 

post-11400-0-97884200-1365607050.jpg

 

post-11400-0-27580000-1365607666.jpg

 

Całość będzie sie tylko wspierała na płacie który składa się z 2x5 mm depron i wklejony wznios skrzydła :)

Sklejka ma służyć głównie jako rozłożenie siły na płacie podczas lądowania. Mam nadzieje że nie będzie ona wpływała na lot?

Jak myślicie? wytrzyma to? i czy to wogóle dobre rozwiązanie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depron chyba jest trochę za słaby aby bez wzmocnienia przykleić tą sklejkę do płata, Drewniany dźwigar jiest daleko od natarcia. więc nie za bardzo będzie oparciem, a tak wkręcona goleń raczej będzie się obracała wokół osi. Może gdybyś dorobił jeszcze jeden dźwigar i na dwóch podparł sklejkę, to coś by z tego było...

Miniej więcej ja bym tak to widział :... sorry ale coś mam z flash-em i nie mogę dodać rysunku :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to przez to że nie mam gdzie lądować - ale jak dla mnie podwozie w takim modelu to profanacja

a nie zapominaj ze:

1- żeby latał ładnie - walczysz o każde gramy - nawet jeśli do ciężkiego modelu dasz mocniejszy silnik i poleci to prędkość lądowania nie spadnie..... i powstałą przy lądowaniu energię coś będzie musiało pochłonąć

2- miejsce gdzie powinno być koło ogonowe masz i tak osłabione w stosunku do planów

 

więc dorabianie kół to jak zapraszanie katastrofy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadek kola mozesz zawsze wykrecic jak bedzie za ciezki albo bedzie cos nie tak, ale przy lądowaniu moze ci sie wyrwac racem z depronem

 

sam osobiscie tez zrobilem jak widziales ale u mnie to bylo calkowite podwozie podparte w 3 punktach ,pod skrzydlami i pod kadlubem w tylnej czesci skrzydel, i mysle ze powinienes dac to podwozie blizej lini natarcia skrzydla, bo moze dochodzic do kapotarzu podczas lądowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TADEK jak rozwalisz pierwszy model nie lam sie i tak lepiej ci wyszed jak moj pierwszy ten co ci wyslalem p51 z podwoziem, myslalem ze to koniec z modelarstwem ale nastepny zrobilem trenerka ktory byl zle wywazony i niezbyl latal potem go wywazylem odpowiednio i lecial fajnie, mam go w dalszym ciagu,ale teraz latam na RWD 5 bo jest wiekrzy wolniej lata , ale mysle o trenerku dolnoplatowym ale w 3ch tzn bez lotek tylko ster kierunku i wysokosci oczywiscie skrzydla na profilu kfm3 z odpowiednim wzniosem, moze poleci.

 

Tadek przodu nie przerabiaj tzn nie rob pancerza z przodu nic mu sie nie stanie, jak peknie skleisz na gorąco na przyklad,a jaka masz aparaturke ??? ja mam najprostrza bez zadnych mozliwosci ustawiania wychylen itp, wiec kolega Robert mi poradzil zebym zastosowal olbrzymie dzwigienki na lotkach zeby wychylenia byly minimalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miruś łamać się nie będe bo przerobiłem temat z helikami a tam łatwo nie było ;) nauka latania to koszta, koszta.. Z heli pozostaje na 4 ch. CP to dla mnie za dużo :P na trenerkach latałem i powiem Ci że w sumie fajna sprawa jak się człowiek chce odprężyć ;) fun cub itp. Ba, nawet latałem Twin Starem i też fajnie. Generalnie wchodzę dopiero w płatowce. Jest to dla mnie nowość. Bo jak wspomniałem wcześniej było heli. Dzięki uprzejmości naszego Kolegi Adama H. mam możliwość bezstresowego początku. Latamy na kablu. Aparatura to Optic 6 , 35 mhz. Na początek starczy ;) ( możliwości już są dość duże ) Mirku bez lotek to nie latanie :P ja wogóle nie używam np SK. Tylko lotki. Na symku uwielbiam latać szybko i nisko ;)

Pozdrawiam ;)

 

P.S. model powoli zaczyna nabierać kształtów. dzisiaj szpachlowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.