Skocz do zawartości

PRZĄŚNICZKA Z DEPRONU.


rajaner

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam Wszystkich.

Prace nad modelem dobiegły końca, model gotowy.

Szanowni koledzy proszę o pomoc jaki zestaw napędowy do tego modelu waga z serwami,odbiornikiem i pakietem to 725 g w sklepie Emodel w Rzeszowie polecano mi taki zestaw.

Silnik Emax GT2215/09 cena 95 zł.

Regulator 25A cena 64 zł.

Pakiet 1800 11,1V cena 85 zł.

Dodam że cały zestaw jest dostępny na miejscu.

To mój pierwszy elektryk i nie bardzo wiem co i jak może ktoś doradzi co kupić i w jakim sklepie.

 

Pozdrawiam Andrzej.

post-12393-0-30464300-1368887005_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej przy tej wadze bym zaproponował dwie jednostki z emax i o wiele tańsze cena jakieś 30 - 40 PLN jak się zmieści śmigło 9" to emax 2822 1200 kv 170 W a jak 9 " będzie za duże i wejdzie 7" to polecam GF 2210/20 1534 kv 170 W. Ten ostatni mam w parkjetcie F-22 Raptor i mocy aż nadto a model śmiga aż miło :) a tego pierwszego mam w moim PZL Szerszeń i też dobrze się lata a waga ta sama praktycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy proszę o pomoc jaki zestaw napędowy do tego modelu waga z serwami,odbiornikiem i pakietem to 725 g

tutaj piszesz że z pakietem waży 725 g a później

 

mój to waga 725g i wzrośnie o wagę silnika i pakietu czy taki jest nie za słaby?

 

a tutaj że do wagi 725 g trzeba dodać jeszcze wagę pakietu

 

Już nie wiem która wersja jest prawidłowa. Twój model to trenerek dla porównania moje RWD 5 by skazoo o wadzę której już dokładnej nie pamiętam ale coś w granicy 700 g i chyba z hakiem miał silnik Tower Pro 90 W i 890 kv i latał bardzo dobrze, nawet robił bez problemu pętle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest za słaby. Ty masz trenerka górnopłata. Wystarczy silnik o ciągu 60-70% wagi samolotu. Emax cf2822 to bardzo dobry silnik.

Stosunek 1:1 mają warbirdy a akrobaty, lub 3d maja jeszcze mocniejsze silniki o ciągu dwa razy większym niz waga modelu.

Polecałbym Ci również pakiet 1300mAh, chyba, że musiałbyś dołożyć wagi na dziób aby dobrze samolot wyważyć. Dlatego proponuję akumulator kupić na końcu.

Pytanie, jakie Ci się śmigło tam zmieści, bo od tego zależy dobór silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bez lotek, skrzydła mało sztywne-osobiście odradzam zbyt mocny napęd -zadziała destrukcyjnie na płatowiec i nerwy pilota :)

 

Proponuje tani, popularny silnik typu TowerPro 2410 800kv lub inny podobny 800-1000kv nie przekraczający 100W (jeśli wejdzie śmigło 9") wystarczy jak ciągu masz 2/3 wagi całego modelu-to nie akrobat tylko parkflyer.

No i wystarczą do tego małe ,tanie regle do 20A

 

Dla potwierdzenia mojej sugestii obejrzyj filmik z moim sosnowo balsowym modelem o rozpiętości 1300 i wadze około 900g napędzany właśnie takim silnikiem przy spokojnym lataniu polatasz na prawde długo na jednym pakiecie.

 

 

 

lub inny mój model z niemal identycznym silnikiem ,podobną wagą i rozmiarem TowerPro wersja 1000kv

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pytanie-po co oddzielne zasilanie ? to nie spalina , regulator silnika reguluje i zasila prąd dla serw i odbiornika z pakietu napędowego,wyjątkiem są sytuacje gdy użyjemy więcej jak średnio 4 małe serwa lub regulator niema takiej funkcji ( BEC, UBEC)

 

 

PS dałbym większe koła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za tak dużo informacji,większość poleca silnik cf 2822 jakie śmigło będzie odpowiednie do tego silniczka ?

Średnica śmigła jakie mogę zamontować to maksymalnie 220mm.

 

Z góry dziękuję pozdrawiam Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Decyzja zapadła mam zamiar zamówić silnik Emax cf 2822,szanowni koledzy jaki kupić regulator i pakiet proszę o jakieś dokładne dane jaki producent i w jakim sklepie są najlepsze ceny.

Najbliżej mam do Emodel Rzeszów ale z tego co koledzy piszą ma nie zbyt dobrą opinię.

 

Pozdrawiam Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.