Jump to content

Akrobat 150-160cm


Recommended Posts

Pytanie jest do doświadczonych modelarzy którzy latają modelami o mniej więcej takiej rozpiętości. Ponieważ ostatni taki wątek jest chyba sprzed 2 lat więc chciałbym zapytać o poradę odnośnie akrobata elektryka około 150-160 może nawet 180cm rozpiętości.

2 lata być może sprawiły że w tej chwili dostępne są modele których wcześniej nie było. Więc krótko - co w trawie piszczy! Czekam na sugestie i opinie bo wiosna chyba jednak będzie niedługo, a model ma być bardzo mobilny i budżetowy tak aby na lotnisku mając chwilę czasu polatać.

 

Pozdrawiam wszystkich czytających a szczególnie tych co coś napiszą.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi Ci o rasowego akrobata a nie model z możliwościa wykonywania akrobacji ;) , to w klasie 1500 mm rozp. polecam Yaka 55 Haikong.

Rewelacyjny model,świetnie wykonany o bardzo dobrych własnościach lotnych.Często można trafić na używkę gotową do lotu w stanie bdb.Model plus wyposażenie mozna skompletować w "normalnych" pieniądzach..

Praktycznie większość modeli można przerobić na napęd elek.lecz koszty rosną lawinowo..Modele o rozp 1800 mm to popularne Yaki, Ekstry, Sbachy np. z GoldWinga (dużo w sklepie F3M) które latają przyzwoicie a na forum można znaleść relację z budowy takich modeli z napędem elekt.

Tu jednak wyposażenie -zależnie od oczekiwań-kosztuje spore pieniądze ...

Filmik z ostatniego lotu przed sprzedaża takiego yaczka z haikonga :P

 

Link to comment
Share on other sites

Tak chodzi mi o "rasowego" akrobata - klasa około 150cm bo później koszty rosną jak napisałeś lawinowo albo do kwadratu. Szkoda ze sprzedałeś bo pewnie bym się zainteresował. To jeszcze poproszę o informacje o o tym co było w środku zamontowane. Myślę że bateria 4S powinna wystarczyć a serwa hmmm tu pytanie 5kg? Czy te modele ktoś jeszcze sprzedaje nowe?

Link to comment
Share on other sites

Ten wątek jest mi znany ale jest to temat z 2010 roku i pytanie czy od tamtego czasu coś się zmieniło technologicznie i czy modele są te same. Z drugiej strony tego akurat modelu Haikonga nigdzie nie ma w sklepach. Trzeba będzie poszukać chyba coś innego.

Link to comment
Share on other sites

heh..2,5 roku to znowu nie taki szmat czasu ;) .Jeśli coś latało świetnie to niezależnie od upływu czasu będzie nadal to robiło -większy problem to umiejętności...

Raczej nie oczekuj wprowadzenia jakichś "kosmicznych" technologi w budowie modeli dla "ludu" -może poza zawodniczymi konstrukcjami a i tak w większości technologie te są owiane tajemnicą :D .

Popularne konstrukcje to nadal balsa ,sosna ,konstrukcja ,kratownica z wzmocnieniami z węgla a potem laminaty .

Link to comment
Share on other sites

OK czy mógłbyś więc polecić coś co jest teraz w sklepach do kupienia? Ja znalazłem np coś takiego http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__34486__Extra_330_Balsa_Plug_and_Fly_1500mm_for_6s_w_Motor_ESC_MG_Servo_NL_Warehouse_.html ale waga do lotu 3kg albo coś takiego http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__29930__Extra_260_1372mm_40e_class_3D_Scale_ARF_NL_Warehouse_.html trochę mniejsze ale waga 2.2kg. Generalnie ciężko teraz znaleźć model około 150cm

Link to comment
Share on other sites

Michał podał Ci już coś ciekawego ja dorzucam jeszcze kilka szt. ( nie wiem jak z dostępnością) w rozmiarze ok 1500 rozp.Generalnie tanio nie jest ale dział 3D zobowiązuje do modeli raczej z wyższej półki..Osobiście nie jestem zwolennikiem zestawów kompletnych tak jak podałeś tą Extrę ,gdyż z reguły wyposażenie jest nędzne-regiel,serwa,silnik są miernej jakości ,z najniższej półki i albo kończy się to katastrofą albo wymieniasz na lepsze.Model czy z Chin ,czy z Polski ,czy ze świata nie ma znaczenia ,byle był znany,o potwierdzonych własnościach lotnych.Szukasz nowych technologi to namiastkę tego masz w modelach z Precision Aerobatics -mega lekko ,mega sztywno,kupa węgla i najważniejsze -świetne właściwości lotne (z doświadczenia).

Na forum jakiś nasz kolega sprzedaje piękną Katanę z Sebartu gotową do lotu ...

http://www.nastik.pl...arf-p-3169.html

http://www.modelmoto...300s-160cm.html

http://mixmodel.pl/s...czarny-p-2.html

http://www.modelemax...oducts_id=13168

http://www.nastik.pl...ime-p-1928.html

http://www.nastik.pl...k54-p-1455.html

http://www.gb-models...temid=8&lang=de

Link to comment
Share on other sites

Nie szukam nowych technologii tylko głośno się zastanawiam czy w ciągu tych 2 lat modele i ich wyposażenie jest mniej więcej takie samo. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, na pewno skorzystam z tych informacji i porad a umiejętności czyli ćwiczenie to podstawa.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.