Skocz do zawartości

Zestaw modelu Falkon Leszka Kwarcińskiego


RobertK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 631
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
jakie macie wychylenia i jaką róznicowość lotek w swoich modelach ???

 

 

Lotki po ok. 12 mm na stronę, różnicowość 50% możliwość włącz/wyłącz

 

Wysokość i kierunek po ok. 8mm na stronę.

 

Mixer combi 10% włącz/wyłącz

 

Klapy 60st. w dół.

 

EXPO 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Jurku i Ben - przepraszam, ale z powyższego niewiele wynika...Jeżeli będziemy posiadali identyczne aparatury, identyczne serwa i popychacze założymy na te same otwory (odległości od osi serwa i osi zawiasu) to może z tego być jakaś zciąga. W przeciwnym wypadku to jakbym słuchał p. Zalewskiego i jego prognozy pogody. Fajnie się słucha ale nic z tego nie wynika....

Wielkości wychyleń wstępnie jak w instrukcji. Żeby nie rozbić modelu przy oblatywaniu. Potem doregulować (zmienić) w/g swoich upodobań, oczekiwań, przyzwyczajeń, możliwości...!

Dyferencjał lotek - wstępnie: 2/1, tzn w górę 2x większe niż w dół. Potem zmieniam tak długo aż w beczce dostanę najmniejsze odchyłki od osi lotu. Dla każdego profilu bywa to inna wartość. Teoretycznie model z symetrycznym profilem, z SC i skrzydłem w osi modelu zrobi beczkę w osi lotu bez dyferencjału lotek, ba dyferencjał spowoduje wyjście z osi lotu. Jeżeli oś zaczepienia popychacza na serwie lub dźwigni lotki nie jest idealnie w osi to wartość 50% może również oznaczać jednakowe wychylenia w obie strony. Nie wiem jak w Falkonie ale w Starlingu dźwignia lotki (a przynajmniej punkt zaczepienia popychacza) jest przesunięty w kierunku spływu. Jeżeli dźwignia serwa będzie tworzyła z osią profilu kąt prosty to wychylenia lotki będą większe w dół niż w górę. Jeżeli na wieloklinku serwa przesunę dźwignię bardziej do przodu to dyferencjał programowy nie jest mi wcale potrzebny.

Wielkość wychyleń - hmm, każdy robi jak uważa. Jeżeli muszę to stosuję EXPO do dużych wychyleń. Tylko wtedy, kiedy z jakichś powodów muszę mieć tak wielkie wychylenia i na tak dużych wychyleniach nie da się wprowadzić delikatnych korekt, model reaguje zbyt gwałtownie. Wtedy EXPO, żeby stępić reakcje modelu przy minimalnych ruchach. Przy małych wychyleniach (DR) - reakcja modelu na te wychylenia jest tak mała że nie odczuwam potrzeby stępiania jej jeszcze za pomocą EXPO. Normalnie latam na wychyleniach zmniejszonych za pomocą D/R. W termice różnie, w zależności od modelu. Podczas lądowania, na butterfly-u z uwagi na znacznie zmniejszoną prędkość modelu i związaną z tym słabą reakcją na stery używam dużych wychyleń D/R.

W każdym typie aparatury wartość krzywej, wyrażanej za pomocą %EXPO jest inna. W tym samym typie aparatury, przy zastosowaniu takich samych serw, popychacz założony na inny otwór dźwigni przy tej samej wartości %EXPO spowoduje inną reakcję modelu. Nie ma sensu (w/g mnie) podawanie tych wartości. Inna para kaloszy - jak ktoś pyta o te wartości to wiem, że........ nie wie o co pyta !!! Bo jakby wiedział o co chodzi toby nie pytał ?! W tym wypadku każda odpowiedź jest dobra ??

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Koledzy z racji że teraz juz mogę zmówić skrzydło do Falkona z klapami proszę o doradztwo w sprawie zakupu serw w tej chwili mój Falckon przelatał sezon serwami HS82 lecz te serwa dostały strasznych luzów.

Moje propozycja jest następująca

lotki i klapy (chyba jednak troszkę za mocne)

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8957&Product_Name=BMS-555DMG_Slim_Wing_Digital_Servo_(All_Metal_Gear)_4.2kg_/_.15sec_/_23g

 

Wysokość/kierunek

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6341&Product_Name=Digital_metal_gear_servo_16g/2.7kg/.16sec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z racji że teraz juz mogę zmówić skrzydło do Falkona z klapami proszę o doradztwo w sprawie zakupu serw w tej chwili mój Falckon przelatał sezon serwami HS82 lecz te serwa dostały strasznych luzów.

Moje propozycja jest następująca

lotki i klapy (chyba jednak troszkę za mocne)

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8957&Product_Name=BMS-555DMG_Slim_Wing_Digital_Servo_(All_Metal_Gear)_4.2kg_/_.15sec_/_23g

 

Wysokość/kierunek

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6341&Product_Name=Digital_metal_gear_servo_16g/2.7kg/.16sec

 

 

Na klapy używam HS125 ale te mogą być również.

Na kierunek/wysokość - ja - HS81 a te a HC tyż mogą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Nie ma serw za mocnych, przynajmniej ja takich nie spotkałem. Czasem są za duże, czasem za ciężkie, czasem za drogie... Te 555 aktualnie testuję w Jantarze elektro. Robią wrażenie zdecydowanie lepszych niż Hitec-i 125,5125 czy JR 142. Są szybsze, lepiej centrują. Jak będzie z żywotnością - pokaże czas. Dotychczas zrobiłem na nich jakieś 15 wciągów, z 1 godz. lotu i a to trochę mało na generalną ocenę. Jeżeli możesz sobie na nie pozwolić to nie zastanawiaj się. Tych drugich jeszcze nie stosowałem.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

widze że temat Falcona mocno rozbudowany także postanowilem go zakupic i mam dylemat tylko odnosnie napędu posiadam spina44z układem BEC ,co koledzy zaproponoują optymalnego do tego reglera ,widze że napędy są montowane różne stąd moje pytanie jaki optymalnie wybrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Znalazłem ten temat i odkryłem że ten kadłub który mam od instrutora ( po rozbitym motoszybowcu to FALCON mój ma 1.80m roz do lotu waży 850g oto fotki. Wiem że ciężko ale skrzydła są fornirowo styropianowe. Mocowane na 4x M5-plastic skrzydła wytrzymają dużo przynajmniej taką mam nadzieje proszę o wyrozumiałość ja ten model zrobiłem z wraku w sumie kosztowało mnie to razem z lakierem 150zł to i tak nie źle skoro ten model kosztuje 250euro :faja:

Po trzech miesiącach wyszło to, myśle że warto było nad nim tyle siedzieć ;D

8717461094baa771ff0ebb-462815-wm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

kupię rozwalony kadłub z Falcona, interesująca mnie część to odcinek od wręgi do długości 75-80cm może być w kilku częściach, potrzebuję do prób

dziękuję za pozytywne odpowiedzi

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupię rozwalony kadłub z Falcona, interesująca mnie część to odcinek od wręgi do długości 75-80cm może być w kilku częściach, potrzebuję do prób

dziękuję za pozytywne odpowiedzi

pozdrawiam

 

Mój nie starczył :shock: :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.