Skocz do zawartości

Zestaw modelu Falkon Leszka Kwarcińskiego


RobertK

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem ceny modeli z samego źródła ;D

 

Falcon niestety poza moim zasięgiem na dzień dzisiejszy :(

Szkoda, ponieważ liczyłem że zmieszczę się w 500zł za goły model..

a tu ceny troszkę zabolały... bo liczyłem na falcona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 631
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
troszkę zabolały... bo liczyłem na falcona

Za ponad 60% tej kwoty kupiłeś pół kilograma pianki w formie Blizzarda, więc taka cena za Falcona to naprawdę nie dużo i model ten jest wart każdej wydanej złotówki.

Zresztą przynajmniej drugie tyle pójdzie na wyposażenie, więc warto na spokojnie się przygotować do tego przedsięwzięcia. Jak powoli przemyślisz to przestaną Ciebie szokować te ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę zabolały... bo liczyłem na falcona

Za ponad 60% tej kwoty kupiłeś pół kilograma pianki w formie Blizzarda, więc taka cena za Falcona to naprawdę nie dużo i model ten jest wart każdej wydanej złotówki.

Zresztą przynajmniej drugie tyle pójdzie na wyposażenie, więc warto na spokojnie się przygotować do tego przedsięwzięcia. Jak powoli przemyślisz to przestaną Ciebie szokować te ceny.

 

za blizzarda dałem 380zł - no ok połowa ceny :rotfl:

Trzeba będzie to na spokojnie przemyślec i cos wreszcie zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w tym roku licencje szybowcową do dokończenia na którą potrzebuje troche funduszy, więc najprawdopodobniej na dniach zorganizuje wyprzedaż modelarską, w tym z bólem serca Falkon z pełnym osprzętem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w tym roku licencje szybowcową do dokończenia na którą potrzebuje troche funduszy, więc najprawdopodobniej na dniach zorganizuje wyprzedaż modelarską, w tym z bólem serca Falkon z pełnym osprzętem...

 

Jaka będzie cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falkon bez klapy - 650zł

Axi 2814/20 - 340 zł

Pulso 33A - 100zł

4x Hs 81 - 220 zł

razem: 1290zł

 

Cena jakoś proporcjonalnie obniżona do wartości zestawu :) Myśle, ze w granicach 900.

Pozdrawiam Maciej Nowakowski

Ps: czekam tylko na maila z Aeroklubu Leszczyńskiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Obecnie jestem na etapie zamawiania Falkona w wersji z klapami i mam w związku z tym pytanie czy wstawienie do tego modelu sześciu serw (klapy, lotki, ster wysokości i kierunku) Tower Pro MG-16R, będzie dobrym rozwiązaniem? Nie chce się za bardzo spieszyć z ulotnieniem tego modelu zwłaszcza, że ostatnio przeprosiłem się z Easy Gliderem Pro (po krótkim romansie z ASW-15) i chcę wcześniej na nim (EG Pro) przetestować nowe radio Futaba T7CP 2.4 GHz. Postanowiłem też ostatecznie rozwieść się z pakietami Li-pol, wiec falkon zasilany będzie pakietem LiFe 13.2 V, 2300 mAh (waga 300G! według opisu).Tak sobie wykombinowałem, że regulator musi być w pełni programowalny celem ustawienia napięcia odcięcia dla LiFe więc padło na http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?products_id=3313 z programatorem http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?products_id=3310 a zaraz za tym poszedł silnik http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?products_id=5719

Mam nadzieję, że ta konfiguracja się sprawdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w tej chwili pewien ale pakiet Li-Fe tyle nie waży ,a odnośnie silnika to zwróć uwagę że Twój pakiet składa się z 4 -rech ogniw a silnik

 

"

Zasilanie: 2-3 cele LiPol (7.2-11.1VDC), 6-10 cel NiCd/NiMh,

Prąd maksymalny/chwilowy (60s): 30A/40A, przy 11.1V,

Kv (obroty bez obciążenia): 1500 obr"

 

Ja do Starlinga mam zamiar zastosować ten

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=8_19_283&products_id=2939

i regulator ten

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=8_247_348&products_id=3848

z kartą programowania

no i pakiet również taki jak Twój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik Roxy wprawdzie obsługuje do 3 cel Li-pol, lub do 10 cel NiCd/NiMh, ale zasugerowałem się tym wątkiem http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=14299&highlight=a123 z którego wynika że pod obciążeniem napięcie pakietu i tak spadnie, co w połączeniu z możliwością precyzyjnego ustawienia napięcia odcięcia powinno dać pożądany efekt (taką mam nadzieję). Co z tymi serwami: Tower Pro MG-16R, nadają się czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Gdybym ten silnik miał leżeć to też usiłowałbym go tam (w Falconie) zastosować. Ale kupować drogi silnik bo coś sobie wykombinowałem ? Nie taniej przeczytać wątki o Falconie i Starlingu ?

A pomyślałeś, że NiCd i NiMh też pod obciążeniem przysiadają ? A ten kto poleca 10 cel też o tym wiedział ?

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie dotyczyło aspektów finansowych. Dla mnie była to po prostu wygoda, że te graty i parę jeszcze innych mogłem kupić w jednym sklepie i nie musiałem za długo czekać. Wiem, że można zamówić odpowiedniki części z UH w niższej cenie ale po prostu nie chce mi się czekać. Czy ten silnik jest za drogi? Jestem zdania, że za jakość trzeba odpowiednio zapłacić, bo nie każdy musi władować do falkona albo do EG Pro od razu RAY-a bo tak jest najtaniej. Nie jest to mój pierwszy silnik Robbe, regulator tez nie pierwszy i ogólnie jestem zadowolony z ich jakości, dlatego zdecydowałem się tego nie zmieniać. Przegięciem dla mnie jest dopiero dysproporcja cen serw które mógłbym tu zastosować. Jeżeli mam rozstrzygnąć to pomiędzy TP MG-16R, HS-82MG, albo HS-125 MG (na lotki i kapy) to chyba wybiorę te pierwsze. A co do pakietu to owszem zgadza się to ze spadkiem napięcia pod obciążeniem również dla NiCd i NiMh (jak i dla każdych innych), jednakże po to jest forum, żeby z niego korzystać. W przytoczonym wcześniej wątku wyczytałem, że można stosować pakiet LiFe 4S w miejsce Li-Pol 3S (ewentualnie korygować to zmianą rozmiaru śmigła). Jeżeli okaże się to nie do końca prawdą to najwyżej spale ten jakże drogocenny silnik.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Sorry Krzywy - nie mam nic przeciw E-max (Roxy). W podtekście było: za minimalnie drożej można było kupić 1 rozmiar większy, z którym to Falcon lata zupełnie inaczej. Rozumiem, że chcesz poeksperymentować: z jakim najmniejszym napędem da się polatać Falconem ? Nie mam Falcona tylko Starlinga. Jest wprawdzie trochę lżejszy ale to generalnie to to samo. Właśnie zelektryfikowałem Starlinga z wąskim kadłubem. Myślę, ze w sprzyjających warunkach 400 z przekładnią dałaby radę......W tym kontekście Twój Roxy to taki mniejszy reaktor atomowy ! Pozdrawiam i życzę wielu miłych chwil w powietrzu.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... do tej pory nie myślałem w ten sposób. Moim zamiarem wcale nie było sprawdzanie możliwości wsadzenia tam jak najmniejszego silnika. Zasiałeś teraz we mnie wątpliwość co do mojego wyboru. Wiem że nie należy się za bardzo sugerować danymi podawanymi przez producenta, ale mam nadzieję że ten silnik sprawdzi się rzeczywiście w modelach do 1900g, anie przewiduję żeby gotowy falkon był aż tak ciężki. Pożyjemy zobaczymy.

PS. E-max i Roxy to to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Tzn. niezupełnie...Naklejki są różne ale fabryka ta sama.... W swoim mam Feigao 380 z przekładnią 1/3,8. Śmigło 12x8, bierze trochę ponad 40A, jest szybki na silniku ale nie hotliner. Można go puścić w każdych warunkach i o to mi chodziło. O spokój i komfortowy start, bez loterii: uda się - nie uda ! Ale - każdego bawi co innego i to jest fajne !

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odłożyłem trochę grosza i zaopatrzyłem mojego Falkonka w Sky Assistenta mam nadzieje iż przy pomocy tego gadżetu będę odnajdywał noszenia bez większego problemu. Panowie macie jakieś spostrzeżenia co do używania bądź konfiguracji tego wario w Falkonie ?.

Nie wiem czy to dobry pomysł ale czujnik temperatury planuje umieścić w kadłubie pod skrzyłam tak aby słońce nie fałszowała wyników pomiarów.

 

PS. Na początku miałem plan aby Faklon miał niską wagę a to z powodu nizinnego terenu i latania tylko w termice, udało się uzyskać około 1450 g. Jednak po spędzeniu około 15 godzin na lataniu modelem i sprawdzaniu różnych ustawień SC i masy modelu stwierdzam iż Falkon najlepiej szybuje jeśli jego waga wynosi około 1600 g. Taka masa pozwala na uzyskanie optymalnej szybkości i niewielkiego opadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie jakieś spostrzeżenia co do używania bądź konfiguracji tego wario w Falkonie ?.

Nie wiem czy to dobry pomysł ale czujnik temperatury planuje umieścić w kadłubie pod skrzyłam tak aby słońce nie fałszowała wyników pomiarów.

[...]

stwierdzam iż Falkon najlepiej szybuje jeśli jego waga wynosi około 1600 g. Taka masa pozwala na uzyskanie optymalnej szybkości i niewielkiego opadania.

 

Używam "fabrycznych ustawień" w wario - nic więcej nie potrzeba :wink: Czujnik temperatury usytuowałem ok 10cm za płatem na wierzchu kadłuba, wywierciłem otworek przewlekłem przez niego przewód oraz go przedłużyłem a sam czujnik przykleiłem taśmą. Nie przeszkadza i nie przekłamuje.

 

Waga mojego modelu to 1650g. i lata WSPANIALE - jednak żeby tak było, pomagam sobie pełną mechaniką płata - sterowaną z aparatury :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.