Skocz do zawartości

Zestaw modelu Falkon Leszka Kwarcińskiego


RobertK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 631
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Falkon został poskładany wszystko pasowało idealnie teraz czekamy na pierwsze dni wiosny.

Mam jedną uwagę, za napęd służy 140 g. RAY C3542/06 a na wyposażeniu mam same pakiety 3s LIPo 2200 i mam kłopot z wyważeniem, bez sporej ilości ołowiu w dziobie się raczej nie obedzie no chyba że się szarpnę na pakiet 4500 ale on swoje kosztuje ołów będzie tańszy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze no pewnie proste jak konstrukcja cepa :)

pakiety nie dokładnie takie same ale dwa PolyQuest 25C jeden 2200 drugi 2150 wiec te 50 różnicy pewnie nie robi.

 

Z powodu iż latam na nizinie mazowieckiej mój Falcon będzie bardzo uzależniony od prądów termicznych a zatem bardzo proszę o sugestie ustawienia modelu do lotu w termice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną uwagę, za napęd służy 140 g. RAY C3542/06 a na wyposażeniu mam same pakiety 3s LIPo 2200 i mam kłopot z wyważeniem, bez sporej ilości ołowiu w dziobie się raczej nie obedzie

 

Czesc

W moim jest silnik 160g, accu LiPo 3S 2200 (190g) umieszczony tak, ze prawie dotyka rotora, co daje wywazenie ok. 76mm od krawedzi natarcia mierzac przy kadlubie.

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co daje wywazenie ok. 76mm od krawedzi natarcia mierzac przy kadlubie

 

Cześć Wojtek!

 

A próbowałeś ciut przesunąć pakiet w tył i mieć wyważenie 80-85 mm ? ( Ja latam na 82 mm )

 

Jeżeli byś próbował to należy to robić krokami bo Falconik jest dość czuły na ŚĆ. ( to uwaga dla przyszłych właścicieli Falcona )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto - nie warto - oto jest pytanie ( to chyba z Szekspira ? )

 

Fakt - z tym ŚĆ (80-85mm) łatwiej go "przeciągnąć" ale za to jak "pomyka" :lol:

 

Ja mam pakiet przymocowany rzepami do półki i mogę manewrować +/- 40 mm pakietem i tym samym zmieniać ŚĆ. Jeżeli masz taką możliwość to przesuń minimalnie pakiet w tył ( bo ponoć masz max przy motorku ) i zobacz czy model lata "lepiej".

 

Na płatach od spodu przy kadłubie przykleiłem dwa paski 2-3 mm szerokie i 20 mm długie w odległości 80 mm od natarcia i przed startem można szybko sprawdzić położenie ŚĆ.

 

Artek:

Nie wiem jaką masz możliwość w aparaturze ale zmiksuj sobie silnik z wysokością - pomimo skłonu zdrowo zadziera przy włączonym silniku - ja mam w MX16 taką możliwośc że od -100% do 0 - bez miksowania i od 0 do 100% lekko wysokość w dół.

Różnicowe wychylenia lotek na jakieś 30%, i przy trybie TERMIKA klapy 3-4 mm w dół - leci wolniej ale i opadanie szybsze - w twoim wypadku ( brak klap ) spróbuj 2-3 mm lotki w dół i do lądowania motylek ( klapy 50-60 stopni dół - lotki 20 stopni góra - Falconik staje prawie w miejscu ) - w Twoim przypadku - jak napisał Szczepan - lotkohamulce jakoweś 30-35 stopni w górę.

ŚĆ na początku ustaw na 74-76 mm - bezpieczniejsze - to 82 to już latanie lekko ekstremalne

Powodzenia w oblocie - ew pytania na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam patent z pakietem jak Ty. Moge go przesunac z 10 cm do tylu!

Rzeczywiscie, przy tylnym wywazeniu model stawal mi deba na pelnym gazie z tendencja do zwaly na skrzydlo. To mnie troche stresowalo.

Nastepnym razem jak bede na lotnisku, sprobuje troche pokombinowac z centrowaniem Falcona.

 

Co do moich ustawien:

Przy "termice" zaprogramowalem lotki +2mm z lekka kompensacja sterem wysokosci. Wiecej nie ma sensu. Tak jak napisales, model zwalnia nic nie dajac w zamian. Tego trybu uzywam tylko czasami w "kominach".

Do ladowania lotki w gore okolo 45* (max) zmiksowane z "ogonem".

Latam modelem F5B wiec ladowanie Falconem nie sprawia mi klopotow. Uzywam tej funkcji, jezeli zalezy mi na podejsciu "w punkt".

Nie miksuje tez gazu z "wysokoscia". Wole "dusic" sam :idea: . Mam wtedy pelna kontrole, lece jak chce 8) . Ale fakt, przy prawidlowym dobraniu wartosci to bardzo ulatwia start i lot na silniku. Mniejszy stres :faja:

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy 5 wciągu, jak silnik już słabiej ciągnie a mix wysokości na stałej wartości to co robicie?

 

Ten mikser tylko pomaga a nie eliminuje w całości konieczności skupienia uwagi na Falconie. Co robię? Zaciągam lekko wysokość i kontroluję wznoszenie.

 

 

Do ladowania lotki w gore okolo 45* (max) zmiksowane z "ogonem"

 

Trochę to ryzykowne - masz mimo to jakąkolwiek sterowność na lotkach ?

 

Nie miksuje tez gazu z "wysokoscia". Wole "dusic" sam

 

Jak napisałem wyżej - ten mikser pomaga a nie eliminuje kontroli wzniosu / duszenia modeliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to ryzykowne - masz mimo to jakąkolwiek sterowność na lotkach ?

 

Jak wystawiam lotki na maxa (mam na dragu), to tylko wtedy, kiedy model jest w lini lotniska. Model schodzi bez problemu. Nic juz wtedy nie kombinuje. Ale da sie, jak trzeba, skontrowac przechyl (nie mylic ze skrecaniem).

 

A przy 5 wciągu, jak silnik już słabiej ciągnie a mix wysokości na stałej wartości to robicie ?

 

Ciagne 4 razy 8) . Tak powaznie, to nie wyciskam z accu wszystkiego (lipole nie lubia).

Po czterech windach, boli mnie juz kark od patrzenia w niebo i "schodze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Hmmm.... MOIM ZDANIEM - mix: silnik - wysokość - to leczenia syfa pudrem. Takie coś leczy się skłonem silnika w dół. Można wkleić ponownie wręgę, można zastosować podkładki aż to poleci tak jak ma. Komputerem w nadajniku można się podpierać ale nie stosować w zamian.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Falkon odbył dziś dziewiczy lot, wrażenia wzrokowe oraz słuchowe nie zapomniane, świst przelatującego nisko Falkona powoduje szeroki uśmiech, zastanawiam się jak go wygłuszyć aby boćków nie straszyć w kominach :D .

Pisaliście że jest szybki, czy ja wiem co prawda długo dziś nim nie polatałem, ale można mim majestatycznie sunąć po niebie, oczywiście jak się go przyciśnie to robi ziuuuszzz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.