Skocz do zawartości

Zestaw modelu Falkon Leszka Kwarcińskiego


RobertK

Rekomendowane odpowiedzi

Wskazanych powyżej odpowiedników Hs81 nie ma obecnie na stanie w UH, ja brałem jeszcze pod uwagę te: http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6341&Product_Name=Digital_metal_gear_servo_16g/2.7kg/.16sec i nie wiem czy dzisiaj bym ich nie wolał, bo MG16 to straszne brzęczki, chociaż działają dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 631
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Kamil chyba mi szczęście dopisało. Może też nie katuje ich nadmiernie. Wydaje mi się, że stosunek cena/potrzeby wypada tu bardzo korzystnie.

Sporo używam HS81 MG i narazie jest Ok gorzej ze zwykłymi HS81 tu już były straty - ale wydaje mi się, że ja nie jestem bez winy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Może kolega trafił na jakąś serię wadliwą , dodatkowo latanie na zboczu zmusza do częstego używania drążków . Najczęsciej okazywało się po rozebraniu serwa ,że pękała jedna z blaszanych szczotek komutatora i zawijała się na przeciwną stronę robiąc zwarcie i paląc elektronikę . Lądowałem tak kolegi elektrykiem bez steru wysokości bo stwierził ze sam tego nie zrobi. Model wyszedł na szczęscie bez ryski. Jedne z moim zdaniem udanych serw HITECa to było HS80MG poza potencjometrami które czasem traciły neutrum reszta ok. Generalnie wszystko zależy jak i gdzie lata sie modelem. W moich modelach którymi latałem na zboczu sprawdzały się HS80 , Multiplex suer FL.BB (białe płaskie z owiewką) przelatałem na nich 8 lat bez szwanku.

Obecnie Futaba 3150 tyle że przy obecnym kursie dolara są bardzo drogie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem u moim modelu "BLUE BIRD" BMS-380MG Po około 50h pracy, nadal się spisują wyśmienicie. Początkowo po kilku lotach, delikatnie się przestawiły "0" ale to szczegół. Moim zdaniem bardzo dobry stosunek cena-jakość, za 7szt (6+1 zapas) zapłaciłem 220zł z przesyłką, kupowałem w HK przez eBay. Niewygoda to - konieczność przerobienia mocowań :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lądowałem tak kolegi elektrykiem bez steru wysokości bo stwierdził ze sam tego nie zrobi.

 

też mi się zdarzyło ze dwa razy, fajna zabawa :P tylko, że na zboczu, ale warunki akurat było dość spokojne, i też bez problemów i strat się obyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie dotarł do mnie Falcon, rety jak on pięknie wygląda i ten laminacik gładki jak lustro nie mogę wyjść z zachwytu jak ten model będzie latał jak wygląda to marzenie :D .

Zauważyłem tylko że lotki maja bardzo mały zakres wychyleń do dołu jakieś 4 mm zapewne trzeba będzie papierem ściernym to skorygować.

I tu moje pytanie jakie wartości wychyleń lotki oraz usterzenia ogonowego mam zastosować ?

 

PS. moja wersja Falcona jest bez klap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w gronie FALCONowców ....

 

a/ bez klap - współczuję

b/ zostaw te wychylenia - 4 mm w dół wystarczy - FALCONik lata szybko i takie wychylenia są OK. Jeżeli chcesz z niego zrobić akrobata to wówczas powiększaj wychylenia.

c/ wychylenia na sterach też w granicach 5 mm w górę i dół - przy większych "modelik" staje dęba

d/ pomimo małych wychyleń włącz EXPo w aparaturze - ON jest naprawdę czuły na "stery"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj

Falcon potrafi ładnie siąść przy uzyciu właśnie lotkohamulców. To naprawdę przepyszne lądowania .Kadłub w poziomie a model schodzi pod kątem 45 stopni potem wyłaczyć lotkohamulce i delikatne przyziemienie prawie do"nogi"ale w mysl zasady trening czyni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.