Skocz do zawartości

Zestaw modelu Falkon Leszka Kwarcińskiego


RobertK

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 631
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mam pytanko do właścicieli/pilotów Falkona, jak macie ustawione sterowanie kierunku V-tail'a, symetrycznie a może roznicowo. Jakiś czas temu miałem motoszybowiec z ukladem V, miał tendencję do pogłębiania samoistnie przechyłu i zakrętu. Nie korygowany zakręt kończył się ciasną spiralą :roll: Jak w takim przypadku zachowuje sie Falkon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

w modelu chcę zastosować dodatkowy balast ...

Tylko zastanawiam się po co ,ten model "chodzi "praktycznie w kazdych warunkach.

cyt "dobalastować" Falcona, chce bić rekord prędkości? za dopłatą mogę mu zrobić skrzydła z węglowym D-boxem, to będzie mógł poszaleć.

Zacytowałem tu słowa Leszka jak usłyszał o dobalastowaniu Falcona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten model "chodzi "praktycznie w kazdych warunkach

 

I o to chodzi :) też się zdecydowałem na Flacona, za ok miesiać będzie już u mnie. Mieszkam nad morzem ... a tu wieterek to powszedność . Nasze lotnisko zaczynają nam "przechandlowywac" :? więc zawiesiłem (do wyjaśnienia) wiele planów. Zdecydowałem sie na latadało do polatania, dla starszego pana :wink: Mam nadzieję że troszkę "poszaleję" bez doważeń i weglowych wzmocnień ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i stało się - sprawiłem sobie Falcona :) Model jest naprawde solidnie i dokładnie wykonany. Kadłub obszerny i pakowny, swobodnie zmieści pakiet z ogniw A123, bardzo wygodny dostęp do jego wymiany przez zdejmowaną kabinkę. Postaram sie umieścić kilka fotek, oraz opiszę wrażenia ... ale dopiero po oblocie :wink: nie jestem przesądny ale ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton
No i stało się - sprawiłem sobie Falcona :) Model jest naprawde solidnie i dokładnie wykonany. Kadłub obszerny i pakowny, swobodnie zmieści pakiet z ogniw A123, bardzo wygodny dostęp do jego wymiany przez zdejmowaną kabinkę. Postaram sie umieścić kilka fotek, oraz opiszę wrażenia ... ale dopiero po oblocie :wink: nie jestem przesądny ale ;D

Jestem ciekaw jak Ci poszło z A123.

Dziś dostałem w powietrze Starlinga i banan do teraz nie zchodzi z facjaty. Mam w nim AXI 2828/10. A123 (2300) udało mi się wepchnąć ale za czorta nie wyszedł ś.c. Musiałbym dołożyć na ogonie 50g ołowiu. Nie chciałem ryzykować zawału. Po obcięciu noska i przesunięciu silnika na jakieś 3cm przed kabinkę nadal potrzebowałem 28g ołowiu na ogonie. Zdecydowałem się na 4 Li-Fe 1100 i byłoby ślicznie gdyby nie to,że 30A to dla nich za dużo. Stare Li-polki 3s 3400mAh weszły, s.c. O.K. ale po doświadczeniach z Li-Fe do lipoli nie chciałbym już wracać. Stąd moje zainteresowanie. Może kadłub Falkona jest lepiej przystosowany do tego zasilania ?

Pozdrowienia - Jurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.