Skocz do zawartości

Różnicowość ciągu silników w wielosilnikowach


Rekomendowane odpowiedzi

Czas na eksperymenty

1) Model B-25, dwa silniki

Jak zmiksować silniki na dwóch róznych kanałach?

Jak zmiksować silniki aby na drążku kierunku mieć odejmowany ciąg jednego z silników?

Aparatura Turningy 9x

Narazie udało się zmiksować kanał 3 z 8 ale jeden z silników piki, na display-u wydawało się ok.

Gaz w prawym drążku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ciekawe czy nie nadawał by się do sterowania dwusilnikowego modelu, stosowany w nadajnikach dla dwuśrubowych modeli pływających, dzielony drążek gazu?

 

 

t2394992-75-thumb-dual%20stick.jpg?d=1236879736t2394991-155-thumb-modded%206ex.jpg?d=1236879736a3660188-53-dual%20throttle%20control%20radio.jpg

 

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1015913

http://wmunderway.8m.com/cont/twinstick/twinstick.html

http://www.harbormodels.com/Harbormain/Templates/m20-radios2.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś mi zabił gwoździa, jestem po dwóch dniach testów i efekty mizerne.

Zmiksowałem kanał 3 i 8, epoitem udało się zrównoważyć ciąg silników ale przy słabym pakiecie, na lotnisku jeden z silników odmówił współpracy.

Udalo się zmiksować kierunek z ciągiem ale tylko na jeden silnik podpięty n kanale nr 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem to z powodzeniem w moim Mosquito przy pomocy mikserów programowalnych . Ster kierunku dodatkowo steruje różnicowo silnikami - dodaje i odejmuje moc przy skręcie wykonywanym sterem kierunku. Ułatwia to kołowanie i pomaga wykonać skręt w powietrzu bardziej wiowiskowo. Rónicowanie ciągu silników można zmieniać (zwiększać lub zmniejszać) oraz wyłaczać lub załaczać w locie. Niestety zrobiłem to na aparaturze Futaba T14SG więc w Turningy 9x nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk,

 

moze tak

Bedziesz potrzebowal 3 wolnych mikserow. z tego co sie orientuje (pewnie slabo) to w tym radiu jest tylko mikser linniowy.

Zakladajac ze przepustnica jest na 3 kanale a kierunek na 4 i dodatkowy silnik na 8 to bym to zrobil tak:

1) 3 ==> 8 100%

2) 4 ==> 3 10%

3) 4 ==> 8 -10%

 

Pisze to z glowy po krotkim zasatnowieniu, wiec nie musi to byc prawda. Przy pelnej przepustnicy powinnien tylko odejmowac a przy innym na jednym dodawac a drugim odejmowac (jako ze jest to mikser linniowy). Jak bys ustawil odpowienio przesuniecie (nie wiem czy jest taka opcja) to bys mogl zrobi mikser nie symetryczny i by tylko odejmowal. Inna kwestia jest to ze przy zakrecie powinno sie dodawac mocy a nie odjemowac :)

Wartosc 100% dla pierwszego jest oczywista dla nastepnych wartosci jak i znak do ustalenia po probach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.