Skocz do zawartości

APOCALYPTO F5B CARBON / KEVLAR


heksodus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś czytałem ,ze tyle wytrzymuja już teraz wiem gdzie :D Przy 200A napewno dam coś konkretnego,ale narazie mnie martwi pakiet lipo który to znosi,a na połowie filmów w tube czytam turnigy 3000 40C,Może te 5sec znoszą.Trzeba będzie sprawdzić. ;) Chodz napewno najpierw na stole..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokamy raczej nie maja tak wysokiego C. I ciężko w polskim sklepie kupić porządny pakiet na takie prądy.

Chcecie to używajcie XTki. Ja je mam i używam we wszystkich maluszkach do 60A. Ale do prądów ponad 90A jakoś wole porządne goldy. Tak samo pakiety 40C jak chcesz miec porządnie działający napęd to bierz co najmniej 50C. Przy tych prądach 1mOhm mniej na celi robi dużą a nawet bardzo dużą różnice. - Fizyki i prawa ohma się nie nagnie. W pewnym momencie modelarstwo przestaje być tanie, a robie sie bardzo drogie.

A pobór prądu w powietrzu jest większy niż na stole. To tak przy okazji

 

pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek to masz 1509/1.5D? Gdzie go kupiłeś? i jaki koszt? Napisz jeszcze ile ma W i na ile do ile S lipola można go podpiąć?

Tak to 1509 1,5D 6;7 Dają 3,4,5S Spokojnie można wycisnąc 4KW. Kupiłem w sprincie,a kosztował 1430zł.Wiem,ze na wysyłce przycieli w ...,bo kazali dopłacac w trakcie.

 

Co do lipoli to nie ukrywam,ze korzystałem tylko turnigy i nanotech i te drugie chodz miały wyższe C puchły jak bańka mydlana,a niebieskie dalej mam jak nowe po 3 sezonach..Nie wiem czemu ale nie ufam wogóle nanotech nawet 65C..Spróbował bym czegoś nowego,ale już bez eksperymentu tylko pewniak który wytrzymuje 200A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek,

 

Polecam jako referencje ta stronke. Da pojecie co mozna wyciagnac z pakietow. Czesto latwiej jest wyciagnac wieksze prady zwiekszajac pojemnosc. Przy tej pojemnosci musial bys miec rezystancje na poziomie 1mOhm maksymalnie 2. A to przy Turnigy malo prawdopodobne moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może używają turnigy jak mówiłem wczesniej lecz jak Jurek mówi wytrzymuja kilka lotów..No szczerze to nie stac mnie co pare lotów wymieniać na nowe :) Jeśli chodzi o większe pojemności to znowu boję się,ze bedzie to latająca cegła. Nie chcę przekroczyć 2kg..Ale zobaczymy jak poważymy może wejdzie coś koło 3700mah wtedy będzie troszke lżej dla pakietu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokamy raczej nie maja tak wysokiego C. I ciężko w polskim sklepie kupić porządny pakiet na takie prądy.

Nie miałem na myśli tego co napisane na pakiecie, tylko to co faktycznie potrafiły oddać i nie spuchnąć.

A pobór prądu w powietrzu jest większy niż na stole. To tak przy okazji

Dziwne, mi jakoś zawsze podczas pomiarów wychodziło odwrotnie, ale może źle mierzyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średni pobór prądu jest mniejszy, szczególnie gdy pakiet sie rozladowuje lub/i silnik dluzej pracuje. Ale z pełnym pakietem zasilajacym i mocnym silnik bywa różnie ;)

w tych zabawkach zespół pakiet+regiel+silnik+smiglo muszą oddać max mocy w bardzo krótkim czasie. Max a nawet wiecej. Dlatego niezbędne są pakiety z minimalna rezystancją, czyli z maksymalnie wysokim C. Plus Bardzo dobre smiglo, przemyślane chłodzenie i serwa które nie zawiodą w locie. I idealny montaż. Cos co leci kilkaset km/h i waży 2kg moze troszke narozrabiac.

A kokamy są bardzo dobre. Ale nie do takiej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki.Mianowicie wiadomo,ze kadłub węglowy ,więc należy wypuścić anteny na zew,Ale jeśli mam odbiornik z satelitą z telemetrią zasięgu i będe miał pełny zasięg na ekranie.To mogę mieć pewność,ze nie będe miał zakłuceń? Czy mimo,ze mi pokazuje super połączenie mogą być problemy z systemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w backfire mam odbiornik Spektrum AR9300 przeznaczony specjalnie do kadłubów wykonanych z włókna węglowego o taki http://www.emodel.pl/spektrum-dsm2-odbiornik-9ch-carbon-fuselage-ar93-p-2798, anteny wyprowadzone na zewnątrz taśmą przeźroczystą przyklejone wzdłuż kadłuba i zdarzały mi się zakłócenia tzn wszystko fajnie a w jednym momencie na 2-3sek jakby zrywało zasięg, brak reakcji na ruchy drążków przez co pare razy byłbym stracił model, a zasięg wskazywał full. Dopiero jak wszystkie anteny poprowadziłem przez takie rureczki plastikowe (były w opakowaniu z odbiornikiem) z wyprowadzeniem na zewnątrz, nie dotykają teraz wogóle kadłuba a wystają tylko jakiś 1cm to jak narazie nic podobnego mi się nie zdarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał takie długie wąsy jak Ty :D :D to nie pytał bym tylko wystawiał,ale u mnie krótkie i muszę się trochę namęczyć ,zeby satelite dać głeboko w ogon i tam trafić w te maleńkie dziurki :D wiec chyba wyjscia nie mam i trzeba się gimnastykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też zeby dać na zew. ale jakoś tak chyba nie wypada :) ludzie taśmy kleją w zawiasy,zeby pięknie szło ,a ja tu satelite dam na maske :D

 

Ja w backfire mam odbiornik Spektrum AR9300 przeznaczony specjalnie do kadłubów wykonanych z włókna węglowego o taki http://www.emodel.pl...age-ar93-p-2798,

Marcin a ty co masz za motor w backfire? I powiedz mi jaka masa startowa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.